URODA I ZDROWIE

Jak kupić tani i praktyczny ekspres do kawy?

11 maja 2020, dodał: Redakcja

Wiele osób musi szukać kompromisu pomiędzy miłością do porannej kawy a ograniczonym budżetem. Niestety na dobry, ciśnieniowy ekspres trzeba sporo wydać. Nie każdy więc może pozwolić sobie na taki luksus. Dla tych osób istnieje jednak pewne rozwiązanie. Jak kupić tani i praktyczny ekspres do kawy? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

kawa

Wymarzony ekspres do kawy – co oferuje rynek?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziesz szeroki wybór ekspresów do kawy. Dostępne są zarówno modele w pełni automatyczne, ciśnieniowe, dźwigniowe, kolbowe, na kapsułki, na saszetki, jak i ekspresy przelewowe. Różnią się one nie tylko liczbą funkcji, ale przede wszystkim stopniem zautomatyzowania. Im więcej wysiłku kosztuje Cię przyrządzenie kawy, tym ekspres do kawy będzie droższy. Jak zatem znaleźć równowagę pomiędzy niską ceną a dobrą jakością czarnego trunku? Dla osób o ograniczonym budżecie polecamy przede wszystkim ekspresy przelewowe. To może być Twój wymarzony ekspres do kawy.

Czym jest przelewowy ekspres do kawy?

Ekspres do kawy w wersji przelewowej zawdzięcza swoją nazwę sposobowi parzenia kawy. W urządzeniu montujesz jednorazowy filtr i wsypujesz do niego zmieloną kawę. Następnie napełniasz pojemnik z wodą i włączasz urządzenie. Ekspres do kawy podgrzewa wodę i przelewa ją przez zmieloną kawę. Gotowy napój skrapla się w specjalnym dzbanku, dołączonym do urządzenia. Sceptycy powiedzą, że kawa z ekspresu przelewowego nie jest tak aromatyczna i pyszna jak ta, serwowana z ekspresu ciśnieniowego. Biorąc jednak pod uwagę proporcję cen obu urządzeń, chyba warto na niego postawić. Jeżeli użyjesz dobrej jakości kawy albo nawet kupisz kawę ziarnistą i samodzielnie zmielisz ją w specjalnym młynku, możesz liczyć na prawdziwą, mocną, czarną kawę. Na pewno będzie ona posiadała wszelkie, niezbędne walory smakowe.

Jakie są zalety ekspresu przelewowego?

Zasadniczą zaletą, jaką posiada przelewowy ekspres do kawy, jest cena. Porządny sprzęt kupimy za mniej więcej kilkaset złotych. Z kolei na ekspres ciśnieniowy trzeba by było wydać nawet kilka tysięcy złotych. Poza tym, ekspres przelewowy przygotowuje dość dużą porcję kawy w krótkim czasie. Jeżeli zatem spodziewasz się dużej liczby gości, będzie to z pewnością całkiem wygodne rozwiązanie. Pomyśl ile czasu spędziłbyś przy ekspresie ciśnieniowym, przygotowując każdą kawę osobno. Przekonany? Model przelewowy to może być Twój wymarzony ekspres do kawy. Wystarczy odkryć drzemiący w tym sprzęcie potencjał i wybrać solidnego producenta takich urządzeń.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

BIO-Kosmetyki naturalne.
Na mnie dobrze działa seria z śliwką kakadu, mango i jaśminem. Stworzone...
Termometr
Ja mam termometr który fajnie działa, dobrze i szybko mierzy. Każda mama wie jakie...
Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
No i mamy powtórkę z wiosennych ograniczeń, mam nadzieję, że teraz sceptycy i antymaseczkowcy...
Problem ze wzwodem
Bywa, że problem sam mija jak się zmieni partnerkę na młodszą i ładniejszą;)