Inteligentne oświetlenie w 2 krokach

18 czerwca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Inteligentne oświetlenie to nowoczesne rozwiązanie, które warto zastosować nie tylko w domu, ale i w hali warsztatowej. Pozwala ono m.in. na zdalne sterowanie włączaniem i wyłączaniem światła. Co warto wiedzieć o inteligentnym oświetleniu?

oświetlenie inteligentne

  1. Jakie zalety ma inteligentne oświetlenie?

  2. Inteligentne oświetlenie w hali warsztatowej – dlaczego warto?

Inteligentne sterowanie oświetleniem LED pozwala na zdalną i bezprzewodowa kontrolę nad oświetleniem. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które sprawdzi się w domu, biurze, sklepie czy budynkach przemysłowych. Co musisz wiedzieć o inteligentnym oświetleniu?

Jakie zalety ma inteligentne oświetlenie?

Inteligentne oświetlenie pozwala na zdalne włączanie i wyłączanie światła, połączenie oświetlenia z czujnikami ruchu czy też zmianę barwy i natężenia światła. Dzięki temu nie musimy już martwić się zapalonym światłem, kiedy jesteśmy poza domem, ponieważ wystarczy sprawdzić na ekranie urządzenia mobilnego, czy światła w domu są wyłączone , a jeśli nie – można zrobić to zdalnie. Z kolei czujniki ruchu sprawiają, że światło zapala się od razu po wejściu do domu, co zapewnia duży komfort. Można też dowolnie zmienić barwę i natężenie światła, na przykład z powodu zmęczenia oczu, czy też zmiany natężenia światła naturalnego. Poza podstawowymi funkcjami inteligentne oświetlenie można połączyć niemal z każdym nowoczesnym urządzeniem w domu, jak klimatyzacja czy rolety. Można też dowolnie zmieniać ustawienia, aby określić w jaki sposób mają się zapalać konkretne inteligentne żarówki.

Inteligentne oświetlenie w hali warsztatowej – dlaczego warto?

Projektując oświetlenie hali warsztatowej, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Odpowiedni wybór oświetlenia wpływa bowiem na bezpieczeństwo w budynku, komfort pracowników oraz efektywność pracy. Oświetlenie musi być zoptymalizowane pod kątem potrzeb danego obiektu. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jakość strumienia świetlnego. Oświetlenie hali warsztatowej musi mieć odpowiednią jasność, aby zapewnić pracownikom dobrą widoczność. Istotne jest tutaj zarówno natężenie światła, jak i jego barwa. W obiektach przemysłowych zastosowanie znajduje barwa zimna, która najlepiej sprawdza się podczas pracy i pozwala zachować wysoki poziom widoczności. Jako, że w hali oświetlenie jest włączone przez wiele godzin, konieczna jest możliwość sterowania natężeniem światła, aby zredukować koszty. Również sama technologia LED pozwala zaoszczędzić, ponieważ tego typu oświetlenie pobiera znacznie mniej energii niż tradycyjne lampy.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Eyeliner, kredka, pędzelek - akceso…
Ja używam kredki gel eyeliner .
dobry tusz do rzęs
Polecam tusz lash revolution . Fajnie podkręca rzęsy i je wydłuża.
Przytulenie to zdrowie.
Niektórzy nawet płacą za przytulanie, więc jest jak widać baaardzo potrzebne...
Związek na odległość
Można być w związku na odległość jakiś czas, ale jeśli para ma już wspólne...