URODA I ZDROWIE

Akupunktura od A do Z – recenzja

2 stycznia 2021, dodał: Yolana

Akupunktura – to słowo, które wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z ukłuciami w określone miejsca, by wywołać efekt leczniczy. Tymczasem jest to wieloaspektowa metoda przywracania zdrowia, oparta na holistycznym podejściu do ludzkiego organizmu. Wywodzi się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i polega na przywracaniu właściwego przepływu energiii w meridianach naszego ciała. Warto ją stosować zwłaszcza przy takich schorzeniach, jak: zaburzenia snu, odporności organizmu, przewlekły ból różnego pochodzenia, problemy metaboliczne, hormonalne czy krążeniowe. O jej dużej wartości świadczy fakt, że stała się popularna także w Europie, stanowiąc uzupełnienie leczenia konwencjonalnego.

Wszystkim, którzy boją się igieł i kojarzą je z nieprzyjemnymi doświadczeniami np. przy pobieraniu krwi, ta książka przynosi dobrą wiadomość: igły stosowane w akupunkturze są o wiele cieńsze od innych igieł stosowanych przez personel medyczny, dzięki czemu ukłucia niemal nie odczujemy. Ważnym przesłaniem tego poradnika jest przybliżenie przyszłym pacjentom, w jaki sposób przebiega leczenie za pomocą igieł i jakie problemy zdrowotne warto uśmierzyć dzięki akupunkturze, zanim zdecydujemy się na radykalne sposoby proponowane przez lekarzy.

Autorka stara się formułować informacje w sposób przystępny dla przeciętnego czytelnika, który ma ograniczoną wiedzę na tematy medyczne. Odpowiada na wiele pytań i wątpliwości, które zadają sobie osoby rozważające możliwość podjęcia leczenia u specjalisty zajmującego się akupunkturą. Poznajemy tu całą historię tej metody leczenia na tle całej tradycji medycyny chińskiej oraz jej miejsce w dzisiejszym świecie. Okazuje się, że podstawą skutecznego leczenia jest wybór odpowiedniego specjalisty o wysokich kompetencjach. Co ciekawe, istnieje kilka technik akupunktury – jedną z nich jest akupresura, polegająca na uciskaniu określonych miejsc, bez użycia igieł. Tę technikę leczenia możemy stosować sami – a szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy właśnie w tej książce.

Szukając wiedzy na temat niekonwencjonalnych metod leczenia warto sięgać po źródła, których autorami są osoby związane z praktyką danego sposobu leczenia. W tym przypadku autorką jest właśnie osoba z wieloletnim doświadczeniem w pomocy pacjentom poprzez akupunkturę. Jej książka pozwala zrozumieć cały proces leczenia, jest też świetnym przewodnikiem po meridianach i istotnych aspektach medycyny chińskiej w temacie diagnozowania chorób. Warto poznać tę metodę leczenia i pomóc sobie oraz bliskim.

Jola

Książka jest dostępna TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu Vital za przekazanie egzemplarza do recenzji –

Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0
loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Łysienie u kobiet - fakty i mity
Najpierw warto zastanowić się, jaka może być przyczyna wypadania włosów, a później można probować...
Fitness w domu
Na youtube są fajne filmiki jak ćwiczyć w domu, polecam
Moda na kosmetyki indyjskie?
Mam mydełko indyjskie, nawet fajny zapach, ale słabo się pieni.. Drugi raz nie kupię.
Sklepy z tańszymi świecami zapachow…
Ostatnio odkryłam aromatekę