Depilacja laserowa: jakie są zalety sieci LaserVille w Warszawie?

25 stycznia 2023, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W okresie zimowym nie możemy zapomnieć o regularnej pielęgnacji ciała również pod kątem depilacji laserowej. Odrastające włoski potrafią uprzykrzyć życie, a ich usuwanie wiąże się  z  koniecznością żmudnego golenia się co kilka dni. Co prawda istnieją też inne metody usuwania owłosienia np: depilacja przy pomocy wosku i mechanicznych depilatorów. Jednak te metody są dość bolesne i mało skuteczne.

depilacja laserowa warszawa

Z pomocą może nam przyjść depilacja laserowa wykonywana w wielu salonach w Polsce, czyli trwałe usunięcie włosków. Jak to działa? Podczas depilacji laserowej melanina jest pochłaniana przez wiązkę laserową zawartą w cebulce włosa. Pigment nagrzewa się i zaczyna niszczyć pobliskie komórki odpowiedzialne za wzrost włosów lub pobliskie naczynia krwionośne, które odżywiają mieszek włosowy. Korzeń włosa ulega zniszczeniu, a włos wypada po 10-21 dniach. Taki wpływ występuje TYLKO w fazie aktywnego wzrostu. To skuteczne panaceum w dziedzinie zbędnego owłosienia. Co prawda, trwale nie oznacza – na zawsze, takie serie zabiegów należy powtarzać, w miarę konieczności, co kilka lat. 

depilacja warszawa

Ilość zabiegów koniecznych do usunięcia włosów to indywidualna kwestia, ponieważ zabieg depilacji laserowej usuwa wyłącznie włoski, które są w tak zwanej fazie wzrostu.  Zwykle należy wykonać cykl 6-8 zabiegów w odstępach 1 miesiąc i z każdym następnym zabiegiem dodaje się tydzień. Po każdym zabiegu początkowo włosy zaczynają normalnie rosnąć, ale po 2-3 tygodniach wszystkie (lub prawie wszystkie) wypadają. Następnie pojawiają się nowe włoski i należy przyjść na kolejny zabieg. Po każdym zabiegu będzie odrastać coraz mniej nowych włosów, w czasie jednego zabiegu można usunąć 20-30% z nich. 

Rezultat laserowej depilacji również nie jest gwarantowany. Wszystko zależy od pacjenta, jego cery, rodzaju i koloru włosów, sprzętu oraz ilości zabiegów. Najprościej wyeliminować owłosienie czarne wyrastające na jasnej skórze. Skuteczność zabiegów ocenia się na około 80%. Po cyklu zabiegów mogą zostać nieliczne włosy, które są słabe i cienkie.  Należy pamiętać o tym, że na twarzy u kobiet (lub w innych miejscach, na które mają wpływ hormony) mogą w przyszłości wyrosnąć nowe włosy. Jest to zależne od hormonów lub/i czynników genetycznych. Pomiędzy zabiegami zalecane jest golenie lub depilacja kremem do depilacji. 

laser

Przed zabiegiem:

Skóra powinna być ogolona najlepiej mechanicznie, tak by zarost miał ok. 2 mm, a także dokładnie oczyszczona. Nie powinno się używać żadnych kremów i kosmetyków w dzień zabiegu. Zabieg powinien być poprzedzony konsultacją lekarską, podczas której specjalista stwierdzi, jak powinien wyglądać przebieg przyszłych zabiegów.

Sprawdzone zostaną również przeciwwskazania, a są to:

 • Ciąża,
 • Bardzo mocna opalenizna, oparzenia słoneczne, stosowanie solarium, samoopalacze – należy je odstawić na parę tygodni przed zabiegiem,
 • Bielactwo, łuszczyca
 • Skłonność do bliznowców i przebarwień,
 • Infekcje skóry,
 • Podrażniona lub nadwrażliwa skóra.

Przed depilacją nie powinno się używać:

 • Kosmetyków zawierających retinol,
 • Niektórych leków,
 • Niektórych ziół (np. dziurawiec, nagietek),
 • Peelingów,
 • Niektórych zabiegów dermokosmetycznych i chirurgicznych,

Po zabiegu:

Tak jak po każdym z zabiegów medycyny estetycznej lub z użyciem lasera, skóra wymaga od nas szczególnej troski, uwagi i należytego podejścia. Zaleca się eliminację mydła i zastąpienie go preparatem myjącym bez mydła i alkoholu, a także nie stosowanie środków higienicznych na obszarach poddanych zabiegowi (np. dezodoranty, perfumy) opartych o alkohol lub inne drażniące skórę substancje.

depilacja laserem

Dodatkowo:

 • Około 2-3 dni po zabiegu nie należy narażać skóry poddanej depilacji na promieniowanie UV (zarówno naturalne, jak i w solarium). Wówczas należy stosować filtry przeciwsłoneczne zabezpieczające przed szkodliwymi odmianami promieniowania UV. Polecane są filtry firm dermokosmetycznych lub specjalizujących się w produkcji filtrów o faktorze 50 lub więcej.
 • Nie należy używać samoopalaczy.
 • Około 2-3 dni po zabiegu nie stosować peelingów i innych preparatów złuszczających.
 • Wszelkie leki i preparaty ziołowe stanowiące przeciwwskazanie do zabiegu można używać po ok. 1-2 tygodni od zabiegu.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kiedy wg Was skończy się wojna na U…
Ja obstawiam lipiec tego roku
Koszty pozycjonowania strony
Fajną opcją jest reklama na Fb, pozwala dotrzeć do wielu odbiorców, którzy są zainteresowani...
Klub puszystych
Podstawą jest odstawić węglowodany, bo to jest kluczowa przyczyna tycia, niszczy gospodarkę hormonalną...
Modne kolory na wiosnę
Pewnie żółty będzie w modzie...