Jak wybrać pierwszy strój motocyklowy?

23 sierpnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Pierwszy strój motocyklowy jest niezwykle ważny, ze względu, iż uczy Cię niezbędnych do zachowania bezpieczeństwa nawyków.

pierwszy strój motocyklowy

Ubrania motocyklowe damskie, tak samo jak męskie, mają na celu przede wszystkim zadbać o minimalizowanie skutków wypadków. Na szczęście świadomość bezpiecznej jazdy wzrasta również u producentów, dzięki czemu jakość nawet tańszych strojów jest coraz lepsza.

Czym się kierować przy wyborze pierwszego stroju?

Kask to must have!

Nie chodzi nawet o to, że kask to jedyny, wymagany prawnie element stroju motocyklisty, ale o jego zadanie. Celem jest chronienie głowy, najistotniejszej części ciała, bo to tam znajduje się mózg. W tym przypadku warto zainwestować w droższe kaski, które zagwarantują Ci lepszą ochronę i przede wszystkim nigdy nie kupuj używanego kasku – nie masz pojęcia, co działo się z nim wcześniej.

Kurtka i spodnie – czy droższe znaczy lepsze?

Ceny znanych marek mogą być przerażające. Oczywiście jeśli nie szkoda Ci pieniędzy to bez problemu możesz zainwestować w stroje od Held czy RST. Jednak tańsze modele pod względem jakości nie są znacząco gorsze, najczęściej są pozbawione tylko membrany i ocieplenia. Kupując kurtkę warto pamiętać o dokupieniu protektora na plecy, gdyż większość z nich ma tylko piankę.

Jakie buty?

Tylko i wyłącznie specjalne motocyklowe. Noszenie zwykłych butów podczas jazdy nie uchroni Cię przed żadnym wypadkiem. Brak protektorów wzmocni szanse na kontuzje, a urazy stopy skutkują bardzo często długą i kosztowną rehabilitacją. Kupując buty warto zainwestować w te wodoodporne. Buty bez ochrony przed deszczem będą schły długo i jest większa szansa na powstanie bakterii na skutek potu.

A jak wygląda kwestia rękawic?

Rękawice tylko z protektorami. Te bez palców lub narciarskie nie zdadzą egzaminu. Natomiast te właściwe mają protektory przynajmniej na wewnętrznej stronie dłoni i kostkach. Ułatwią one poślizg ręki podczas upadku, który jest zdecydowanie lepszy od nagłego zatrzymania się na asfalcie.

Czy dodatki są potrzebne?

Bielizna termoaktywna to często zapominany i uznawany za niepotrzebny element przez motocyklistów. Wbrew pozorom znacząco podnosi komfort i wygodę jazdy. Odprowadza pot z powierzchni skóry, dzięki czemu jazda w trakcie upałów i chłodów jest o wiele przyjemniejsza.

Innym elementem, równie często pomijanym, jest specjalny kołnierz, który chroni szyje i kark. Wystawianie karku na ostre promienie słoneczne podczas długotrwałej jazdy może skutkować udarem. Natomiast odkryta szyja prosi się o późniejszy ból gardła i problemy z zatokami.

Dopasowanie stroju

Złe dopasowanie stroju motocyklowego jedynie da złudne poczucie bezpieczeństwa. Nawet najlepsza czy najdroższa ochrona nie poradzi sobie, jeśli nie będzie pasować do Twojego ciała. Za duży kask, kurtka czy buty nie będą w stanie pomóc w przypadku nagłej sytuacji. Wybierając strój podążaj za wskazówkami sprzedawców, którzy mają wiedzę i doświadczenie w tym temacie. Ważnym aspektem jest fakt, czy jeździsz po asfalcie, czy offroadowo. Wybór stroju zależy również od typu jazdy, więc nie zapomnij wziąć go pod uwagę.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Filmowanie wesela z powietrza
Też nie podoba mi się ten pomysł, to jest dobre na festynach.
Jak rozwiązać problem z prasowaniem…
Ja nie prasuję, po prostu po upraniu rozciągam tkaninę i formuję tak, żeby...
Gdańsk
Czasem jestem w Gdańsku i faktycznie można tam coś taniej upolować np. na olx
Co zamiast paneli na podłogę?
A może prawdziwe drewno, deski o niezbyt szerokim rozmiarze?