Jak wybrać domek drewniany do ogrodu?

20 września 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Domki drewniane znajdują się w czołówce najczęściej wybieranych elementów architektury ogrodowej. Są cenione ze względu na ponadczasowość i uniwersalność. Można ustawić je zarówno w ogrodach nowoczesnych, jak i wiejskich oraz klasycznych. Pasują na działki rekreacyjne i do ogrodów działkowych. Jak wybrać domek drewniany na swoją działkę?

  1. Drewniane domki ogrodowe i ich rodzaje
  2. Domek drewniany a jego powierzchnia

Wśród drewnianych domków można znaleźć zarówno niewielkie domki narzędziowe i schowki z drewutniami, jak i domki letniskowe z drewna z kuchnią, salonem, łazienką i sypialnią. Dzięki temu możliwe jest szybkie znalezienie modelu, który odpowiada na potrzeby użytkowników i pasuje do przestrzeni w ogrodzie. Jak wybrać domek ogrodowy z drewna? Na co zwrócić uwagę przed jego zakupem?

Drewniane domki ogrodowe i ich rodzaje

Drewniany domek do ogrodu umożliwia bezpieczne przechowywanie narzędzi i sprzętów, zabawek dziecięcych i innych przedmiotów wykorzystywanych podczas pielęgnacji zieleni i wypoczynku na świeżym powietrzu. Do domków ogrodowych można schować również drewno kominkowe lub narzędzia potrzebne do majsterkowania. Duże domki z kilkoma pomieszczeniami są natomiast tworzone z myślą o użytkownikach, którzy chcą nocować na działce rekreacyjnej.

Drewniane domki dla dzieci są z kolei tworzone z myślą o młodszych i starszych pociechach, które chcą spędzać więcej czasu w ogrodzie. Zastępuje nietrwałe plastikowe domki i umożliwiają tworzenie dużych placów zabaw. Domek połączony ze zjeżdżalniami, huśtawkami i drabinkami do wspinania zapewnia kilkulatkom wiele godzin doskonałej zabawy na świeżym powietrzu. Place zabaw z domkami z drewna są bezpieczne i mają wszelkie atesty, dlatego dzieci mogą z nich korzystać bez ryzyka, że konstrukcja ulegnie zawaleniu.

Domek drewniany a jego powierzchnia

Domki drewniane mają zróżnicowaną powierzchnię. Wśród nich można znaleźć niewielkie i niedrogie domki na narzędzia. Zmieszczą się z nich wszelkie potrzebne sprzęty, a konstrukcja bez trudu stanie nawet na ograniczonej powierzchni w ogródku przy mieszkaniu w bloku. Zbudowanie domku letniskowego ograniczają przepisy pozwalające na ustawienie konstrukcji o metrażu do 35 m2 i ograniczonej wysokości. Gotowe domki tego typu można wybrać na działki rekreacyjne oraz do ogrodów działkowych. Domki letniskowe na działki rekreacyjne to również większe budynki, które stawia się na podstawie odpowiednich zezwoleń uzyskanych przez inwestora.

Zapoznaj się z ofertą na https://nowoczesne-domki.pl

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz