Jak sprzedać włosy? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak sprzedać włosy?

29 listopada 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Marzysz o zmianie fryzury i zastanawiasz się, co zrobić z długimi kosmykami, które po chwili przestaną zdobić Twoją głowę? Wyobraź więc sobie, że ścinając swoje długie włosy, możesz nie tylko radykalnie zmienić fryzurę, ale także na tym nieco zarobić! Istnieją bowiem firmy, które są gotowe zapłacić za Twoje długie włosy. Sprzedaż włosów staje się coraz popularniejsza a internetowe skupy włosów to doskonałe miejsca do transakcji tego typu. Zamień swoje długie, zdrowe włosy w dodatkowy dochód.

włosy

Przygotowanie Włosów do Sprzedaży

Zanim zdecydujesz się na sprzedaż swoich włosów, musisz zadbać o ich kondycję. Zdrowe lśniące i gęste włosy w naturalnym kolorze szybko znajdą nabywcę. Jeżeli regularnie stosujesz odżywki, dbasz o swoją dietę, a do tego unikasz używania nadmiaru kosmetyków i gorących narzędzi do stylizacji, to z pewnością Twoje włosy znajdują się doskonałej formie. Wystarczy je umyć przy pomocy delikatnego szamponu, dzięki któremu pozbędziesz się wszelkich zanieczyszczeń. Jeśli wybierzesz internetowy skup włosów, jak np. skupwlosów.info.pl – pamiętaj, by przed obcięciem włosów na sprzedaż nie nakładać na nie żadnych odżywek ani masek, po prostu je wysusz po umyciu.

Kluczową sprawą jest tu także długość włosów, większość firm skupuje kosmyki o długości co najmniej 35-40 cm. Jeżeli udało Ci się wyhodować włosy tej długości, to teraz możesz je obciąć. Możesz to zrobić samodzielnie lub możesz poprosić o taką usługę w salonie fryzjerskim. Jeżeli zdecydujesz się sprzedać włosy fryzjerowi, który będzie je obcinał, prawdopodobnie nie zapłacisz dodatkowo za nową fryzurę.

Jakie włosy nadają się na sprzedaż?

Włosy naturalne to najlepszy materiał, z którego wytwarzane są peruki, a także różnego rodzaju tupety czy dopinki. Jednak aby nadawały się do sprzedania, muszą być w idealnej kondycji. w pierwszym z warunków jest odpowiednio długość, wynosząca około 40 cm. Po drugie włosy muszą mieć naturalny kolor – włosy farbowane, a także włosy, które były poddawane zabiegom chemicznym, takim jak trwała ondulacja czy prostowanie nie nadają się na sprzedaż.

Włosy matowe czy łamliwe, pasma o rozdwojonych końcówkach, także nie znajdą chętnych do tego, aby za nie zapłacić, nawet jeśli mają odpowiednią długość. Włosy na sprzedaż muszą być mocne, gęste i elastyczne. Od ich wyglądu zależy cena, jaką uda Ci się za nie dostać. Cena może zależeć także od koloru włosów, najbardziej poszukiwane są włosy w odcieniach naturalnego blondu.

Obcinanie i wysyłka włosów

Jeżeli chcesz obciąć włosy samodzielnie, to najwygodniej będzie podzielić je na oddzielne pasma, które zwiążesz z dwóch stron gumkami. Cięcie należy wykonać tuż nad gumką umieszczoną w górnej części pasma. Obcięte kosmyki najwygodniej zaplecione w warkocze należy osobno zapakować w papier ewentualnie włożyć w osobne woreczki foliowe, które następnie trzeba włożyć do koperty bąbelkowej. Tak zapakowane włosy można bezpiecznie wysłać do firmy zajmującej się skupem włosów. Do koperty z włosami należy włożyć podpisaną umowę sprzedaży, którą można pobrać ze strony skupu. Po tym musisz już tylko czekać na wycenę Twoich włosów i na pieniądze, które w ciągu kilku dni od wyceny znajdą się na Twoim koncie.

Długie naturalne włosy to prawdziwa gratka dla producentów peruk, dlatego coraz więcej firm decyduje się na skupowanie włosów. Jeśli chcesz otrzymać za swoje pasmo jak najlepszą cenę, wybierz odpowiednią platformę do sprzedaży włosów. Jedną z popularnych stron, która oferuje bardzo dobre ceny za zdrowe włosy jest wspomniany już w naszym artykule internetowy skup włosów – cennik oraz porady dotyczące sprzedaży włosów możesz znaleźć na tej właśnie stronie internetowej.

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Tabletka "po" od 15 roku życia
Co sądzicie o zgodzie na dostęp bez recepty do antykoncepcji po stosunku dla...
Implanty z drukarki 3D
Technologia druku 3D znalazła kolejne praktyczne zastosowanie. Zespoły naukowe z Politechniki Wrocławskiej i Narodowego...
Czyżby remont?
Uwielbiam remonty,prawdziwą demolkę w domu,by móc później sobie posprzątać i delektować się pięknem wnętrza.
Dom spokojnej starości
Na starość to tylko dom spokojniej starości, przynajmniej będę miała towarzystwo, odpowiednią opiekę medyczną....