Implanty zębów – dla kogo i czy warto?

30 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Implanty zębowe to coraz poważniejsza konkurencja dla mostów czy wyjmowanych protez. Skąd bierze się ich popularność?

Nieestetyczny uśmiech, problemy z gryzieniem (i co za tym idzie – żołądkiem oraz jelitami), przesuwanie się sąsiadujących z ubytkiem zębów, zanik kości wyrostka zębodołowego. To tylko najważniejsze problemy związane z brakiem nawet jednego zęba. Bez względu na to, czy znajduje się ona w strefie estetycznej, czy też z tyłu, należy więc jak najszybciej uzupełnić każdą lukę. Współczesna stomatologia oferuje kilka metod odtworzenia brakujących zębów. Coraz popularność zdobywa implantologia stomatologiczna. Skąd bierze się zainteresowanie tą techniką? Kto może zdecydować się na wszczepienie implantów zębów?

Mosty, proteza czy implant – które rozwiązanie wybrać?

Pacjenci, którzy z różnych względów stracili zęba lub zęby, do wyboru mają następujące metody:

  • protezę ruchomą – całkowitą lub częściową oraz osiadającą na błonie śluzowej bądź szkieletową, mocowaną na zębach i przenoszącą siły żucia na kość wyrostka zębodołowego. Oba typy protez do utrzymania higieny wymagają wyciągnięcia z jamy ustnej (protezy osiadające – również na noc);
  • koronę protetyczną – mocowaną na mocno uszkodzonym zębie i odtwarzającą jego funkcje i estetykę;
  • most protetyczny – kilka (co najmniej trzy korony) mocowane na oszlifowanych zębach sąsiadujących z brakiem;
  • implanty – rodzaj „wkrętu” wprowadzanego w kość szczęki bądź żuchwy, na którym następnie mocuje się koronę. Dzięki swojej konstrukcji, zapobiegają zanikowi kości, a ich pielęgnacja wygląda tak samo, jak w przypadku własnych zębów pacjenta;

Implanty zębów – kto powinien (a kto nie) je wybrać?

Implanty wszczepiane w Wójcik Dental Clinic mogą posłużyć do uzupełnienia zarówno pojedynczych, jak i rozległych braków, a nawet całkowitego bezzębia. Poza zwykłymi koronami, można mocować na nich mosty, a także protezy typu all on 4 lub all on 6, w których cały łuk zębowy jest odbudowany stałym uzupełnieniem mocowanym na kilku implantach. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do przeprowadzenia takiego zabiegu. Są to między innymi ciąża, choroby nowotworowe, nieuregulowana cukrzyca, osteoporoza, AIDS czy padaczka.

Implantologia stomatologiczna. Czy naprawdę jest tak droga?

Wielu pacjentów w swoich planach nie uwzględnia implantów, obawiając się wysokich kosztów związanych z ich wszczepieniem. I choć w istocie są one wyższe niż w przypadku mostów czy protez ruchomych, to należy pamiętać, że o ile zatroszczymy się o odpowiednią pielęgnację, będą służyły całe życie. W porównaniu z protezami, które należy wymieniać co kilka lat w długoterminowej perspektywie okażą się więc rozwiązaniem znacznie tańszym.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz