Ikar i Mali Bogowie – w świecie komiksu

4 sierpnia 2021, dodał: pinkmause

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Uparty Ikar

Mali Bogowie. Tom 2

 

Komiks podobnie jak tom poprzedni jest pełen humoru i zabawnych przygód bohaterów zamieszkujących Starożytną Grecję i przenosi nas w sam środek codziennych zmagań o uwagę Zeusa.

Nowy tom opowieści o małych bogach rozpoczyna się od opowieści o tytułowym bohaterze, który zapragnął latać. W głównych rolach drugiej części komiksu spotykamy także Heraklesa, który przygotowuje się do wykonania dwunastu prac. Starania obu kończą się niestety niepowodzeniem, albo doprowadzają do rozmaitych śmiesznych wypadków. Herakles nie ma jeszcze nadludzkiej siły, więc za każdym razem zostaje poturbowany przez lwa nemejskiego, zaś Ikar zawsze z hukiem spada na ziemię, aż wreszcie decyduje się na migrację. Nie brakuje również innych znanych mitologicznych postaci, spotkamy np. Posejdona grożącego paluszkiem Odyseuszowi, który cierpi na chorobę morską, za łowienie zbyt małych ryb, Atenę, która podobnie jak inni mali bogowie niezbyt radzi sobie ze swoją profesją, Hermesa, który pragnie udowodnić, iż pokonuje barierę dźwięku oraz służy jako posłaniec między Zeusem a Tetydą czy samego Zeusa, który przedstawiany jest z perspektywy prób uwodzenia kobiet. Z innych postaci wartych wspomnienia pojawiają się Afrodyta, Atlas, maleńki Achilles, Kirke i Morfeusz, zatem grono bohaterów jest liczne, a większość z nich jest niezwykle sympatyczna i nie sposób ich nie polubić. Niestety Taurusek pojawia się rzadziej… Niemniej ponownie nieźle rozrabia, wciąż szuka wakatu w boskim panteonie i stara się odkupić swoje winy, pomagając Midasowi czy Syzyfowi…

Tom drugi przygód młodych mitologicznych wcieleń bez wątpienia cechuje niezwykła różnorodność. Mali Bogowie są w stanie rozkochać dzieci w świecie mitologii greckiej oraz w świecie komiksu. Jest tu kolorowo, wesoło i zabawnie. I niejednokrotnie można się radośnie i szczerze roześmiać przy czytaniu. Część sytuacji jest fabularnym wymysłem twórców, jednak sporo treści opartych jest na znanych mitach. Atutem komiksu jest humorystyczne podejście i brak przesadnej przemocy czy agresji. Rysunki pełne są ekspresji odpowiednio podporządkowanej poszczególnym postaciom i sytuacjom, zachwyca też bogactwo onomatopei, które podkreślają intensywność wydarzeń. Świat młodych bogów i herosów jest pełen potencjalnych przygód, ale stosunkowo bezpieczny i radosny.

Tytuł zdecydowanie skierowany do dzieci, ale i dorosły może się szeroko uśmiechnąć. Absurdalne przygody, zabawne dialogi i swobodna interpretacja mitów może urozmaicić niejedno popołudnie. Droga na Olimp usiana jest ciągłymi porażkami i komicznymi sytuacjami. Polecamy ciepło.

Czekamy teraz na kolejne psotne tomy. W przygotowaniu: Ciężko jest być bogiem.

Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.

 

 

Od Wydawcy:

Drugi tom humorystycznej historii z czasów mitycznej Grecji o kandydatach na mieszkańców Olimpu!

Niektórzy z małych bohaterów już wiedzą, że dzięki nadnaturalnym darom zostaną bogami i herosami, ale muszą jeszcze przejść trudny staż, jak chcąca zostać boginią wojny Atena… Są jednak i tacy, którzy dopiero czekają na ujawnienie się ich mocy. Atlas wierzy, że będzie olbrzymi jak jego przodkowie Tytani, Ikar uparcie próbuje latać niczym kaczka, a Herakles na razie tylko z daleka przygląda się potworom. Z kolei największym osiągnięciem Tauruska jest robienie niewybrednych kawałów…

Autorami historii o psotnych bogach są scenarzysta Christophe Cazenove, znany w Polsce z bestsellerowej serii „Sisters”, oraz rysownik Philippe Larbier, który stworzył ilustracje do takich humorystycznych opowieści jak „Chats, chats, chats” czy „Ninja” oraz scenariusz kryminalnego cyklu dla dzieci „Les Enigmes de Léa”.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

jak pies z kotem
Myślę, że niewielki, choć np. w sytuacjach agresji pies może chcieć bronić...
Duże akcje promocyjne w sieci
Warto szukać promocji w dużych e-sklepach, im się nie opłaca trzymać towaru w...
Zabawa na weselu bez osoby towarzys…
Wolałabym nie iść wcale, niż iść sama i kiepsko się z tym czuć...
Bielsko-Biała
Na olx jest obecnie ponad 700 ofert w naszym mieście - głównie do...