URODA I ZDROWIE

Jak czyścić pralkę?

15 maja 2017, dodał: Dagmara

Po jakimś czasie użytkowania w pralce osadza się proszek, zaczyna wydobywać się z niej nieprzyjemny zapach, a w szczelinach powstaje brud. Jak się go pozbyć w łatwy sposób? Jak odświeżyć wnętrze naszej pralki?

Znalezione obrazy dla zapytania washer machine

Podstawowe czyszczenie

Na początku spryskaj pralkę wybielaczem w miejscach, gdzie jest widoczny grzyb. Zostaw wszystko na pół godziny, a następnie wytrzyj. Wybielaczem również wyczyść dozownik na proszek. Do bębna wlej 2 litry octu spirytusowego i wsyp odkamieniacz do pralek. Ustaw tryb pralki na najwyższą temperaturę i włącz prani ( bez ubrań). Zamiast octu możesz wrzucić pół kilo sody oczyszczonej, lub kwasek cytrynowy wymieszany z 2 szklankami octu.

Znalezione obrazy dla zapytania washer machine cleaner

Jak usunąć kamień

Do pralki wkładamy trochę starych szmat lub ścierek i wsypujemy 3-4 opakowania kwasku cytrynowego. Nastawiamy pralkę na najwyższą temperaturę i najdłuższy program.

Znalezione obrazy dla zapytania kwasek cytrynowy do pralki

Wlewamy całą butelkę octu do pralki i napuszczamy wody do bębna. Program i temperaturę ustawiamy tak samo jak wyżej. Gdy woda znajdzie się w zbiorniku, to zatrzymujemy pralkę i  zostawiamy na kilka godzin. Potem wznawiamy program. Nie należy się martwić, że wszystko przesiąknie octem, ponieważ zapewniamy, że tak nie będzie.

Znalezione obrazy dla zapytania washer machine cleaner

sodą oczyszczoną postępujemy tak samo jak z kwaskiem cytrynowym. Wsypujemy 3-4 łyżki i wkładamy ścierki., następnie pierzemy.

Znalezione obrazy dla zapytania baking soda

 

Czyszczenie bębna

Nastaw pralkę na pranie w pełnym cyklu z wysoką temperaturą wody.Pamiętaj, że bęben pralki powinien być pusty.Dodaj dwie szklanki octu do pojemnika na proszek w szufladce, aby pozbyć się brzydkiego zapachu. Jeżeli pralka skończy, to nastaw ją ponownie na ten sam program, z tą różnią, że tym razem do szuflady wlej 2 szklanki wybielacza. Pozbędzie się on zapachu octu i usunie wszelkie zabarwienia. Następnie po raz trzeci nastaw ten sam cykl, ale bez żadnych dodatkowych środków czyszczących. Po skończeniu wyjmij pojemnik na płyn oraz proszek i zanurz go w bardzo ciepłej wodzie.Pozostaw na około pół godziny. Potem wszystko dokładnie umyj. Na sam koniec użyj ściereczki do przetarcia gumy wokół otworu pralki.

Podobny obraz

 

Zobacz również:

  1. Domowe sposoby na muszki owocówki
  2. Porządki w domu – praktyczne porady
  3. Jak walczyć z plamami?
  4. Strefa Domu – PORADY

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Książki
Dużo ebooków w bardzo dobrej cenie mają teraz na Virtualo. Prześledźcie. Jest co wybierać....
Cellulit - kosmetyki czy ćwiczenia?…
Szczerze mówiąc jesli chodzi o cellulit to ani to ani to może nie...
Jaj radzić sobie z zerwaniem?
To prawda, nawet psychologowie zalecają, żeby ten czas między związkami poświęcić na własne...
Co byś teraz wypiła?
Gorące kakao z pianką z bitej śmietany!