Jak dbać o włosy farbowane?

5 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Większość pań farbuje włosy. Jest to skuteczny sposób na uzyskanie wymarzonego koloru czy zmianę wizerunku, gdy tego potrzebujemy. Trzeba jednak mieć świadomość, że farba może niszczyć włosy. Jak zadbać o farbowane włosy, by były piękne i zdrowe?

jak dbac o włosy farbowane

Szampon – podstawa pielęgnacji

Wybierając produkty do włosów farbowanych należy pamiętać, że trzeba koncentrować się na kosmetykach, które przeznaczone są do konkretnego rodzaju włosów. Dzięki temu dokładnie rozprawią się z problemami, które nas dotyczą.

Szampony do włosów farbowanych mają mniejszą ilość środków myjących w składzie, ale za to jest więcej składników, które wygładzają i odżywiają włosy. Dzięki temu pigment nie jest wypłukiwany z włosów, a intensywny kolor utrzymuje się przez dłuższy czas.

Warto pamiętać, że dobry szampon zapewni włosom ochronę przed promieniami UV. Dzięki temu kolor przez dłuższy czas będzie intensywny.

Poprawna pielęgnacja włosów farbowanych jest stosowanie odpowiedniej odżywki, która uzupełni ubytki aminokwasów we włosach i odbuduje ich strukturę.

Dlaczego warto używać maski do włosów?

Kompletując produkty do włosów farbowanych nie można zapomnieć o maskach, których zadaniem jest nawilżenie włosów. Jednocześnie dbają one o zapewnienie intensywnego koloru i połysku.

Maskę na włosy warto nakładać co najmniej raz w tygodniu. Wybierając odpowiedni produkt koniecznie trzeba zwrócić uwagę, by znalazła się w niej witamina E, która jest odpowiedzialna za utrwalenie koloru.

Warto również pamiętać, że nakładając maskę na włosy należy owinąć głowę ciepłym ręcznikiem, dzięki czemu maska ma większe szanse na wniknięcie w głąb włosów. Preparat trzymamy około 10 – 15 minut.

Olejowanie włosów

Starając się zadbać o włosy farbowane warto również pamiętać o olejowaniu, które przywraca blask pasmom włosów i nawilża. Trzeba jednak pamiętać, by z olejkami obchodzić się ostrożnie, gdyż zbyt duża ilość oleju będzie nadmiernie obciążała włosy.

Wybierając produkty do włosów farbowanych warto skoncentrować się na olejkach z awokado, jojoba, migdałowym czy z winogron, które sprawią, że kolor na włosach będzie intensywniejszy i trwalszy.

OLEJEK DO WŁOSÓW

 

Olejować można włosy na sucho lub na mokro. Osoby początkujące najczęściej wybierają olejowanie na sucho, które jest wyjątkowo łatwe. Wystarczy we włosy wetrzeć olejek, a następnie pozostawić go na głowie co najmniej przez pół godziny. Warto jednak pozostawić olejek na dłuższy czas, dzięki czemu głębiej wniknie on w strukturę włosa. Można położyć na poduszkę ręcznik i przespać z olejkiem na włosach całą noc.

Dużą trudnością może okazać się zmycie olejku z włosów. Chcąc to sobie ułatwić warto na włosy nałożyć odżywkę i pozostawić na około 10 minut. Po takim zabiegu myjemy włosy. Szampon na włosy nakładamy 2 raz, dzięki czemu można mieć pewność, że cały olejek zostanie usunięty z głowy.

Włosy farbowane, którym poświęci się odpowiednio dużo uwagi będą przez długi czas miały intensywny i piękny kolor. Koniecznie jednak należy pamiętać, by wybierać produkty do włosów farbowanych, które są dedykowane do naszego rodzaju włosów. Tylko w ten sposób będziemy mogły cieszyć się pięknymi włosami.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

1% podatku
ja oddaję na fundację opiekującą się zwierzętami
Moodo
Ostatnio fajną ramoneskę tam kupiłam w promocji - 40%!
Torebka duża czy mała?
Mam kilka małych i jedną dużą
Co zrobić ?
Ludzie są roztargnieni, wiecznie w biegu i chwila nieuwagi może spowodować nieszczęście. mnie prawie...