URODA I ZDROWIE

New Amsterdam – nowy hit Netflixa!

20 maja 2021, dodał: Debora Cichońska

Jakiś czas temu na platformie Netflix pojawił się nowy serial. New Amsterdam od razu zdobył ogromną popularność na całym świecie. Czy jest to spowodowane ciekawą fabułą, lubianym przez wielu wątkiem medycznych, czy może dobrą grą aktorską? Wiem jedno, już po obejrzeniu pierwszego odcinka ciężko rozstać się z bohaterami.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Zapraszamy poniżej.

New Amsterdam to amerykański serial w postaci dramatu medycznego. Jest adaptacją książki – „Twelve Patients: Life and Death at Bellevue Hospital”, autorstwa Erica Manheimera. W Polsce dostępne są jedynie 2 sezony. Pierwszy zawiera 22 odcinki (około 40-50min), drugi 18.  Fani z niecierpliwością czekają na polską premierę sezonu 3.

Twórcą serialu jest David Schulner („Gotowe na wszystko”, „The Event: Zdarzenie”, „Emerald City”, „Powiedz, że mnie kochasz”).

Fabuła

Głównym wątkiem przedstawionym w serialu jest historia Maxa Goodwina. Mężczyzna  zostaje dyrektorem najstarszego szpitala w USA. Dąży on do zreformowania zaniedbanej placówki między innymi poprzez zerwanie z biurokracją. Goodwin kieruje się jedną zasadą – dobro pacjenta zawsze jest na pierwszym miejscu. Sam zmaga się jednak z wielką trudnością, którą w pierwszych epizodach utrzymuje w tajemnicy.

Poznajemy też głębiej łączące się ze sobą historie kilku konkretnych pracowników szpitala. Mierzą się oni z dramatami życia codziennego. Walka z uzależnieniami i zaburzeniami psychicznymi, problemy rodzinne, żałoba oraz pogodzenie się ze stratą – to tylko część z nich. Mimo tego są całkowicie oddani pracy. Ponadto w każdym odcinku pojawiają się nowe przypadki medyczne oraz intrygujące wydarzenia.

 

Obsada

W rolę dobrodusznego, zawsze optymistycznego  Maxa wcielił się Ryan Eggold. Urodzony  10 sierpnia 1984 w Lakewood w Kalifornii aktor, znany jest z między innymi z ról w filmach „Czarna lista”, „Czarne bractwo” czy „Ojcowie i córki”.

Ordynator onkologii, wspierającą przyjaciółkę, dzięki której wystąpieniom udaje się zebrać dla szpitala ogromne sumy pieniędzy zagrała Freema Agyeman znana między innymi z serialu „Doktor Who”.

Janet Montgomery brytyjska aktorka, urodzona w 1985, znana z  produkcji „Czarny łabędź”, bądź  „Czarne Lustro”, odgrywa rolę Dr Lauren Bloom – zmagającej się z ADHD ordynatorki SORu.

W przemiłego i pomocnego ordynatora psychiatrii ( Iggy Frome) wciela się kanadyjski aktor znany między innymi z takich filmów jak: „Geneza planety małp” czy „Porąbani” – Tyler Labine.

Amerykański aktor Jocko Sims zagrał jednego z najlepszych kardiochirurgów, zarządzającego własnym oddziałem doktora Reynoldsa. Mężczyzna znany jest z filmów „Ewolucja planety małp” czy „Dreamgirls”.

Urodzony w 1955 roku aktor Anupam Kher to serialowy Vijay Kapoor – ordynator neurologii z 40-letnim doświadczeniem.

W pozostałych rolach zobaczyć możemy między innymi Lise O’hare, Zabryne Guevara, Christine Chang, Margot Bingham, Debre Monk, Emme Ramos.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz