URODA I ZDROWIE

Jak udekorować stół i wnętrza na święta wielkanocne

10 stycznia 2018, dodał: aleksandraw

Zbliżające się święta Wielkanocne z pewnością są u niektórych z nas dobrą motywacją do generalnych porządków w mieszkaniu. Gdy jednak wszystko już lśni warto zadbać o kwestię dekoracji. O ile w okresie bożonarodzeniowym chętnie ozdabiamy nasze stoły i tradycyjnie przystrajamy drzewka, o tyle duch świąt wielkanocnych zdaje się nie gościć we wszystkich domach. Przyjrzyjmy się temu jak sprawić, aby zapanowała u nas świąteczna, wiosenna atmosfera – ozdóbmy wnętrza naszych mieszkań i zaaranżujmy odpowiednio stół wielkanocny.

Wielkanocny stół

Na stole niech królują wiosenne barwy – pastele i biel połączone z energetyczną zielenią, fioletem, i żółcią czy motywami kwiatowymi. Klasyczne ozdoby wielkanocne, takie jak pisanki, zajączki, baranki czy kurczaczki doskonale podkreślą świąteczną atmosferę. Pamiętaj również o naturalnych akcentach, takich jak kwiaty czy stroiki z gałązek i bazi. Dekorując wnętrza, nie zapomnij o tym, aby zachować swojskość atmosfery – ponieważ celebrujemy ten dzień z najbliższymi, postarajmy się, aby nasz efekt w dekorowaniu i stylizacji pomieszczeń nie stracił na atmosferze prawdziwości. Podstawą wielkanocnego stołu powinna być uroczysta zastawa wraz z eleganckimi sztućcami. Oto kilka inspiracji:

Kwiaty

W kwestii kwiatów, postawmy na żonkile i tulipany, atrybuty wiosny. Tulipany, niezwykle popularne w XVI wieku, stanowiły symbol bogactwa, zaś żonkile w kulturze chrześcijańskiej są symbolem wygranej heroizmu nad egoizmem oraz miłości nad śmiercią. Poza swą bogatą symboliką, z pewnością cechują się niezwykłym urokiem.

Stroiki

Na rynku istnieje mnóstwo stroików, które można kupić i postawić na wielkanocnym stole, jednak warto pokusić się o własnoręczne stworzenie tej dekoracji. Tworzenie stroika zajmuje nieco czasu i wymaga cierpliwości, jednak w zamian otrzymujemy unikalną dekorację. Ozdabianie stroika przyniesie wiele frajdy zwłaszcza dzieciom. Do jego stworzenia można użyć gałązek wierzby z baziami, plastikowych lub naturalnych wydmuszek jajka udekorowanych wcześniej wzorami, kurczaczków i innych ozdób wielkanocnych. W internecie można znaleźć również sporo inspiracji i poradników wyjaśniających krok po kroku proces tworzenia stroika.

Wiszące pisanki

Wazon wypełniony szeroko gałązkami bazi można udekorować wiszącymi wydmuszkami jajka. W tym celu należy przygotować wydmuszki:

  1. Umyj i wytrzyj przygotowane jajka
  2. Przy użyciu igły delikatnie nakłuj szerszy koniec jajka. Wykonuj ruch obrotowy, aż do momentu, w którym pojawi się dziurka.
  3. Obróć jajko i nakłuj jego węższy koniec. Powtórz czynność, aż do momentu pojawienia się dziurki – ta powinna być nieco większa.
  4. Włóż igłę głębiej, aby rozbić strukturę żółtka. Powtórz czynność w drugiej dziurce jajka.
  5. Przytrzymując jajko nad miską, przyłóż usta do szerszego końca jajka i wydmuchaj zawartość ze środka.
  6. Po wydmuchaniu zawartości, umyj wnętrze jajka pod bieżącą wodą i wydmuchaj resztki wody, tak jak wydmuchałaś zawartość jajka.
  7. Wysusz wydmuszki na suszarce.

Wydmuszki następnie można dowolnie udekorować, a do ich węższego końca przykleić ozdobne wstążki lub nitki. Tak przygotowane ozdoby można powiesić na gałązkach.

Przyklejane ozdoby na okno

Uroczym świątecznym akcentem mogą być ozdoby przyklejane na okno – króliczki, pisanki, baranki… Znaleźć je można na stoiskach z dekoracjami w większych supermarketach i sklepach papierniczych.

Źródło: proflowers.com

 

zobacz również:

Oryginalne aranżacje i dekoracje wielkanocnego stołu

Wielkanocne dekoracje stołu i mieszkania

Nietuzinkowy mazurek

Jajka – pomysły i przepisy na przystawki i przekąski


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Brak ochoty na seks u faceta
Ostatnie badania wskazują, że stres obniża popęd u facetów, a dodatkowo hamuje...
Jak się ubrać na narty
Trzeba ubrać się ciepło - żeby nie przewiało nas na stoku... Ale...
Nieinwazyjne metody wyszczuplania
Ćwiczenia są zdrowe i nieinwazyjne, więc nie bójmy się tak wysiłku dziewczyny :)
Niebanalny podryw - eksperyment
W necie trudno spodziewać się finezji, raczej na żywo facet będzie się starał,...