URODA I ZDROWIE

Jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębowych?

7 stycznia 2019, dodał: Redakcja

Wszczepienie implantów zębów to zabieg, który cieszy się ogromną popularnością w klinikach dentystycznych. Są one bowiem idealnym rozwiązaniem dla osób, które straciły jeden, kilka lub wszystkie zęby, a tkanka kostna zanikła. Wyglądem nie różnią się od zębów naturalnych, są za to mocniejsze i odporne na próchnicę. Jak przebiega zabieg wszczepienia implantów zębowych?

Zanim pacjent będzie zakwalifikowany do zabiegu wszczepienia implantów zębowych, zostanie skierowany na konsultację wstępną, podczas której lekarz przedstawi mu specyfikę zabiegu, a także przeprowadzi pogłębiony wywiad. Będzie on dotyczył ogólnego stanu zdrowia, przebytych chorób oraz przyjmowanych leków. Następnie wykonana zostanie tomografia komputerowa oraz badania ogólnomedyczne. A jak przebiega sam zabieg?

Znieczulenie

Zabieg wszczepienia implantów zębowych przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Coraz częściej w gabinetach stomatologicznych stosuje się znieczulenie typu Wand. Komputerowy system podawania środka znieczulającego za pomocą cienkiego urządzenia, przypominającego długopis, eliminuje nieprzyjemne odczucie rozpierania tkanek. Płyn działa jednocześnie szybciej i z bardzo dużą precyzją.

Zabieg

Zabieg wszczepienia implantów nie trwa długo; zazwyczaj około 20 minut w przypadku jednego zęba. Może się jednak przedłużyć do dwóch godzin,  jeśli implantów ma być więcej. Wykonywany jest w warunkach pełnej aseptyki oraz sterylności i polega na przygotowaniu miejsca pod wszczep, a następnie wprowadzeniu do niego implantu.

Pierwszym etapem zabiegu będzie osteotomia; przygotowanie otworu pod implant. Wykonuje się ją kalibrowanymi wiertłami, których wymiary odpowiadają dokładnie średnicy oraz długości implantu.

Drugi etap to wkręcenie z odpowiednią siłą implantu tak, aby zapewnić jego stabilizację, a jednocześnie nie przegrzać i nie uszkodzić kości.

Rozróżnić można kilka rodzajów implantacji. Ze względu na liczbę zabiegów chirurgicznych, związanych z leczeniem implantologicznym, wyróżnia się implantację jednoetapową oraz dwuetapową.

Z kolei biorąc pod uwagę kryterium czasu, jaki upłynął od utraty zęba, wyróżnić można:

  • implantację natychmiastową
  • implantację wczesną
  • implantację późną

Zabieg implantacji przeprowadzimy w renomowanym Centrum Stomatologii Medidens.

Po zabiegu

Efekt oraz skuteczność zabiegu implantacji w dużej mierze zależy od przestrzegania przez pacjenta ściśle określonych zasad po jego przeprowadzeniu. Bezpośrednio po zabiegu należy zatem zrobić zimny okład z lodu na twarz na 3-4 godziny. W pierwszych dniach po zabiegu unikajmy bardzo gorących pokarmów i płynów, spożywania alkoholu oraz palenia papierosów. Równie ważne będzie stosowanie 3-4 razy dziennie odpowiednich płukanek.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

wypadające włosy
Trzeba działać. Na pewno nie będzie tak, że włosy z niczego zaczną wyglądać normalnie. Tutaj...
Sposób na to, jak schudnąć w 1,5 mi…
Uważam, że musisz wyeliminować węglowodany z diety i codziennie odwiedzać siłownię. Możesz także spróbować...
ogrodzenie
Ja mam ogrodzenie betonowe i bardzo ładnie wygląda. My mamy dom w kształcie kostki...
Medycyna estetyczna Wrocław
Ja bym sobie chciała zrobić usta, ale mąż pilnuje :D Grozi rozwodem...