Rozmiar pierścionka zaręczynowego – pytania i odpowiedzi prosto od ekspertów!

30 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wielu panów decyduje się oświadczyć ukochanej, robiąc jej niespodziankę, dlatego sami starają się wybierać pierścionki zaręczynowe. Czasami delikatnie podpytują drugą połówkę lub jej koleżanki o upodobania dotyczące rodzaju biżuterii i kamieni szlachetnych. Wybór odpowiedniego modelu pierścionka wydaje się wymagający, ale prawdziwy kłopot zaczyna się dopiero wtedy, gdy… trzeba podać jego rozmiar! Jednak czy zawsze trzeba zdać się na ślepy los i łut szczęścia? Nie, specjalnie dla wszystkich zakochanych publikujemy mini FAQ o rozmiarach pierścionka zaręczynowego – w tym pytania i odpowiedzi prosto od ekspertów. Przeczytaj już teraz i miej problem z głowy!

Jak prawidłowo dopasować rozmiar pierścionka? Sprawdź sposoby pomiaru

Niezależnie, czy zgodnie ze staropolskim zwyczajem zaręczyny mają być niespodzianką dla Twojej wybranki, czy grasz z nią w otwarte karty, najważniejsze jest, aby ustalić odpowiedni rozmiar pierścionka, który będzie pasował jak ulał. Jeśli chcesz kupić pierścionek w tajemnicy, wówczas najlepszym sposobem jest dyskretne podebranie ze szkatułki ukochanej innego pierścionka i pójście z nim do salonu z biżuterią. Tam jubiler przy pomocy specjalnej miarki określi jego rozmiar. Średnio przyjmuje się, że każdy następny rozmiar jest większy o około 0,3 milimetra.

Pomiaru możesz dokonać też sam przy użyciu odpowiedniego przyrządu pomiarowego. Pamiętaj, aby bardzo skrupulatnie zmierzyć średnicę wewnętrzną pierścionka. Musisz jednak założyć pewien margines, bo idealne, wcale nie oznacza dopasowania na styk! Niezwykle ważny jest komfort noszenia – pierścionek musi być na tyle duży, aby łatwo było go ściągnąć, ale nie powinien zsuwać się z palca.

Na zakupy możesz też zabrać swoją wybrankę, np. pod pretekstem wyboru prezentu dla mamy lub siostry. Tam sama przymierzy podobające się jej modele pierścionków zaręczynowych z diamentami czy innymi kamieniami.

Jeśli nie masz możliwości pomiaru, wówczas zdaj się na uniwersalne rozmiary – zazwyczaj na większość kobiecych dłoni pasują krążki o numerach od 12 do 14.

Jakich błędów unikać przy pomiarze pierścionka zaręczynowego?

Jubilerzy żartobliwie nazywają to 3 „grzechami głównymi” kawalerów, a więc:

  • niedokładny pomiar bez uwzględnienia średnicy wewnętrznej pierścionka modelowego,
  • nieprecyzyjne narzędzie, np. zwykła linijka,
  • zła ocena wyników pomiaru.

Aby zaręczyny przebiegały zgodnie z planem, musisz pamiętać o tym, aby:

  • zmierzyć serdeczny palec prawej ręki – nie pomyl rąk, gdyż palce lewej dłoni bywają nieco cieńsze,
  • uwzględnić pewien luz, który umożliwi ściąganie i zakładanie pierścionka,
  • palce w wyższych temperaturach nieco puchną, a w chłodniejsze dni się kurczą – pomiaru więc warto dokonywać najlepiej wieczorem,
  • przy szerszych pierścionkach ich rozmiar powinien być nieco większy.

Najlepiej udaj się do sprawdzonego salonu jubilerskiego, np. do ACLARI. Tam w komfortowych warunkach można do woli przymierzać różne modele pierścionków i wybrać ten, który się najbardziej podoba i idealnie pasuje na palec przyszłej narzeczonej. Marka proponuje duży wybór pierścionków zaręczynowych z brylantami, szafirami i innymi kamieniami szlachetnymi. Zostały one podzielone na kilka kolekcji, np. Ventego czy Kartezja. Bogaty katalog wzorów zadowoli zarówno wielbicieli klasyki, jak i fanów ponadczasowego minimalizmu.

Dlaczego pierścionek zaręczynowy musi być idealnie dopasowany?

Zaręczyny to bardzo ważny dzień w życiu kochającej się pary. Uroczystość musi być przygotowana w najdrobniejszym szczególe. Oprócz kwiatów trzeba zadbać o oprawę, ale najważniejszy jest idealnie dopasowany pierścionek zaręczynowym, najlepiej z diamentami. Czym powinien się wyróżniać? Pamiętaj, jeśli w momencie zakupu pierścionka masz wątpliwości, jaki model wybrać – większy czy mniejszy, to zawsze warto zdecydować się opcję pierwszą. Pomyśl, co by to było, gdybyś w dniu zaręczyn miał kłopot ze wsunięciem krążka na palec serdeczny swojej ukochanej? No właśnie! Dlatego lepiej, jeśli będzie trochę za duży, gdyż później zawsze można go zmniejszyć u jubilera!

Czy i kiedy jest możliwa korekta rozmiaru pierścionka?

Tak, w przypadku większości pierścionków zrobisz to od ręki. Wyzwanie mogą stanowić jedynie modele o skomplikowanej konstrukcji i dużych kamieni. Dlatego najlepiej zapytaj o to jubilera. Kupując pierścionek zaręczynowy z brylantem w sklepach ACLARI, można skorzystać z jednorazowej, bezpłatnej korekty rozmiaru – zrobisz to w dowolnym terminie. Usługa wykonywana jest bardzo szybko, bo około 14 dni od dostarczenia biżuterii do jednego  z salonów stacjonarnych.

It’s a perfect match!

Niezależnie, czy wyjątkowy pierścionek kupujesz sam, razem z ukochaną, czy może poprosisz o pomoc przyszłą teściową, zanim udasz się do najbliższego salonu jubilerskiego, sprawdź, jakie są najmodniejsze pierścionki zaręczynowe w tym sezonie. Możesz to zrobić jednym kliknięciem myszki i wcale nie musisz wychodzić z domu. Bez trudu odszukasz także standardową rozmiarówkę, która pomoże Ci w idealnym dopasowaniu krążka. Nie zastanawiaj się dłużej, już dziś zaplanuj oświadczyny jak z bajki!

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kiedy wg Was skończy się wojna na U…
Ja obstawiam lipiec tego roku
Koszty pozycjonowania strony
Fajną opcją jest reklama na Fb, pozwala dotrzeć do wielu odbiorców, którzy są zainteresowani...
Klub puszystych
Podstawą jest odstawić węglowodany, bo to jest kluczowa przyczyna tycia, niszczy gospodarkę hormonalną...
Modne kolory na wiosnę
Pewnie żółty będzie w modzie...