Jak wybrać szkła do okularów?

20 maja 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Współczesna okulistyka dysponuje nowoczesnymi rozwiązaniami pozwalającymi idealnie dopasować okulary korekcyjne do potrzeb konkretnej osoby. W dobrych salonach optycznych dostępny jest ogromny wybór szkieł do okularów. I choć najwięcej czasu zajmuje nam zazwyczaj znalezienie idealnych oprawek, najistotniejsze jest dopasowanie szkieł odpowiednich do naszych potrzeb. Jeśli chcesz wiedzieć, jaki rodzaj soczewek korekcyjnych będzie dla ciebie najlepszy, możesz skorzystać z porady optometrysty. W artykule poniżej wyjaśniamy, czym różnią się szkła wstawiane do opraw okularowych.

Czym jest indeks soczewek korekcyjnych?

Pierwszą kwestią, na którą pragniemy zwrócić uwagę, jest indeks soczewek okularowych. Termin ten oznacza współczynnik załamania światła materiału, z którego została wykonana soczewka. Dla przeciętnego użytkownika okularów ta tajemnicza definicja może być jednak nieco zbyt skomplikowana. Na szczęście dla naszych potrzeb w zupełności wystarczy skojarzenie indeksu soczewki po prostu z grubością okularów. Im wartość współczynnika załamania światła (indeksu) jest wyższa, tym cieńsza będzie nasza soczewka. Choć na pojęcie indeksu natknęło się prawdopodobnie większość osób poszukujących okularów dla siebie, w praktyce tym parametrem powinni zainteresować się jedynie posiadacze wady większej niż 3 dioptrie. Szkła o większym indeksie będą po prostu cieńsze i lżejsze, a tym samym wygodniejsze w noszeniu. Takie soczewki mają ponadto budowę sferyczną, zapobiegającą nienaturalnemu powiększeniu lub pomniejszeniu oczu ludziom w okularach. Jeżeli podczas stawiania diagnozy optometrysta określił twoją wadę jako niższą niż 2 dioptrie, spokojnie możesz wybrać szkła o podstawowym indeksie, czyli 1,5.

Rodzaje powłok do okularów: antyrefleks, Blue Control, hydrofobowa, oleofobowa

W codziennym życiu idealnie sprawdzają się okulary z różnego rodzaju powłokami uszlachetniającymi. Warto wiedzieć, jakie są ich rodzaje, aby podczas zakupu wybrać dla siebie produkt najlepiej spełniający nasze wymagania. Pierwszym rodzajem powłoki stosowanej we współczesnych okularach korekcyjnych jest powłoka antyrefleksyjna (popularnie nazywana antyrefleksem). O tym, jak uciążliwe potrafią być odbijające się refleksy świetlne, doskonale wiedzą osoby pracujące przed komputerem. Odbłyski świetlne nie tylko przyczyniają się do szybkiego zmęczenia oczu i bólu głowy, lecz mogą także w pewien sposób zaburzać obraz. Powłoka antyrefleksyjna zapewnia wysoką jakość widzenia, dlatego stanowi standardowy element wyposażenia większości produkowanych obecnie modeli. O rodzajach powłoki antyrefleksyjnej możesz poczytać w tym miejscu: https://www.wokularach.pl/antyrefleks-co-to-kolory-i-rodzaje. Swoistym uzupełnieniem powłoki antyrefleksyjnej jest powłoka Blue Control. Jej zadaniem jest pochłanianie nadmiaru światła niebieskiego emitowanego przez ekrany urządzeń elektronicznych. Z kolei powłoki hydrofobowa i oleofobowa gwarantują łatwiejsze czyszczenie oraz nieskazitelny wygląd okularów. Wygładzają one powierzchnię soczewek, eliminując przy tym problem zaparowywania szkieł.

Soczewki z polaryzacją: idealne okulary dla kierowców

Dostępne w sprzedaży szkła do okularów powstają przy użyciu najnowocześniejszych technik wykonania. Dzisiejsze okulary korekcyjne sprawdzą się właściwie w każdej sytuacji, również przy częstym prowadzeniu samochodu. Idealnym rozwiązaniem dla kierowców są soczewki okularowe z polaryzacją. Niwelują one przeszkadzające odblaski, poprawiając jakość widzenia w nocy.

Dobre okulary korekcyjne – gdzie kupić?

Inwestując w zdrowie naszych oczu nie warto oszczędzać. To właśnie od odpowiednio dopasowanych szkieł korekcyjnych zależy przecież nasz komfort i wygoda w wykonywaniu codziennych czynności. Okularów pod żadnym pozorem nie należy kupować w sieciówkach, drogeriach czy stoiskach bazarowych. Wysokiej jakości okulary korekcyjne najlepiej wybierać w renomowanych salonach optycznych lub w internetowych optykach np.  wOkularach.pl. Tylko kupując w takich miejscach możesz mieć pewność, że produkty pochodzą z legalnej dystrybucji i spełniają niezbędne standardy. Poza tym kupując w sklepie internetowym wOkularach.pl możesz liczyć na bieżące promocje. Jeżeli nadal nie masz pewności, jakie szkła do okularów będą dla ciebie najlepsze, odsyłamy cię do lektury tego artykułu: https://www.wokularach.pl/jakie-szkla-do-okularow-wybrac. Pamiętaj, że w celu optymalnego dopasowania soczewek do okularów zalecany jest kontakt z dedykowanym specjalistą – optometrystą.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz