Jak urozmaicić trening w domu w 3 krokach | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak urozmaicić trening w domu w 3 krokach

20 sierpnia 2021, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jeżeli chociaż raz nie chciało Ci się wykonać domowego treningu, tylko dlatego, że Ci się znudził, to koniecznie sprawdź te 3 wskazówki i dowiedz się, jak skutecznie urozmaicić trening i zwiększyć motywację do ćwiczeń.

trening w domu

Czy trening w domu musi być nudny?

Samodyscyplina jest kluczowa do zachowania regularności wysiłku fizycznego. Trening domowy wymaga jeszcze większej samodyscypliny niż trening na siłowni. Nie musimy wychodzić z domu i iść do specjalnego miejsca, gdzie wykonamy trening, ani nie mamy wsparcia w postaci innych ćwiczących obok nas osób. Ponadto, w tym wypadku trzeba samodzielnie wygospodarować czas, wymyślić trening (lub znaleźć odpowiedni trening w Internecie) i jeszcze go wykonać.

Nic dziwnego, że po pewnym czasie do każdego treningu wkrada się nuda, która zastępuje dotychczasową rutynę. Co w takim razie można zrobić, aby trening w domu był bardziej urozmaicony? Poniżej znajdują się 3 kroki, które pomogą to zrobić.

1. Zainspiruj się

Pierwszym powodem, przez który wkrada się nuda, jest wykonywanie tego samego treningu za każdym razem. W Internecie jest wiele różnych miejsc, z których możesz czerpać inspiracje – kanały YouTube, treningi na Instagramie, aplikacje i platformy treningowe. Możesz przebierać wśród instruktorów, tym bardziej, że każdy z nich ma do zaproponowania inne zestawy ćwiczeń, inne podejście do treningu i inny charakter (a wbrew pozorom czasem ten ostatni czynnik może być tym, co skupia ludzi).

W Internecie możesz znaleźć nie tylko różnych trenerów, ale też różne rodzaje treningów – może warto wypróbować coś nowego np. lekcja salsy, baletu czy jogi.

ćwiczenia w domu

2. Wykorzystaj akcesoria fitness

Gdy wolisz samodzielnie tworzyć treningi i nie chcesz spędzać kolejnych godzin przy komputerze czy komórce, dobrym rozwiązaniem będzie włączenie nowych akcesoriów fitness do treningu. Poniżej kilka przykładów najpopularniejszych dodatków.

Hantle gimnastyczne

Hantle gimanstyczne obecne są w treningach od lat i obecnie przeżywają swoją drugą młodość. Dzieje się tak dlatego, że teraz trafiają do o wiele szerszego grona odbiorców. Niegdyś zarezerwowane były tylko dla kulturystów i innych zawodowych sportowców. Dzisiaj wykorzystują je wszyscy, gdyż są dostępne w najróżniejszych wariantach wagowych – od pół kilko do ponad dwudziestu kilogramów.

Gumy oporowe (power band)

Gumy oporowe (nazywane inaczej taśmami oporowymi, power band czy gumami do ćwiczeń) to hit ostatnich lat. Wykorzystując gumy, zwiększa się opór, a co za tym idzie trudność danego ćwiczenia. Dzięki temu nawet najprostsze ruchy mogą stać się nie lada wyzwaniem. Dzięki wykorzystaniu gum oporowych mięśnie pracują intensywniej i przez to szybciej się wzmacniają i zwiększają swoją masę.

Piłki do ćwiczeń

Rodzajów piłek, jakie można wykorzystać, jest mnóstwo. Mogą to być piłki gimnastyczne, czyli duże piłki, na których można ćwiczyć postawę ciała, mięśnie kegla czy pracować nad tężyzną fizyczną. Innym rodzajem piłki jest piłka lekarska, która może mieć inną wagę, co czyni ją odpowiednią do ćwiczeń o różnym poziomie trudności. Piłkę lekarską można wykorzystać przy skłonach czy przysiadach.

Te i inne akcesoria możesz znaleźć na: gipara.com/pl/sklep/

3. Zaproś kogoś do wspólnego treningu

Ćwiczenie w domu często oznacza ćwiczenie w pojedynkę. Przebywając na siłowni, nawet jeśli samodzielnie wykonujemy trening, widzimy inne osoby, które obok nas ćwiczą. Taki wizualny bodziec bardzo często pomaga w motywowaniu się do dalszej pracy. Właśnie dlatego warto zaprosić kogoś do wspólnego treningu. Może to być inny domownik lub umówić się wirtualnie ze znajomym. Każdy sposób jest dobry, a technologia daje przeogromne możliwości komunikacji.

Te trzy proste wskazówki mogą skutecznie urozmaicić trening w domu i podkręcić motywację do ćwiczeń. Oczywiście to tylko przykłady, a każda osoba ćwicząca w domu powinna znaleźć sobie własną odpowiedź dlaczego warto ćwiczyć.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

studia- co nosić i w czym
Plecaki są super. Teraz to nawet do pracy zdarza mi się zakładać plecak,...
Wasz wolny czas
Ale mam nadzieję, że nie kosztem odpoczynku. To prawda, dom jest miejscem, w którym...
Co jest zdrowsze - owoce czy warzyw…
Uwielbiam zieleninkę. :) Zauważcie, że nawet odrobina zielonego dodatku sprawia, że danie wygląda atrakcyjniej,...
Czy dokarmiacie gołębie?
Jak byłam mała, to zimą dokarmialiśmy ptaki. Przyfruwało dużo wróbelków, sikorki, no i pojawiały...