URODA I ZDROWIE

Jak często powinno się czesać włosy?

30 listopada 2011, dodał: Emilia

Czy czeszecie włosy tylko aby zrobić z nich fryzurę czy może dlatego, żeby były zdrowe i zadbane? Na pewno wiele z was biorąc szczotkę czy grzebień do ręki nie pomyślało , że ten niepozorny przyrząd może zdziałać cuda dla włosów. Jednak trzeba ich używać z głową.

Mówiąc o czesaniu włosów, myślimy zazwyczaj o poprawieniu ich wyglądu. Oczywiście jednym z elementów jest właśnie stworzenie z nich olśniewającej fryzury, jednakże nie można zapominać o walorach pielęgnacyjnych tej czynności. Otóż okazuje się, że zanim rozpoczniemy je układać, trzeba poświęcić chwilę na rozczesywanie włosów. Czesanie włosów pozwala na pobudzenie krążenia krwi na skórze głowy, a ponadto równomiernie rozprowadza sebum na całej długości włosów. Dodatkowo codzienne szczotkowanie włosów pozwala na usunięcie martwych, zalegających włosów. Oczywiście najbardziej widoczne w skutkach będzie zaniechanie czesania długich włosów, bowiem to właśnie one narażone są najbardziej na poplątanie, które prowadzić może nawet do konieczności użycia nożyczek. Nie oznacza to jednak, że mając krótką fryzurę, zrezygnujemy z tej czynności bez negatywnych konsekwencji.

Warto zastanowić się, jak czesać włosy. Wiele z nas ma przykre wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to rodzice usilnie starali się wyczesać gumę do żucia albo równie zaskakujące niespodzianki. Rozczesywaniem rządzi jedna podstawowa zasada. Kiedy nasze włosy są mokre, tuż po umyciu głowy nie można czesać ich szczotką. Najlepiej jest użyć do tej czynności grzebienia o dużych przerwach między ząbkami. Dzięki temu nasze włosy nie rozciągną się i nie przyczyni się to do ich osłabienia. Czeszemy pod włos czyli w przeciwnym kierunku ich naturalnego układania się. Najłatwiej to zrobić, zwieszając głowę w dół – czesać z góry na dół.

Jaką zatem szczotkę do włosów należy wybrać do czesania już suchych włosów?

Najlepsza szczotka do włosów

Obecnie istnieje cały ogrom szczotek do włosów różniących się kształtem, rozmiarem i co dla nas najważniejsze – materiałem, z jakiego wykonana została część czesząca nasze włosy. Wybierając szczotkę, powinnaś przede wszystkim skupić się na tym, czy nie rozciąga ona włosów, powodując ich osłabienie. Najlepiej jest sięgać po te wykonane z naturalnych materiałów, a więc drewna i włosia dzika. Stosując je, jednocześnie oczyścisz swoje włosy i zafundujesz sobie masaż głowy. Decydując się na ich zakup, zaobserwujesz także, że włosy będą się mniej elektryzowały niż przy stosowaniu szczotek plastikowych. Jak już zostało to wspomniane, szczotki różnią się także kształtem. Otóż do włosów kręconych najlepiej nadają się te o okrągłych kształtach, podczas gdy prostokątne nadają naturalnego blasku i gładkości włosom długim i prostym.

Jak ze wszystkim również i ze szczotkowaniem włosów nie należy przesadzać. Ponieważ może to wpłynąć na ich ogólne osłabienie. Również bardzo istotną rolę odgrywa tutaj rodzaj włosów jaki posiadamy.

Zbyt częste szczotkowanie włosów tłustych może doprowadzić do jeszcze szybszego przetłuszczania się włosów. Podobnie może się stać w przypadku włosów cienkich i delikatnych.
Natomiast w przypadku włosów kręconych należy szczotkować je jak najrzadziej. Przy takim rodzaju włosów wystarczy, że zaraz po ich umyciu i lekkim osuszeniu ręcznikiem przeczeszemy je grzebieniem o szerokim rozstawie ząbków i pozostawimy je do wyschnięcia.

Włosów kręconych nie powinno rozczesywać się, gdy są już one suche ponieważ uzyskamy wówczas efekt sianowatych włosów. Wygląda to naprawdę bardzo nieestetycznie i nieefektownie.
Włosy kręcone z natury są włosami suchymi i przesuszonymi. Dlatego bardzo istotna rolę odgrywają tutaj odpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji włosów kręconych. Pozwalają one na utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia, chroniąc je przed dodatkowym wysuszeniem. Co w efekcie pomaga zachować naturalny i ładny skręt naszych loków.

Materiały: www.Jejuroda.pl, www.handsomemen.pl

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Jak często powinno się czesać włosy?

  1. avatar Anonim pisze:

    Eeeeee….. Nie wnikam…. Ty tak robisz, ale ja to robię ZUPEŁNIE inaczej…. Dla mnie naprzykład szczkotki

Dodaj komentarz