Jak wybrać kosmetyki do makijażu permanentnego? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak wybrać kosmetyki do makijażu permanentnego?

27 września 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Regeneracja skóry po zabiegu makijażu permanentnego to jeden z kluczowych momentów, wpływający bardzo mocno na finalny wygląd naszych ust czy brwi. Dobre odżywienie wpływa na gojenie, a także na elastyczność skóry, jej nawodnienie oraz łuszczenie się naskórka. Biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki, niezmiernie ważne jest, aby stosować produkty specjalnie dopasowane do pielęgnacji i regeneracji skóry w tym ciężkim okresie. Sprawdźmy czym się kierować.

Co to jest makijaż permanentny?

Chcąc znaleźć jakieś porównanie do wykonywania makijażu permanentnego najlepiej przyrównać go do robienia tatuażu. Sprzęt używany do tego zabiegu działa na tej samej zasadzie, co maszynki do tatuażu. mianowicie przy pomocy igły przebijającej warstwy skóry właściwej, wprowadza pod nią pigment, który finalnie nadaje ustom oczekiwany kolor i kształt. Największą różnicą jest fakt, że przy tatuażu, pigment wprowadzany jest głębiej w warstwy skóry.

W przypadku makijażu permanentnego, z racji płyciej wprowadzanego pigmentu czas gojenia jest też dużo krótszy. Ale wymaga większej uwagi i pielęgnacji, z racji na dużo większą możliwość zniweczenia efektów, albo pojawienia zapalenia. Rozwiązaniem jest załączenie leków przeciwwirusowych, które mają zniwelować ryzyko opryszczki.

Czego unikać przy robieniu makijażu permanentnego?

Warto jednak zaznaczyć, że są pewne kwestie, których należy unikać, ponieważ mogą mieć negatywny wpływ na cały trud włożony w zrobienie permanentnego makijażu brwi czy ust:

 • picie alkoholu przed zabiegiem – alkohol rozrzedza krew i może prowadzić do szybszego usunięcia pigmentu z organizmu,
 • korzystanie z basenu, sauny, jacuzzi czy siłowni – pocenie się i bakterie wszechobecne w tych miejscach mogą prowadzić do obrzęków, a także ewentualnych stanów zapalnych czy zakażeń,
 • mocne szorowanie zębów – wargi w początkowym okresie potrzebują spokoju, aby skóra mogła się w pełnie zregenerować, naruszanie ich mocnymi szarpnięciami szczoteczki może wydłużyć gojenie,
 • nakładanie na usta makijażu w postaci szminki czy pomadki – wargi musza mieć możliwość spokojnego zagojenia się i oddychania, kosmetyki mogą im w tym przeszkadzać,
 • źle dobrane kosmetyki – produkty niedopasowane do naszej cery lub posiadające zbyt mocne składniki mogą negatywnie wpłynąć na regenerację.

Jakie kosmetyki do makijażu permanentnego stosować?

Skóra twarzy jest jedną z delikatniejszych i bardziej podatnych na zapalenia czy wirusy, zwłaszcza w przypadku naruszenia warstwy skóry. Istotne jest więc, aby już podczas wykonywania makijażu permanentnego załączyć profesjonalne kosmetyki dopasowane do zabiegu ust czy też brwi. My zdajemy się na zaufaną firmę NEBAPMU, w której asortymencie każdy znajdzie coś dla siebie. Zestaw krem, serum i masło to idealny pakiet regeneracyjny po zrobieniu makijażu permanentnego.

 • kremy, stosowane, aby nawilżyć i odżywić skórę, w dowolnym momencie dnia i nocy,
 • serum, stosowane głównie w nocy, aby pomóc odżywić i zregenerować skórę zwłaszcza po ciężkim dniu,
 • masło, czyli idealne uzupełnienie w walce o nawilżenie i natłuszczenie skóry po makijażu permanentnym.

Cały zestaw to wygodna i pełna kombinacja polecana do codziennego stosowania do pełnej pielęgnacji skóry po zabiegu makijażu.

Co zawierają i jak działają kosmetyki do makijażu permanentnego?

Kosmetyki zawierają wszystkie składniki, których potrzebuje nasza skóra, aby odpowiednio się zregenerować. Ważne jest, aby nie zawierały szkodliwych substancji, a w zamian były wzbogacone w naturalne składniki, które odżywiają skórę dostarczając jej wszystkich niezbędnych elementów. Najczęściej stosowane składniki w dobrej jakości kremach to:

 • D-Pantenol,
 • olej z konopi,
 • masło shea,
 • witaminy z grupy A, B, C, i E,
 • sok z aloesu,
 • substancje łagodzące i nawilżające.

Dzięki zawartym w kremie, którego używamy składnikach, nasza skóra ma ciągły dopływ istotnych i potrzebnych dla regeneracji witamin i substancji odżywczych. Dzięki temu mniej się łuszczy, co pomaga zatrzymać pigment zaaplikowany pod skórę, a to w konsekwencji przekłada się na trwałość makijażu permanentnego.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz