URODA I ZDROWIE

Jak urządzić łazienkę w stylu SPA?

26 czerwca 2018, dodał: EKSPERTKA

We współczesnym świecie tracimy balans między pracą a odpoczynkiem. Przytłoczeni ogromem obowiązków, zapominamy o tym, by na chwilę przystanąć i skupić uwagę na własnych potrzebach. Aby móc skutecznie wypoczywać, zorganizuj idealne miejsce, w którym będziesz pielęgnować własne ciało i duszę. Stwórz własne domowe SPA!

Idea zjawiska wellness

Choć początki “wellness” przypadają na XIX w., jego silny rozwój nastąpił po II wojnie światowej oraz odnosił się do społeczeństwa zamożnego lub bogacącego się, którego nadrzędnym celem była troska o utrzymanie zdrowej równowagi ciała i umysłu. Głównym zamierzeniem było zatem osiągnięcie szczęścia, które niekoniecznie wiązało się z wysokim statusem i doświadczanym dobrobytem. A trzeba pamiętać, że człowiek wypoczęty to człowiek szczęśliwy, dlatego należy organizować nasze życie tak, by móc czerpać z niego garściami.

Programy wellness są nastawione na utrzymanie naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Różnorakie centra odnowy, które oferują specjalistyczne zabiegi oraz nowoczesną aparaturę, bardzo urozmaicają ofertę SPA na rynku. Jednak efektywne odprężenie nie musi wiązać się z wydawaniem dużych pieniędzy. Ukojenie zmysłów i odpoczynek można zorganizować w domowym zaciszu, a przecież każdy pragnie dysponować prywatnym centrum odnowy, będącym w zasięgu ręki. Należy jednak mieć ku temu warunki i warto o nie zadbać podczas projektowania naszej łazienki.

Urządźmy stylowe wnętrze

Jak może wyglądać nasze własne SPA? Powinno być przede wszystkim miejscem spełniającym nasze estetyczne potrzeby, w którym będziemy czuć się swobodnie. Podstawowym i najważniejszym elementem domowego salonu odnowy będzie wanna, której kształt musi odpowiadać naszym preferencjom. Dostępne na rynku propozycje wielu producentów są niezwykle różnorodne, dlatego warto zapoznać się z ofertą sklepu 123 Łazienka, w której znajdziemy wszystkie warte uwagi wanny i wybierzemy swój wymarzony model. Dużą popularnością wśród klientów stawiających na relaks, cieszą się wanny wolnostojące, które nadają wnętrzu efektownego designu.

Dla osób pragnących jeszcze bardziej przybliżyć sobie ideę SPA, idealne będą kąpiele z hydromasażem, a wśród dostępnych na rynku instalacji warto wymienić typ powietrzny, wodny lub wodno-powietrzny. Ten ostatni cechuje się szczególnie skutecznym i odprężającym działaniem na nasze mięśnie i kręgosłup. Można również nabyć wanny sterowane cyfrowo, które zawierają np. podgrzewacz wody. Jeśli posiadamy większą łazienkę, zaopatrzmy ją dodatkowo w stylowy prysznic, który, w myśli idei SPA, będzie wyposażony w bicze wodne, hydromasaż, a nawet saunę parową. Takie rozwiązanie pozwala także na wykonanie gruntownego peelingu ciała, będącego ważnym punktem w programach wellness.

Luksus i wygoda

Niepozornym dodatkiem, który zapewni nam jednak wrażenie luksusu, są nastrojowe LED-y. Można nimi podświetlić wnęki, półki czy załamania. Klimatyczne oświetlenie, połączone z blaskiem świec, z pewnością dopełni Twoje wyobrażenie relaksu. Wszak, nic tak nie buduje nastroju, jak subtelna gra cieni czy tajemniczy półmrok, a stworzenie odpowiedniego klimatu za pomocą lamp LED to zadanie wręcz banalne.

Obecnie bardzo modne są motywy ekologiczne, dlatego odchodzi się od łazienek wypełnionych kafelkami, a widoczna jest tendencja ku takim materiałom, jak drewno, cegła czy kamień. Należy jednak pamiętać o wilgotnym klimacie, zatem materiały narażone na jego wpływ powinny być starannie zaimpregnowane. Designerzy często decydują się na wysokojakościowe drewno typu: palisander, mahoń czy cedr. W przypadku użycia kamienia, często wybierane są faktury o chropowatej powierzchni, doskonale imitujące naturę.

Łazienki o dużym metrażu mogą być również wyposażone w saunę, a najmniejsza powinna mierzyć minimum 100 na 100 cm. Nie trzeba przypominać o zbawiennym działaniu tego pomieszczenia na krążenie krwi, układ odpornościowy oraz naszą skórę. Tak wydzielona przestrzeń pozwala na ciekawą aranżację naszego salonu kąpielowego i z pewnością będzie doskonałym dopełnieniem domowej sfery SPA.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz