Jak działa peeling enzymatyczny i jak często go używać? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak działa peeling enzymatyczny i jak często go używać?

12 marca 2018, dodał: Katarzyna Lewandowska
Artykuł zewnętrzny

Peeling twarzy to jeden z ważniejszych elementów pielęgnacji, o którym często zapominamy. Sposób jego stosowania uzależniony jest od rodzaju. Jakie mamy opcje na rynku? Jedną z nich jest peeling enzymatyczny. Jak działa i kto będzie z niego zadowolony najbardziej?

Po co stosować peeling do twarzy?

Niezależnie od tego, do jakich metod pielęgnacji twarzy sięgnąć, zawsze można wśród nich odnaleźć peeling skóry. Można go wykonywać zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym. Polega on na złuszczaniu naskórka, a konkretnie – martwych jego komórek. Peeling ma wiele zalet.

Po pierwsze – oczyszcza skórę, pomaga pozbyć się z jej powierzchni zanieczyszczeń oraz wyraźnie zmniejsza ilość zaskórników. Po drugie, peeling pobudza mikrokrążenie, dzięki czemu skóra pracuje lepiej i produkuje więcej włókien elastynowych i kolagenowych. Za tym idzie poprawienie elastyczności i jędrności – młody wygląd można więc zachować na dłużej.

Złuszczenie naskórka wpływa także na poprawienie i ujednolicenie kolorytu skóry. Żeby peeling dał oczekiwane efekty, istotny jest sposób jego wykonywania. Kosmetyk powinno się wmasowywać okrężnymi ruchami, przez kilka minut. Niektóre peelingi pozostawia się też na chwilę na twarzy.

Rodzaje peelingów

Spośród peelingów można wyróżnić na przykład te mechaniczne. Polegają one na ścieraniu naskórka przy użyciu lasera czy ultradźwięków. Wykorzystuje się także tarcze korundowe lub diamentowe – zabieg ten nazywany jest mikrodermabrazją. Peelingi mechaniczne przeprowadza się najczęściej seriami, a później powtarza pojedyncze zabiegi na przykład raz do roku.

Istnieją również peelingi mechaniczne do użytku domowego. Drobinki używane przez producentów mogą być pochodzenia syntetycznego lub naturalnego, a kosmetyki te dzielimy na drobnoziarniste i gruboziarniste. Pierwsze świetnie sprawdzają się przy cerze normalnej lub mieszanej, a gruboziarniste raczej docenią posiadacze cery tłustej. Można zrobić samodzielnie taki kosmetyk, np. wykorzystując np. kawę, sól czy płatki owsiane.

Dostępne są też peelingi enzymatyczne i chemiczne, które wykonuje się z użyciem substancji chemicznych. Trzecim typem są te mieszane – łączą one różne techniki, na przykład mikrodermabrazję i ultradźwięki. Zabiegi dobiera się w zależności od indywidualnych potrzeb skóry i jej kondycji. Peelingi bowiem mogą nie tylko po prostu odświeżyć twarz, ale również pomóc zlikwidować blizny, przebarwienia.

Po zabiegach wykonanych u profesjonalisty, niezależnie od metody, należy chronić twarz przed mrozem oraz przed promieniowaniem słonecznym przez czas określony przez specjalistę.

Peeling enzymatyczny

Peeling, który bez problemu można wykonać w domu, to peeling enzymatyczny. Kosmetyków tego typu jest mnóstwo na rynku w różnych przedziałach cenowych. Polega on na złuszczaniu naskórka za pomocą enzymów roślinnych, które pozwalają pozbyć się martwego naskórka. Twarz jest wyraźnie wygładzona, odświeżona, a koloryt wyrównany.

Nakłada się go trochę jak maseczkę – pozostawia na chwilę, aby enzymy wniknęły w skórę – i dopiero później zmywa. Peeling enzymatyczny będzie bardzo dobry dla osób z delikatną cerą, ponieważ nie podrażnia długotrwale, nie powoduje też pękania naczynek.

Bezpośrednio po jego nałożeniu skóra może lekko się zaczerwienić, ale nie powinno stanowić to powodów do niepokoju. Warto wypróbować np. peeling enzymatyczny od Yoskine.

Jest idealny dla cery suchej i wrażliwej:

  • Jego skuteczność przyrównywana jest do skuteczności profesjonalnych zabiegów w gabinetach.
  • Niweluje on niedoskonałości, wygładza widoczność zmarszczek, ale przede wszystkim – nawilża i ujędrnia skórę.
  • Oparty jest na wyciągu z papai.
  • Jego naturalny skład polecany jest nawet alergikom.

Peeling twarzy pozwoli zachować młody i promienny wygląd na dłużej. Dlatego nie warto zwlekać – wypróbować tę metodę pielęgnacji można nawet w domu.

 

 

 



Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz