Jak wybrać dobry stanik sportowy?

25 października 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Wygoda to priorytet, jeśli pod uwagę bierzemy wybór najlepszego stroju do ćwiczeń fizycznych. Panie powinny szczególnie uwzględniać stanik sportowy, który musi być idealnie dopasowany, wedle ich indywidualnych walorów, a przede wszystkim preferencji w zakresie całej sylwetki. Jaki biustonosz treningowy sprawdzi się najlepiej?

stanik sportowy

Funkcja stanika podczas intensywnych treningów sportowych

A trakcie wykonywania aktywności sportowej piersi stale się poruszają. Zadaniem stanika jest więc ograniczenie ich ruchu, aby zachować optymalny komfort podczas treningu. Brak biustonosza albo jego złe dopasowanie może skutkować przeciążeniem, a nawet pojawiającym się bólem, co  niekorzystnie wpływa na realizację ćwiczeń pod względem technicznym.

Najważniejsze elementy stanika sportowego

Stanik musi być wybierany indywidualnie, biorąc pod uwagę nie tylko jego właściwy rozmiar. Znaczenie ma pas biustonosza, który utrzymuje cały element garderoby w jednym miejscu. Za mały będzie uciskać, a zbyt luźny będzie przyczyniał się do przesuwania stanika podczas nagłych i intensywnych ruchów. Zaleca się, aby pas stanika sportowego był o jeden rozmiar mniejszy, niż biustonosza noszonego na co dzień.

Kolejny ważny element to miseczki, powinna mieścić się w nich cała pierś. Uwagę warto zwrócić również na fiszbiny. Nie jest to obowiązkowa część, natomiast jeśli już zostały zastosowane, nie mogą uciskać, przechodzić za linię pach czy zachodzić na piersi.

Istotne są także szwy stanika sportowego. Dla zachowania największej wygody warto inwestować w biustonosze bezszwowe albo te, w których szwy zostały tak wyprofilowane, że praktycznie są niewyczuwalne.

Materiał stanika sportowego 

Bardzo ważnym kryterium podczas wyboru stanika do treningów jest materiał, z jakiego został wykonany ten element sportowej garderoby. Tkanina powinna być nie tylko trwała i wytrzymała oraz elastyczna, aby mogła dopasować się do sylwetki. Zwróć uwagę, że podczas aktywności fizycznej osoba trenująca może się nadmiernie pocić, materiał nie może przyczyniać się do przegrzewania, najlepiej, jeśli jest „oddychający”. Staniki sportowe w Unbroken to połączenie trendów z aspektami estetycznymi i praktycznymi. Nierzadko zostały wykonane z nowoczesnych materiałów o innowacyjnej funkcjonalności, dzięki czemu biustonosz treningowy szybko schnie i odprowadza wodę na zewnątrz. Właśnie w takie warto zainwestować, ponieważ strefa biustu jest tą częścią całego ciała, która najbardziej się poci.

Jak dbać o stanik sportowy? 

Konieczny jest nie tylko wybór dobrego stanika sportowego, ale również jego właściwa pielęgnacja, aby mógł służyć przy zachowaniu swoich doskonałych właściwości przez długi czas. Pierz biustonosz zgodnie z zaleceniami producenta. Pamiętaj, że pranie w pralce, ustawiając wysoką temperaturę wody i duży poziom wirowania może przyczynić się do zniekształcenia biustonosza oraz rozciągnięcia pasa. Najlepiej, jeśli będziesz go prać ręcznie, ewentualnie zastosujesz specjalne woreczki do delikatnych ubrań, jeśli mają być prane w pralce. Nie susz stanika sportowego w suszarce bębnowej, na kaloryferze ani na ostrym słońcu. Działanie wysokiej temperatury może wpłynąć na niego niekorzystnie.

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Rossmann
W Rossmannie, można znaleźć szeroki wybór produktów naturalnych, które są delikatne dla skóry, nie...
Gdybym mogła być mężczyzną jeden dz…
To bym nim była ale jestem kobietą i wolę tego nie zmieniać!
Gdzie kupować ubrania w sieci?
Markowe i modne ciuchy spokojnie i bezpiecznie można kupować na platformach takich jak...
Jak kojarzy się Wam dentysta?
Kiedyś się bałam dentysty to prawda,ale teraz idę z uśmiechem na ustach, ponieważ...