Jak zmniejszyć widoczność kurzych łapek, bruzd na czole czy zmarszczek wokół ust? Zdradzamy najlepsze sposoby.
Co sprzyja powstawaniu zmarszczek?
Jak powstają zmarszczki i dlaczego niektóre osoby mają ich więcej niż inne? Ogromny wpływ mają na to oczywiście geny. Szybszemu powstawaniu zmarszczek sprzyja jednak też:
1. Nadmierna mimika
Jeśli masz żywą mimikę i często marszczysz czoło czy się uśmiechasz, zmarszczki mogą powstawać dużo łatwiej na Twojej twarzy. Zwłaszcza gdy z wiekiem skóra na niej staje się cieńsza i mniej elastyczna.
2. Nadmiar słońca
Promieniowanie UV niszczy kolagen w skórze, który odpowiada za jej jędrność
i gładkość. Słońce bezpośrednio sprzyja więc powstawaniu zmarszczek.
3. Niewłaściwa pielęgnacja
Zbyt słabe nawilżenie skóry oraz brak ochrony przed promieniowaniem UV także mogą przyspieszać pojawianie się zmarszczek na skórze.
4. Niezdrowy styl życia
Nieodpowiednie nawadnianie, niedobór witamin i minerałów, nadmiar cukru w diecie, palenie papierosów czy zbyt częste picie alkoholu także sprzyjają pojawianiu się zmarszczek.
Jak zmniejszyć zmarszczki?
Oto co możesz zrobić, aby wygładzić zmarszczki albo opóźnić ich pojawianie się na skórze.
- Właściwa pielęgnacja – powinna opierać się przede wszystkim na odpowiednim nawilżaniu i ochronie przeciwsłonecznej. Pomocne w ujędrnianiu i wygładzaniu skóry są też kosmetyki z retinolem, przeciwutleniaczami, takimi jak witaminy C i E czy kwasem hialuronowym. Aby ujarzmić nadmierną mimikę stosuj też kremy z peptydami, które działają podobnie jak botoks i delikatnie ograniczają skurcze mięśni.
- Zabiegi estetyczne – jeśli intensywnie marszczysz czoło czy oczy, pomocnym zabiegiem jest botoks. Ujędrnić skórę pomagają za to zabiegi mezoterapii czy laserowe, a wypełnić drobne zmarszczki możesz wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego.
- Stymulacja kolagenu – Twoja skóra wraz z wiekiem traci cenny kolagen, który odpowiada za jej jędrność i gładkość. Dlatego warto stymulować jego powstawanie. Jednym ze sposobów jest przyjmowanie preparatów w peptydami kolagenowymi, takich jak Reme. Kolagen do picia zwiększa produkcję kolagenu skórnego i zastępuje ten, który został utracony w wyniku starzenia się skóry.
Kolagen do picia – co daje skórze?
Preparaty z kolagenem najczęściej są w formie proszku do rozpuszczania, tak jak na przykład Reme kolagen do picia. Wybierając taki kolagen do picia upewnij się, że zawiera on peptydy kolagenowe, a nie kolagen dużo cząsteczkowy. Działanie tych pierwszych jest dobrze potwierdzone badaniami naukowymi. Peptydy kolagenowe, które zawiera m.in. kolagen do picia Reme, mają potwierdzone naukowo działanie. Jak wpływają na skórę? Po pierwsze, widocznie poprawiają elastyczność skóry, po drugie, redukują widoczność zmarszczek wokół oczu.
Takie efekty widoczne są już po miesiącu lub dwóch stosowania Reme. Kolagen do picia najlepiej pić codziennie, np. do posiłku lub po nim. Reme kolagen jest dostępny w trzech smakach, w tym neutralnym. Wszystkie trzy możesz pić solo, rozpuszczone w letniej lub zimnej wodzie, albo dodać do ulubionego smoothie czy soku. Oprócz peptydów kolagenowych, Reme zawiera też cenne witaminy i minerały, takie jak cynk, jod czy witaminy z gruby B. Dzięki temu Reme pomaga Ci też zadbać o włosy oraz paznokcie.