8 tygodni do zdrowia – jak zadbać o siebie na wiosnę? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

8 tygodni do zdrowia – jak zadbać o siebie na wiosnę?

19 kwietnia 2023, dodał: Redakcja
Materiał zewnętrznyArtykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy nasz organizm ma ograniczony dostęp do światła słonecznego. Przez to mamy spadki energii, czujemy się apatyczni i osowiali, zwyczajnie nic nam się nie chce. Zamiast wybrać się na spacer, wolimy poleżeć na kanapie, oglądając ulubiony serial. Zimą często też nasza dieta pozostawia wiele do życzenia. Gdy jednak na horyzoncie widać już wiosnę, warto zadbać o swój organizm, i wesprzeć go po sezonowych infekcjach.. Jak zatroszczyć się o siebie na wiosnę? Podpowiadamy!

probiotyki dla dorosłych

Zadbaj o zdrową dietę i wyeliminuj złe nawyki żywieniowe

Układ pokarmowy człowieka zasiedlają bakterie, które tworzą tzw. mikrobiom. Od składu flory bakteryjnej jelit zależy nasza odporność i zdrowie. Jak najłatwiej na niego wpłynąć? Można to zrobić, stosując zdrową, zróżnicowaną i odpowiednio zbilansowaną dietę. Należy sięgać po pokarmy zawierające duże ilości węglowodanów złożonych. Przetworzone produkty najlepiej zastąpić warzywami i owocami. Dodatkowo warto starać się unikać jedzenia słodkich i słonych przekąsek, picia sztucznych napojów czy spożywania gotowych dań o wątpliwym składzie.

Stosuj naturalne probiotyki i preparaty probiotyczne

Wsparcie w odbudowie prawidłowego składu mikroflory jelitowej stanowią również naturalne probiotyki. Należą do nich przede wszystkim kiszonki, jogurty, kefiry i kwaśne mleko. Można też sięgnąć po probiotyk dla dorosłych w formie kapsułek. Probiotyki sprawdzą się wspomagająco w przypadku niezbilansowanej diety lub przewlekłego stresu.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się też synbiotyk, czyli połączenie probiotyku i prebiotyku, taki jak suplement diety Multilac kapsułki. Probiotyk dostarcza żywych kultur bakterii, które odbudowują mikrobiom, natomiast prebiotyk stymuluje wzrost i aktywność bakterii bytujących w organizmie. Multilac synbiotyk zawiera unikalny 9-szczepowy skład i dostarcza bakterie do jelita w biologicznie aktywnej postaci.

Uprawiaj regularną aktywność fizyczną

Pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie z pewnością będzie mieć też codzienna dawka ruchu. Nie warto jednak porywać się od razu z motyką na słońce, szczególnie jeśli zimą było się ze sportem na bakier. Na początek wystarczą spacery, jazda na rowerze czy ćwiczenia na macie w domu. Wiosna to też dobry czas, aby zacząć biegać lub rozpocząć nowe aktywności sportowe.

Zadbaj o zdrowy sen i śpij optymalną dla siebie liczbę godzin

Sen to czas na regenerację dla organizmu. Choć każdy wie, jak ważny jest do prawidłowego funkcjonowania, to wielu zdarza się o tym zapominać. Chcąc o siebie zadbać, warto więc przyjrzeć się higienie swojego snu. Chodzi tutaj przede wszystkim o odpowiednią ilość czasu, ale też o warunki do odpoczynku. Może to dobry moment, aby wymienić niewygodną poduszkę lub kupić nawilżacz powietrza i postawić go w sypialni. Warto pamiętać też, że na jakość snu wpływa wietrzenie sypialni przed spaniem czy wyłączenie rozpraszaczy typu telewizor.

Artykuł powstał we współpracy z Multilac

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz