Jak wybrać najlepszą szczotkę do szczotkowania na mokro? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Jak wybrać najlepszą szczotkę do szczotkowania na mokro?

30 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Przyzwyczaiłaś się do mycia skóry delikatną myjką? Nawet, jeżeli szczotka wydaje Ci się obecnie mało atrakcyjną alternatywą, poznaj jej zalety i skorzystaj z dobrodziejstw szczotkowania ciała. Wkrótce przyjemny masaż przy użyciu szczotki stanie się nie tylko miłym rytuałem, ale także – poprawi kondycję Twojej skóry, zdrowie całego ciała oraz nastrój na co dzień!

szczotkowanie ciała

 

Zastąp peeling

Przywykłaś już do codziennego szczotkowania zębów? To oczywiste, kiedy pragniesz dbać o zdrowie i higienę Twojej jamy ustnej. Szczotki, naturalnie znacznie większe niż te do zębów, o określonych parametrach do szczotkowania ciała pozwalają niejednokrotnie zastąpić chociażby popularny kosmetyk, jakim jest peeling. Szczotkowanie na mokro:

  • w wannie
  • w saunie
  • pod prysznicem

pomaga pozbyć się nie tylko nadmiaru złuszczającego się naskórka, niczym klasyczny peeling, ale także – wspomaga liczne funkcje organizmu takie jak:

  • krążenie
  • detoksykacja
  • praca układów krwionośnego oraz limfatycznego
  • itd.

Szczotki do szczotkowania wilgotnej skóry stosuje się w różnych okolicznościach. Zobacz ile możesz zyskać dzięki zabiegom przeprowadzanym za ich pomocą! 

Szczotkowanie skóry na mokro w saunie

Zastanawiasz się po co w ogóle to robić? Skórę najlepiej szczotkować nie w samej saunie, chociaż tam również niewątpliwie panuje wilgoć, ale jeszcze przed skorzystanie z niej. Wówczas przygotowujesz ciało na oddziaływanie gorącej pary, która rozszerza pory. Sauna jako taka ma oczywiście pozytywny wpływ na krążenie, a także – na oczyszczanie organizmu z toksyn, jednak aby procesy te przebiegały lepiej w wysokiej temperaturze, najlepiej wcześniej porządnie wyszczotkować skórę, której pory już w ten sposób zostają wstępnie odsłonięte i odkryte. Dzięki procesowi szczotkowania zanieczyszczenia znacznie łatwiej wydostają się na zewnątrz skóry, a ponadto – sama skóra intensywniej reaguje na pobyt w saunie. Wystarczy zatem jedynie wybór odpowiedniej dla siebie szczotki do masażu na mokro.

Czym charakteryzują się takie szczotki? Wykonane z przyjaznego dla skóry, zazwyczaj naturalnego włosia, jak chociażby włókno agawy, czyli tzw. tampico, to na przykład szczotki na wygodnej, drewnianej rączce. Za ich pomocą samodzielnie wymasujesz całe ciało, również trudno dostępne w przypadku krótkich szczotek lub myjek rejony pleców. Tymczasem obok nich znajdziesz także szczotki do masażu mokrej skóry zakładane na dłoń przy użyciu elastycznego paska. Mając dwie takie szczotki przeprowadzisz masaż sprawnie, szybko i wygodnie. Do szczotkowania na mokro możesz również wybrać model posiadający zarówno specjalny, dłuższy trzonek, jak i elastyczny pasek na dłoń – wówczas jednak szczotka pełni funkcję dwóch wymienionych wyżej. Sprawdź czy odpowiada Ci taka forma „2w1”, czy może lepszym dla Ciebie rozwiązaniem są dwie osobne szczotki. Trzonek w wariancie „2 w 1” jest ruchomy i nie wszystkim odpowiada właśnie takie rozwiązanie, choć niewątpliwie jest ono praktyczne na przykład w podróży, kiedy wystarczy zabrać ze sobą tylko jedną szczotkę, zamiast dwóch.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

krzesło- jakie do komputera?
Najczęściej stoję jak coś robię przy komputerze, to jest dobre na kręgosłup...
A może jakiś konkurs internetowy?
Ja często gram, ale jeszcze nic nie udało mi się wygrać:/
Tabletki wspomagające pracę wątroby…
Ja próbowałam pić, ale jest niedobry, więc zaparzałam ziarenka i rozgryzałam:)