Jak przywrócić butom czystość, świeżość i blask?

25 stycznia 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czyste i zadbane obuwie to swoista wizytówka każdej kobiety i każdego mężczyzny bez względu na jego wiek, zawód czy stan konta. Dlatego właśnie tak ważne jest, by regularnie dbać o wygląd swoich ulubionych botków, kozaków czy sneakersów.

ekologiczny dezodorant

Renowacja obuwia – efekt jak ze sklepowej półki

Niestety, często noszone buty dość szybko się zużywają, przez co tracą swój nieskazitelny wygląd i dawny blask. Jak więc dbać o obuwie, by zapewnić mu piękny wygląd na dłużej?

Jak wiadomo, nic nie trwa wiecznie – ta sama zasada tyczy się również obuwia. Ulubiona para sneakersów, botków czy kozaków, którą nosimy praktycznie na co dzień, niestety bardzo szybko się niszczy. Z pomocą przychodzą więc tutaj renowatory do butów. Te specjalistyczne preparaty mają za zadanie odświeżyć kolor butów, poprawić strukturę materiału i jednocześnie przywrócić im dawną kondycję i nieskazitelny wygląd jak ze sklepowej półki. Ponadto, substancje zawarte w renowatorach wykazują działanie zabezpieczające obuwie przed uszkodzeniem pod wpływem wilgoci, śniegu, niskich temperatur czy zabrudzeń. Warto także zaznaczyć, że te akcesoria do obuwia występują w kilku formach – obecnie na rynku dostępne są renowatory w postaci sprayu lub pasty, dzięki czemu aplikacja preparatu jest niezwykle szybka i prosta. Produkty z aplikatorem w aerozolu najlepiej sprawdzą się w przypadku obuwia wykonanego z nubuku i zamszu, podczas gdy pasty są przeznaczone do pielęgnacji skór naturalnych. Dla butów sportowych stworzone zostały z kolei renowatory wybielające, które skutecznie minimalizują widoczność śladów eksploatacji.

dezodorant do obuwia

Świeżość i komfort na co dzień – wypróbuj dezodoranty do butów!

Nadmierna potliwość stóp dotyczy ogromnej części społeczeństwa. Ta dolegliwość przysparza wielu problemów i dyskomfortu szczególnie podczas towarzyskich spotkań. Aby jednak zmniejszyć poziom wilgoci w bucie i zniwelować nieprzyjemny zapach stopy, warto zastosować dezodoranty do butów. Tego typu preparaty mają bardzo uniwersalne zastosowanie – powinno się je więc aplikować regularnie, szczególnie w okresie wiosenno-letnim, kiedy pod wpływem podwyższonej temperatury ciało poci się mocniej. Cykliczne stosowanie dezodorantów nie tylko zapewnia komfort i uczucie suchości, ale jednocześnie zapobiega rozwojowi bakterii i grzybów, które mogą wywoływać poważne choroby, jak choćby grzybica stóp. Ponadto, regularna aplikacja dezodorantu pozytywnie wpływa na strukturę obuwia, jednocześnie przedłużając okres eksploatacji danej pary butów.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy dopalacze szkodzą ?
Po nich może nawet dojść do zabójstwa jak ostatnio w Łodzi...Ponoć jakiś syf...
Na jakim filmie ostatnio byłaś w ki…
O zaglądam właśnie repertuar najbliższego kina - i żaden z filmów mnie nie porywa...
Skalnik na balkonie
Można zrobić je w pojemnikach, tylko żeby nie było w nich zbyt...
Oczepiny
Generalnie oczepiny obecnie polegają na zjedzeniu tortu o północy....