Jak używać kulek gejszy? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak używać kulek gejszy?

16 listopada 2018, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Pierwsze skojarzenie na hasło kulki gejszy? Seksualny gadżet dla kobiet, które pragną mocniejszych doznań w łóżku. Tymczasem to coś znacznie więcej! Kulki gejszy idealnie nadają się do treningu mięśni dna miednicy, mających kluczowe znaczenie dla zdrowia intymnego. Czym dokładnie są kulki gejszy? Dlaczego powinny zainteresować się nimi panie planujące potomstwo, kobiety w ciąży i po porodzie?

Co to są kulki gejszy?

Kulki gejszy to gadżet wynaleziony w Japonii. Mieszkanki tego kraju stosują go już od wieków! Kulki gejszy określa się też mianem kulek Kegla – od nazwy mięśni, które ćwiczy się za ich pomocą. Kulki gejszy to najczęściej dwie kulki (ale też jedna bądź trzy i więcej) połączone ze sobą sznureczkiem. Mają średnicę od 3,5 do 4 cm. W ich wnętrzu mogą znajdować się mniejsze kulki, które pod wpływem ruchu obijają się o ścianki większych kulek. Ich zadaniem jest wywoływanie drgań, które mają stymulować i wzmacniać mięśnie w pochwie oraz wspomniane mięśnie Kegla. Jak się ich używa? Wystarczy umieścić je w pochwie i… oddać się codziennym czynnościom. Kulki spełniają swoje zadanie, gdy jesteśmy w ruchu.

Istnieją dwa rodzaje kulek gejszy. Jedne z nich działają na zasadzie grawitacji. Aby utrzymać je na miejscu, należy świadomie zaciskać mięśnie pochwy. Drugie to kulki waginalne biofeedback pod wpływem których mięśnie Kegla zaciskają się samoczynnie. To właśnie od nich warto rozpocząć trening mięśni Kegla.

Współczesne kulki waginalnewykonywane są z bezpiecznego, wysoce higienicznego silikonu medycznego (zarówno same kulki, jak i sznureczek). Są gładkie w dotyku i mają ergonomiczny kształt, dzięki czemu łatwo je zaaplikować. Początkujący mogą wybierać spośród modeli z lżejszymi kulkami o mniejszej średnicy, a z czasem zamieniać je na gadżety erotyczne dla bardziej zaawansowanych.

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla z kulkami?

Ćwiczenia z kulkami gejszy mogą się okazać o wiele skuteczniejsze niż ćwiczenie „na sucho” (poprzez naprzemienne zaciskanie i rozluźnianie mięśni dna miednicy). Jak się używa kulek gejszy? Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z pojedynczymi kulkami gejszy czy też podwójnymi kulkami Kegla, zakłada się je dokładnie tak, jak tampon. Należy stanąć w rozkroku i się rozluźnić. Kulki najpierw zwilżamy stosownym żelem intymnym. Umieszczamy je tak głęboko w pochwie, by stały się jak najmniej wyczuwalne. Założone zbyt płytko, będą sprawiały dyskomfort, mogą się też wysuwać.

Kulki gejszy i mięśnie Kegla „współpracują” najlepiej, gdy zajmujemy się swoimi codziennymi czynnościami, spacerujemy, sprzątamy, słowem – jesteśmy w ruchu. Osoby początkujące mięśnie Kegla powinny trenować po kilka minut dziennie. Wraz z doświadczeniem czas ćwiczeń można, a nawet należy wydłużać. Aby wzmocnić działanie kulek, do treningów warto włączyć piłkę szwajcarską. Wystarczy na niej usiąść i przez kilka minut pokołysać biodrami na boki, w tył i przód. Z kulkami gejszy w pochwie, rzecz jasna!

Kulki gejszy a ciąża

Wyćwiczone i mocne mięśnie Kegla to nie tylko lepszy seks i brak problemów z nietrzymaniem moczu. Mięśnie dna miednicy biorą czynny udział w porodzie. Gdy są silne, ułatwiają dziecku przedostanie się przez kanał rodny. Nie straszny jest im wówczas wysiłek, jakim jest poród. Mięśnie Kegla za pomocą kulek waginalnych powinnyśmy więc trenować jeszcze na długo przed planowaniem potomstwa. A co jeśli już spodziewamy się dziecka? Czy kulki gejszy w ciąży do dobry pomysł?

Kulki gejszy w trakcie ciąży

Jak najbardziej! Położne polecają ćwiczenia z tym gadżetem jako element przygotowania ciała do porodu. W ciąży wcale nie jest za późno na wzmocnienie mięśni dna miednicy. Ćwicząc od drugiego trymestru aż do rozwiązania, można znacząco wpłynąć na tempo przebiegu porodu. Nie ma co ukrywać – kobiety, które trenują mięśnie Kegla, rodzą szybciej!

Kulki gejszy po ciąży

Kulek waginalnych warto używać także po porodzie. Bez względu na to, czy stosowałyśmy je wcześniej, czy nie. Podczas porodu mięśnie dna miednicy mają do wykonania olbrzymią pracę. Nie pozostaje to dla nich obojętne. Wiele kobiet po urodzeniu dziecka boryka się z problemem nietrzymania moczu, słabszym czuciem intymnym, a w późniejszym czasie z obniżaniem się macicy i pęcherza moczowego. Trening mięśni Kegla z kulkami gejszy będzie swego rodzaju poporodową rehabilitacją, dzięki której poprawimy komfort życia i zapobiegniemy problemom ze zdrowiem intymnym w przyszłości.

Kulki gejszy przeciwwskazania

Oczywiście przed rozpoczęciem ćwiczeń z kulkami waginalnymi warto skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem. A już zwłaszcza, gdy jesteśmy w ciąży! Bo jak wiadomo, nawet najlepsze lekarstwo zaszkodzi, gdy będzie stosowane niewłaściwie. W niektórych przypadkach należy powstrzymać się od wszelkich zabiegów przygotowujących krocze do porodu – masaży, ćwiczeń czy właśnie noszenia kulek gejszy. Mogą one stymulować organizm do wywołania przedwczesnego porodu. Na kulki waginalne powinny uważać też panie ze skłonnością do infekcji intymnych. Mogą ich używać, lecz muszą rygorystycznie przestrzegać zasad higieny. Jeśli przytrafi się infekcja, należy zaprzestać ćwiczeń do czasu całkowitego wyleczenia. Pamiętajmy, kulki gejszy to żadna erotyczna fanaberia. To cudowny w swej prostocie gadżet, którego używać powinna każda kobieta!

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz