Jak wybrać odpowiedni klej do rzęs?

18 stycznia 2023, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Kiedy okuliści ostrzegają przed przedłużaniem rzęs, to ostrzeżenie zwykle odnosi się do dwóch rzeczy: higieny w salonie rzęs i reakcji na klej do rzęs. W dzisiejszym poście chcemy wytłumaczyć, dlaczego wysokiej jakości profesjonalny klej do rzęs jest tak ważny i jak powinnaś go prawidłowo używać. To ważne, ponieważ jako stylistka rzęs ponosisz dużą odpowiedzialność wobec swoich klientów.

 WADY ŹLE DOBRANYCH LUB TANICH KLEJÓW:

 • Mogą wywoływać reakcje alergiczne lub alergie
 • Czasami mogą bardzo drażnić oczy
 • Opary kleju najprawdopodobniej są wyczuwalne

Alergie to bardzo trudny, bardzo obszerny i przede wszystkim medyczny temat. Zasadniczo jednak o alergiach można powiedzieć dwie rzeczy: z jednej strony w sektorze profesjonalnym nie ma obecnie całkowicie hipoalergicznych klejów do rzęs, z drugiej strony klientka może dostać reakcji alergicznej całkowicie zaskakująco i w dowolnym momencie. Oczywiście nie oznacza to, że nie ma znaczenia, czego używasz; jest odwrotnie. Jako stylistka rzęs masz obowiązek zwracać uwagę na jakość użytych materiałów, a także reagować przed i w trakcie zabiegu na wszelkie reakcje.

 TAKIE SĄ FAKTY:

Od jakiegoś czasu na rynku istnieją już kleje bez cyjanoakrylu, niestety pierwsze ich formuły nie były zbyt udane ponieważ ich retencja była krótka a klej szybko twardniał podczas nakładania i kruszył się podczas noszenia.  Niedawno pojawiły się na rynku nowe formuły klejów, których retencja wynosi 4 do 5 tygodni. Do jednych z najlepszych zalicza się klej do rzęs bez cyjanoakrylu Mademoisellle firmy Glashland.

Chociaż wiele profesjonalnych klejów do rzęs jest obecnie reklamowanych i sprzedawanych jako łagodne lub hipoalergiczne, to i tak wszystkie są oparte na cyjanoakrylanie. To substancja, która zapewnia skuteczność, ale jednocześnie może wywoływać odczyny alergiczne.  Z tego powodu studia stylizacji rzęs często posiadają aż cztery różne rodzaje kleju do rzęs, aby móc odpowiedzieć na indywidualne potrzeby klientek. Pamiętaj, aby podczas pracy mieć możliwość wyboru klejów o różnej mocy.

Zwróć także uwagę na produkty z zaufanej firmy, ponieważ wysokiej jakości klej do rzęs wydziela mniej oparów i powoduje mniej podrażnień. Dobre kleje są również opracowywane w taki sposób, aby rozwijały doskonałe właściwości klejące w optymalnej temperaturze i wilgotności powietrza, jaka najczęściej panuje w salonach. Natomiast towary tanie reagują zupełnie nieprzewidywalnie.

A JEŚLI ODKRYŁAŚ JUŻ WSPANIAŁY KLEJ DO RZĘS DLA SIEBIE, A ZWŁASZCZA DLA SWOICH KLIENTEK?

Wtedy wszystko, co naprawdę musisz zrobić, to opanować prawidłową obsługę. Niestety, w praktyce wciąż zbyt często można zaobserwować następujące dwa błędy aplikacji:

 • Niewłaściwy czas schnięcia dla Twojej techniki
 • Błędy w dozowaniu i aplikacji kleju

Czas schnięcia to czas, w którym klej do rzęs „polimeryzuje”, czyli czas, który musi upłynąć, zanim przedłużona rzęsa zostanie bezpiecznie połączona z tą naturalną. W przypadku profesjonalnych produktów czas schnięcia kleju wynosi nie więcej niż kilka sekund. Oczywiście, im Twoje umiejętności są wyższe, tym czas schnięcia kleju może być krótszy. Początkujące stylistki wybierają zazwyczaj kleje o nieco dłuższym czasie schnięcia – wtedy czują się pewniej.

Błędy w dozowaniu i aplikacji kleju do rzęs są najłatwiejsze do naprawienia. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę czynności, które koniecznie powinnaś wykonać podczas używania kleju do rzęs:

 • Przed otwarciem: dobrze wstrząśnij butelką
 • Przed użyciem: sprawdź temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu i w razie potrzeby wyreguluj (dodatkowa wskazówka: dobrze przewietrz pomieszczenie między zabiegami)
 • Dawkowanie: weź najmniejszą możliwą kroplę, natychmiast wyczyść szyjkę butelki
 • Usuwanie: zawsze zanurzaj przedłużane rzęsy w środku kropli, nigdy do krawędzi, gdzie klej wysycha szybciej
 • Suszenie: W przypadku pierwszych oznak polimeryzacji (kropla staje się twarda i wygląda inaczej) należy ją usunąć i zaaplikować świeży klej.
 • Przechowywanie: Zawsze zwracaj uwagę na datę przydatności do użycia i instrukcje dotyczące prawidłowego przechowywania.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kiedy wg Was skończy się wojna na U…
Ja obstawiam lipiec tego roku
Koszty pozycjonowania strony
Fajną opcją jest reklama na Fb, pozwala dotrzeć do wielu odbiorców, którzy są zainteresowani...
Klub puszystych
Podstawą jest odstawić węglowodany, bo to jest kluczowa przyczyna tycia, niszczy gospodarkę hormonalną...
Modne kolory na wiosnę
Pewnie żółty będzie w modzie...