Jak wybrać idealne szkła kontaktowe?

21 sierpnia 2018, dodał: Redakcja

Wybór pierwszych soczewek to dla wielu z nas nie lada wyzwanie. Jednodniowe czy miesięczne? Twarde czy miękkie? Szkła kontaktowe występują w wielu odmianach, dlatego przed podjęciem ostatecznego wyboru warto zorientować się, które z nich najlepiej sprawdzą się w naszym przypadku.

 

Od czego zacząć? Zanim zdecydujesz się na to, by zainwestować w szkła kontaktowe, musisz mieć pewność, że doskonale sprawdzisz się w roli ich regularnego użytkownika. Soczewki wymagają bowiem systematycznej wymiany i konserwacji – to znacznie bardziej delikatny materiał niż szkło okularów, w dodatku mający bezpośrednią styczność z naszym okiem. Szkła kontaktowe nie są także zalecane w przypadku osób, które zmagają się z wysychaniem oczu. Innymi przeciwwskazaniami do ich stosowania mogą być także cukrzyca, alergia i astma oraz nadczynność tarczycy. Absolutnie nie należy tych przestróg bagatelizować! Jeżeli jesteśmy przekonani, że szkła kontaktowe to w naszym przypadku doskonałe rozwiązanie, możemy przejść do kolejnego etapu – czyli wyboru idealnych soczewek.

Pierwszym kryterium wyboru jest oczywiście rodzaj wady wzroku. Podczas gdy astygmatycy powinni wybierać toryczne szkła kontaktowe, w przypadku krótko- i dalekowidzów lepiej sprawdzą się soczewki sferyczne lub asferyczne. Inny podział zależy od długości użytkowania – jednodniowe nie będą wymagały pielęgnacji, za to muszą być wymieniane codzienne; czasowe (np. dwutygodniowe czy miesięczne) mogą służyć nam przez dłuższy czas, za to muszą podlegać regularnej konserwacji. Szkła kontaktowe dzielimy na te, które powinniśmy stosować maksymalnie kilkanaście godzin w ciągu doby, oraz te do noszenia bez przerw (do tygodnia użytkowania). Mogą być one twarde, o większej przepuszczalności tlenu, lub miękkie, czyli te najbardziej komfortowe. To, jakie szkła kontaktowe wybierzemy, zależy więc też w znacznym stopniu od naszych indywidualnych upodobań czy przyzwyczajeń. Warto jednak kierować się przede wszystkim tym, by jak najlepiej służyły naszym oczom i nie naraziły ich na podrażnienia.

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Piersi
martynaporek otóż to :) jeśli chodzi o dobre jakościowo implanty to moim zdaniem...
Dekoloryzacja
Ja ściągałam kolor w InHarmony, efekt widoczny był po pierwszym zabiegu, na efekt końcowy...
Męska poligamia - czy to uleczalne?…
Emocje są fajne, ale gdy mniej wysiłku ich kosztują:)
Jakie krople na zmęczone oczy?
Na zmeczone oczy to przede wszystim trzeba brac luteine.