Jak nosić damskie kowbojki? Stylowy poradnik

12 października 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Kowbojki to buty, które zostały zaprojektowane do długiej, konnej jazdy. Stopniowo dodawano do nich kolejne elementy: ozdobne przeszycia, a także zaczęto siegać po różne rodzaje i kolory skór. Kowbojki od lat 40. XX wieku – dzięki obecności w wielu produkcjach Hollywood – przestały być obuwiem praktycznym i roboczym, a stały się modnym dodatkiem. Dziś kowbojki są nieodzownym elementem stylizacji utrzymanej w klimacie boho, hippie lub oryginalnym akcentem w nonszalanckich, miejskich outfitach.

 

moda kowbojki

Kowbojki damskie i ich rodzaje

Oryginalne kowbojki miały okrągły nosek, kubański obcas, a wysokość ich cholewki sięgała do połowy łydki. Obecnie ten pierwowzór został mocno zmodyfikowany – na rynku obuwniczym królują kowbojki z cholewką za kostkę, szpiczastymi lub kwadratowymi noskami, różnokolorową skórą, ręcznie wyszywanymi zdobieniami lub perforacjami. Kowbojki damskie – poza popularnymi modelami do kostki – występują również w wersji z dłuższą cholewką do połowy łydki. Zróżnicowana jest także wysokość obcasa – najczęściej występuje on w wersji 4-6-centymetrowej, ale w ofercie e-sklepu suzana.pl znajdą się również kowbojki na obcasie wyższym – nawet do 8,5 centymetra. Większość kowbojek damskich została wykonana ze skóry naturalnej – do wyboru jest gładka licowa lub zamszowa. Przeważają propozycje w stonowanych kolorach: brązowym, czarnym, szarym czy beżowym, ale znajdzie się też coś dla wielbicielek mocnych kolorów. Kowbojki czerwone, zielone czy granatowe lub modele z oryginalną, ażurową cholewką będą mocnym punktem w każdej jesienno-zimowej stylizacji.

kowbojki

Jak nosić damskie kowbojki?

Na początku warto określić, do jakich ubrań oraz w których stylach, damskie kowbojki na pewno się odnajdą. Jest to styl boho i hippie, jednak na tym krótka lista się nie zamyka. Modowi eksperci radzą, by nosić je tak samo jak kozaki. W takim wydaniu sprawdzą się np. jako buty do pracy – w charakterze dodatku do spódnicy i marynarki. Kowbojki można nosić na gołe nogi, spodnie lub do rajstop. Latem kowbojki nosi się w tej pierwszej wersji, ale jesienią i zimą do długich, dopasowanych rurek, sukienek lub spódnic maxi z cienkimi, transparentnymi rajstopami. Taki model butów wygląda dobrze zarówno w romantycznym, jak i surowym, miejskim wydaniu. Modne dziewczyny noszą je do dżinsowych spodni, szortów, dopasowanych sukienek, oversize’owych bomberek i skórzanych ramonesek.

kowbojki na jesien

Klasyczne kowbojki, czyli o długości do połowy łydki i na płaskim obcasie, mogą skrócić sylwetkę, ale jest na to proste rozwiązanie. Wystarczy sięgnąć po model na stabilnym, wyższym słupku z cholewką do kostki. Buty z cholewką, która delikatnie odstaje i odsłania kostki, pięknie eksponują i wyszczuplają nogi. Inny pomysł, by optycznie wydłużyć nogi, to założenie do kowbojek spodni lub rajstop w identycznym jak ich cholewka kolorze – w sezonie jesienno-zimowym dobrze jest sięgnąć po czerń, brąz, grafit lub granat. Dzięki temu buty nie będą się odcinać od reszty sylwetki i ją skracać. Niewysokim dziewczynom polecamy kowbojki na wysokim obcasie w kolorze cielistym, który idealnie stapia się ze skórą i wydłuża sylwetkę lub też czarne – najlepiej w duecie z czarnymi, kryjącymi rajstopami lub mocno dopasowanymi rurkami.

buty kowbojki sklep

Jak nie nosić damskich kowbojek?

Damskie kowbojki to mocny akcent w każdej stylizacji – by nie przesadzić, warto resztę stroju pozostawić w stonowanym stylu i kolorystyce. Damskich kowbojek w naszej szerokości geograficznej nie powinno się zestawiać z innymi elementami, wywodzącymi się ze stylu western: kowbojskimi kapeluszami, koszulą w kratę czy zamszową kamizelką. Najlepsza rada i sprawdzona recepta na takie buty to umiar oraz prostota, bo mniej znaczy więcej.

 

 

 

 



FORUM - bieżące dyskusje

Naturalne kosmetyki
Sama robię kremy, ale to wymaga wysokiej higieny, bo inaczej krem się...
Typy mężczyzn
Maminsynki wychowane przez samotne matki. Tragedia... oni nie są zdolni do żadnego związku...
Jak można zostać dietetykiem
Kurs dietetyki też jest ok, jeśli ktoś się sam dokształca i interesuje swoją dziedziną.
leczenie niepłodnosci
Moim zdaniem leczenie nepłodności ma sens do 30. roku życia. Potem wzrasta znacznie ryzyko...