Jak bezpiecznie i prawidłowo się opalać? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak bezpiecznie i prawidłowo się opalać?

27 czerwca 2017, dodał: media
Artykuł zewnętrzny

Czy opalanie musi szkodzić skórze? Niekoniecznie. Wystarczy odpowiednio przygotować skórę do promieniowania UV. Dowiedz się, jak bezpiecznie korzystać z kąpieli słonecznych, by cieszyć się zdrową i piękną skórą.

Większość z nas uważa, że słońce przyśpiesza proces starzenia się i może powodować niebezpieczne dla zdrowia oparzenia. Dlatego wiele kobiet, choć skrycie marzy o złocistym odcieniu skóry, zwykle unika wylegiwania się na plaży i większość roku spędza, chroniąc blade ciało kremami z filtrem. Tymczasem opalanie może być bezpieczne – trzeba tylko wiedzieć, jak to robić.

Skóra potrafi się bronić

Skóra posiada naturalny mechanizm obronny – odpowiednia ilość słońca aktywuje proces opalania: promienie UV zwiększają produkcję melaniny, a powierzchnia skóry staje się grubsza, co stanowi barierę obronną przed oparzeniami. Dopiero gdy skóra jest nadmiernie narażona na działanie promieni UV, jej naturalne mechanizmy obronne stają się nasycone i wymagają… optymalizacji.

Słońce może być dla każdego

Nawyk codziennego nakładania zwykłych kremów z filtrem może – wbrew pozorom – zaszkodzić. Nadużywanie filtrów bywa przyczyną osłabienia naturalnej zdolności skóry do ochrony, co w efekcie zwiększa jej wrażliwość na słońce. Tymczasem nawet wrażliwa na opalanie skóra może zostać przystosowana do korzystania ze słońca i może zwiększyć swoją odporność na promienie UV. Osoby, które chcą bezpiecznie się opalać, powinny sięgnąć po kosmetyki, które zoptymalizują odnowę komórkową, przystosowując skórę do działania promieni UV.

Opalanie pod kontrolą

Seria kosmetyków do opalania francuskiej marki Institut Esthederm, na bazie stymulującej optymalne funkcjonowanie skóry Wody Komórkowej – Cellular Water, zawiera również opatentowaną formułę ochrony wewnątrzkomórkowej Global Cellular Protection. Formuła ta ogranicza szkodliwe działanie wolnych rodników, optymalizuje odnowę komórkową i chroni skórę przed starzeniem. Przepuszcza jedynie taką ilość promieni słonecznych, która wymagana jest do szybkiego opalenia oraz ochrony skóry.

Produkty z linii słonecznej Institut Esthederm cechują się wysoką skutecznością ochrony przed promieniami UVA, odpowiedzialnymi za fotostarzenie, i UVB, powodującymi oparzenia. Każdy kosmetyk z serii ogranicza ryzyko przedwczesnego starzenia się skóry i powstawania przebarwień, zwalcza wolne rodniki, chroni DNA komórek i zmniejsza utratę kolagenu, co zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Aby cieszyć się piękną opalenizną przygotuj swoją skórę na działanie słońca z Bronz Impulse. Spray ten sprawia, ze skóra jest lepiej zabezpieczona, łatwiej dostosowuje się do słońca, opala się szybciej, bardziej intensywnie i trwale. W zależności od potrzeby i natężenia promieniowania słonecznego możesz sięgnąć po Adaptasun Balsam – mleczko ochronne do ciała dla skóry normalnej lub wrażliwej, przyspieszające proces powstawania opalenizny, o wysokiej ochronie przeciwzapalnej i różnym stopniu ochrony przeciwsłonecznej, lub UV inCellum Spray do twarzy i ciała, wzmacniający naturalne mechanizmy obronne skóry przed słońcem i pobudzający powstawanie naturalnej opalenizny. Piękną opaleniznę pomoże zachować na dłużej Tan Prolonging Body Lotion – regenerujący i nawilżający balsam do ciała po opalaniu, przedłużający trwałość opalenizny i nadający jej blask.

INSTITUT ESTHEDERM BRONZ IMPULSE Spray przygotowujący skórę do opalania – twarz i ciało, 150 ml/218 zł, www.esthederm.pl

INSTITUT ESTHEDERM ADAPTASUN PROTECTIVE BODY LOTION Mleczko ochronne do ciała dla skóry normalnej, przyspieszający opalanie, 200 ml/209 zł, www.esthederm.pl

INSTITUT ESTHEDERM UV INCELLIUM SPRAY Spray ochronny, 150 ml/218 zł, www.esthederm.pl

INSTITUT ESTHEDERM TAN PROLONGING BODY LOTION Regenerujący i nawilżający balsam do ciała po opalaniu, przedłużający trwałość opalenizny i nadający jej blask, 250 ml/200 zł, www.esthederm.pl

 


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Rzadko takie sytuacje występują, mnie nigdy nic się nie zdarzyło...
Czy wykupujecie sobie ubezpieczenie…
Warto rozważyć ich zakup, by zapewnić sobie skuteczniejszą ochronę w razie wystąpienia sytuacji awaryjnej....
Wałek czy pędzel do malowania
Jeśli malujemy duże, gładkie powierzchnie, lepiej sięgnijmy po wałek. Pędzel nieumiejętnie użyty może...
Reklama dla firmy z branży monitori…
Reklama powinna być odpowiednio dostosowana do danej grupy odbiorców, zrozumiały, perswazyjny, konstruowany w...