Jak wybrać tusz do rzęs dla alergików? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Jak wybrać tusz do rzęs dla alergików?

22 maja 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Gęsty wachlarz długich rzęs to niezawodny sposób na podkreślenie spojrzenia. Czy w przypadku alergii lub posiadania szczególnie wrażliwych oczu trzeba z niego rezygnować? Jak się okazuje – niekoniecznie. Rozwiązaniem jest dobry tusz do rzęs dla alergików. Jak go wybrać? Wyjaśniamy w artykule.

rzęsy

Czym wyróżniają się tusze do rzęs dla alergików?

Tusze do rzęs dla alergików to specjalna grupa kosmetyków dedykowana osobom borykającym się z alergią oczu lub szczególną ich wrażliwością. Produkty tego typu znakowane są jako hipoalergiczne – oznacza to, że ich skład, w zależności od danego kosmetyku, wolny jest częściowo lub całkowicie od najbardziej powszechnych alergenów i składników podrażniających: parabenów, ftalanów, alkoholu benzylowego, formaldehydu, substancji ropopochodnych czy syntetycznych barwników.

Kiedy warto rozważyć wybór tuszu do rzęs do alergików? Jeśli po nałożeniu zwykłej mascary oczy niemal natychmiast swędzą, łzawią lub są zaczerwienione, pojawia się uczucie pieczenia lub nawet lekki obrzęk, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że wystąpiła nietolerancja na któryś ze składników kosmetyku i może okazać się konieczna jego zmiana. Warto pamiętać, że reakcja uczuleniowa pojawić się może już po kilku minutach, z kolei podrażnienie – przy dłuższym stosowaniu.

Jak wybrać tusz do rzęs do wrażliwych oczu?

Bardzo często pojawiającym się pytaniem, jest to, jak wybrać tusz do rzęs dla alergików lub wrażliwych oczu. Wbrew pozorom, problemy w postaci alergicznego zapalenia spojówek lub nadwrażliwości oczu wcale nie należą do rzadkości. Ponadto, o ile dawniej stosunkowo trudnym zadaniem było znalezienie dobrego dla alergików tuszu do rzęs, tak obecnie na rynku nie brakuje atrakcyjnych produktów. Wybór może nie być wcale tak łatwy. Czym zatem się kierować?

W pierwszej kolejności – składem kosmetyku. Warto pamiętać, że choć tusze do rzęs dedykowane osobom z alergią lub nadwrażliwością oczu znakowane są jednakowo jako hipoalergiczne, różnią się między sobą formułami, posiadając mniej lub bardziej rygorystyczny skład pod względem zawartości potencjalnych substancji podrażniających. Jest to o tyle istotne, że w przypadku alergii już nawet niewielka zawartość nietolerowanej substancji wystarcza do wywołania reakcji uczuleniowej.

Jak wybrać tusz do rzęs hipoalergiczny o dobrym składzie? Unikać należy przede wszystkim takich substancji, jak:

  • benzyl alcohol,
  • benzyl salicylate,
  • benzyl benzoate,
  • benzyl cinnamate,
  • citral,
  • citronellol,
  • paraffinum liquidum/mineral oil,
  • methylparaben,
  • butyloparaben,
  • ethylparaben,

Jak wybrać tusz do rzęs dla alergików?

Nieuczulający skład kosmetyku to nie wszystko. Tusze do rzęs dla alergików, podobnie jak klasyczne mascary, mogą dawać różny efekt podkreślenia oczu – a w końcu to przede wszystkim o to w ich aplikacji chodzi. Przy wyborze kosmetyku pod uwagę warto jednak wziąć nie tylko własne oczekiwania, ale przede wszystkim przyjrzeć się, w jakim stanie są nasze włoski.

Warto wybierać zwłaszcza te tusze do rzęs dla alergików, które dają nie tylko piękny efekt, ale też dodatkowo dbają o kondycję rzęs przy pomocy zawartych substancji pielęgnujących – np. roślinne oleje, woski, masła, pantenol, jedwab czy witaminę E. Dla końcowych rezultatów kluczowe znaczenie będą miały natomiast przede wszystkim intensywność napigmentowania mascary oraz rodzaj szczoteczki.

Wybierając hipoalergiczny tusz do rzęs cienkich i rzadkich, warto zwrócić uwagę na mascary z primerem oraz ze szczoteczką o grubej nasadzie, która świetnie zagęści spojrzenie. W przypadku rzęs krótkich doskonałe efekty mogą dać tusze ze szczoteczką w kształcie klepsydry. Jeśli natomiast rzęsy są proste i mało widoczne, rozwiązaniem może być przeznaczony dla alergików tusz do rzęs ze specjalną, podkręconą główką.

Mamy nadzieję, że wiecie już, jak wybrać dobry tusz do rzęs do wrażliwych oczu dla siebie. Zastanawiacie się, gdzie go kupić? Na 4skin.pl czeka na Was szeroka gama wysokiej jakości tuszy do rzęs dla alergików, które w bezpieczny sposób podkreślą Wasze spojrzenie, a dodatkowo odpowiednio zatroszczą się o kondycję włosków. W razie wątpliwości, jaki produkt wybrać, zawsze możecie zwrócić się o pomoc do dostępnego tam kosmetologa. Konsultacja jest w pełni darmowa.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz