Jak prawidłowo czesać brodę?

20 grudnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Kluczem do posiadania świetnie wyglądającej brody jest upewnienie się, że jest ona zdrowa i czysta. Dobrym sposobem na to jest regularne szczotkowanie brody. To nie tylko zapewnia atrakcyjny wygląd, ale także ułatwia utrzymanie zarostu w ciągu dnia bez nadmiernego przetłuszczania się lub brudzenia.

broda

Jak używać szczotki do brody?

Przede wszystkim szczotka do brody przyda Ci się to tego, żeby zadbać o jej czystość. Dlatego to ważny element pielęgnacji. Tym bardziej że pomaga usunąć luźne włosy i brud ze skóry pod nią. Spróbuj szczotkować brodę w kierunku, w którym włosy wyrastają z mieszków włosowych, zaczynając od góry i pracując w dół, w kierunku linii brody, wykonując delikatne pociągnięcia. Pamiętaj, aby nie pominąć żadnego miejsca. Nie zapominaj o włoskach przy wąsach i policzkach — te miejsca również wymagają regularnej pielęgnacji, jeśli chcesz, by wyglądały jak najlepiej.

Jak często szczotkować brodę?

Jeśli chodzi o szczotkowanie brody, częstotliwość zależy od długości zarostu i struktury włosów. Na przykład, jeśli masz krótki zarost i szorstkie włosy, które nie utrzymują kształtu, prawdopodobnie będziesz chciał szczotkować brodę częściej niż ci, którzy mają pełną brodę.

Ponadto częstotliwość zależy również od Twoich osobistych preferencji. Niektórzy ludzie wolą, aby ich brody wyglądały schludnie i czysto, podczas gdy inni wolą, aby były bardziej szorstkie i wiotkie. W takim przypadku będą oni prawdopodobnie szczotkować swoją brodę częściej niż inni.

Wreszcie, co nie mniej ważne, częstotliwość szczotkowania brody zależy również od rodzaju szczotki, której używasz do pielęgnacji. Szczotka z miękkim włosiem będzie wymagała mniej zabiegów pielęgnacyjnych niż inne rodzaje, ponieważ nie będzie wyrywała tak wielu włosów, gdy będzie używana tak często. Jeśli jednak nie jest to opcja dla Ciebie, rozważ użycie jakiejś kombinacji pomiędzy uniwersalną szczotką ze średnim włosiem, ponieważ da ona lepsze rezultaty. Jednocześnie będzie wystarczająco delikatna, aby nie uszkodzić włosów od ciągłego ocierania się o siebie dzień po dniu.

Rodzaje szczotek do brody

Szukaj szczotki z naturalnym włosiem zamiast syntetycznego, ponieważ lepiej rozprowadza ono olejki na całej długości zarostu, nie pozostawiając go tłustym lub obciążonym przez nagromadzone produkty (co może prowadzić do powstawania wyprysków). Naturalne włosie ma również tendencję do dłuższej żywotności niż inne rodzaje, gdyż nie jest podatne na złamania, jak to się dzieje w przypadku plastikowych szczotek, które z czasem są regularnie wyrywane.

Najlepszym sposobem na rozczesanie brody jest szczotka, która została zaprojektowana specjalnie do brody.

Masz bardzo gęste włosy? Ważne jest, abyś używał wysokiej jakości szczotki z włosia dzika lub końskiego. Te rodzaje szczeciny pomogą rozprowadzić sebum z Twojej skóry w mieszku włosowym i utrzymać jego nawilżenie, co jest niezbędne dla zdrowego wzrostu włosów. Ponadto tego typu szczotki świetnie radzą sobie z delikatnym rozplątywaniem długich pasm, nie powodując rozdwajania końcówek.

Jeśli masz cienkie lub przerzedzone włosy, wybierz ultramiękką szczotkę z nylonowego włosia — pomoże ona równomiernie rozprowadzić olejki w delikatniejszych pasmach, nie ciągnąc ich zbyt mocno.

Jeśli chcesz mieć świetnie wyglądającą brodę, musisz o nią dbać. Oznacza to regularne szczotkowanie i czesanie brody przed prysznicem. Powinieneś również czesać brodę po jej umyciu.

W przypadku gdy Twoja broda jest naprawdę długa i trudna do opanowania, użyj szczotki z włosiem po obu stronach, która pomoże wyprostować włoski i ułatwi ich układanie. Jeśli masz krótsze włosy lub zarost, to równie dobrze sprawdzi się szczotka z włosiem po jednej stronie.Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz