URODA I ZDROWIE

Jak wybrać bezpieczny fotelik samochodowy 4-12 lat?

24 października 2019, dodał: Redakcja

 

O ile przy wyborze pierwszego fotelika dla dziecka rodzice zawsze bardzo dbają o każdy szczegół, to kolejne bywają traktowane po macoszemu. Tymczasem bezpieczne foteliki samochodowe to skarb, na którym nie można oszczędzać, a ich wyboru nie można pozostawić przypadkowi! Tak samo, jak poprzedni, koniecznie musi pasować do wieku, wzrostu i wagi dziecka, ale także twojego samochodu – tak, by mógł być w nim właściwie zamontowany. Przypominamy, na co zwrócić uwagę, by wybrać bezpieczny fotelik dla dziecka.

Fotelik samochodowy 4-12 lat – jak dobrać najlepszy?

Najważniejsze jest przyswojenie informacji, że fotelik samochodowy, który jest za duży lub za mały dla twojego dziecka, nie będzie spełniał swojej podstawowej funkcji. Stanie się po prostu łupiną, która w żaden sposób nie zabezpieczy starszego dziecka w czasie kolizji lub wypadku. Nie ma zatem mowy, by chociaż trochę naginać granice – bezpieczne foteliki dla dzieci są dopasowane do wzrostu, wagi i przedziału wiekowego ich użytkowników.

W tym okresie nie musisz zmieniać fotelika co kilka miesięcy. Doskonałym rozwiązaniem, które zapewni zarówno komfort podróży, jak i bezpieczeństwo twojemu dziecku, jest fotelik z i-Size. Dzięki wysokiemu oparciu sprawdzi się dla starszaków w przedziale wagowym 15-36 kg, które mierzą od 100 do 150 cm. Modułowy system ochrony wyróżniający go na rynku pośród innych propozycji sprawia, że możemy z całym spokojem uznać go za bezpieczny fotelik dla dziecka.

Jakie funkcje powinien mieć fotelik samochodowy dla dziecka 4-12 lat?

Fotelik samochodowy 4-12 przede wszystkim ma zapewniać bezpieczeństwo. Właśnie z tego powodu warto rozważyć raz jeszcze foteliki samochodowe z homologacją i-Size: spełniają one bowiem najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Otrzymują najwyższe oceny w testach ADAC i spełniają surowe międzynarodowe normy ochrony bocznej. Jeśli zatem interesują cię bezpieczne foteliki samochodowe, te weź pod uwagę w pierwszej kolejności.

Jak dodatkowo zwiększona została w nich ochrona w czasie jazdy?

  • Zrezygnowano z podłokietników – to nie tylko więcej miejsca, ale przede wszystkim ułatwienie prawidłowego ułożenia pasa biodrowego.
  • Dodano nakładkę SIP+ – foteliki 15-36 kg dzięki niej jeszcze skuteczniej chronią przed dużą siłą wypadku w przypadku zderzenia bocznego.

Zwróć uwagę również na komfort jazdy dziecka. Zwłaszcza, jeśli wozisz jednocześnie kilkoro maluchów. Smukły fotelik samochodowy 4-12, który nie posiada zbędnych i generujących ryzyko podłokietników, bez problemu zmieści się obok dwóch kolejnych. Koniecznie upewnij się, że w wybranym modelu masz możliwość regulacji zagłówka. Foteliki samochodowe do 36 kg w dalszym ciągu powinny gwarantować wygodną pozycję podczas snu. 

Nieoceniony będzie też łatwy montaż fotelika. Bezpieczne foteliki samochodowe z homologacją i-Size wpinane są w zaczepy ISOfix w samochodzie, dzięki czemu cały proces trwa nie więcej niż kilkanaście sekund. To naprawdę łatwe – bez trudu poradzi sobie niedoświadczony wujek czy często bezradny w walce ze skomplikowanymi zadaniami dziadek.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gabinet lekarski
Jeśli chodzi o profesjonalnie wyposażone gabinety ginekologiczne, to polecam Centrum Medyczne Babka Medica...
Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Sama już przestałam przejmować się wirusem, bo jak zawsze jesienią mam zwykłą infekcję,...
Inicjatywa w stworzeniu trwałego zw…
Żyjemy w czasach, gdzie relacje stały się przejściowe, ludzie są rozpieszczeni i zamiast...
Sklepy dziecięce
Fajne rzeczy dziecięce i w niskich cenach są ostatnio w marketach, warto tam...