Idealne brwi – jak poprawnie ułożyć brwi: poradnik

8 marca 2017, dodał: niissley90

Kobiety każdego dnia poświęcają bardzo dużo uwagi codziennemu makijażowi, zwracając uwagę przede wszystkim na dobór odpowiedniego podkładu, pudru, cienia do powiek oraz szminki. Spoglądając w lustro, niby wszystko wygląda dobrze, jednak jeden niewielki szczegół w znaczący sposób zaburza końcowy efekt. Istotnym elementem, który z reguły pozostawiany jest bez odpowiedniej pielęgnacji, są brwi, które stanowiąc oprawę dla oczu, decydują o końcowym wyrazie twarzy. W jaki zatem sposób ujarzmić niesforne brwi?

Podstawowym zabiegiem, który może być wykonywany zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu jest regulacja brwi, za pomocą której można nadać brwiom odpowiedni kształt, dzięki czemu codzienna stylizacja nie powinna sprawić zbyt wiele problemów. Pamiętać jednak należy o tym, aby przeprowadzając regulację brwi na własną rękę zachować umiar, ponieważ usunięcie zbyt dużej ilości włosków może zepsuć całkowicie końcowy efekt. Oprócz regularnego wyrywania włosków nie należy również zapominać o codziennym układaniu brwi, które po nocy mogą wyginać się w różne strony.

Pielęgnacja krzaczastych brwi

Włoski tworzące efekt krzaczastych brwi należy przede wszystkim bardzo dokładnie wyczesać specjalnym pędzelkiem lub szczoteczką. Włoski, które odstają na końcach, można lekko przyciąć nożyczkami, zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa. Kiedy brwiom zostanie nadany odpowiedni kształt, efekt należy dobrze utrwalić. Bardzo dobrze sprawdzi się w tym przypadku odrobina wazeliny, wosku lub lakieru do włosów, które najlepiej zaaplikować na brwi za pomocą szczoteczki po tuszu do rzęs.

Pielęgnacja rzadkich lub niewidocznych brwi

Bardzo dobrym sposobem na to, aby optycznie zagęścić brwi, regulując tym samym ich kształt, jest użycie specjalnego żelu koloryzującego, którego odcień nie powinien być zbyt ciemny, gdyż brwi mogłyby w takiej sytuacji wyglądać nienaturalnie, a przecież nie o to w tym wszystkim chodzi. W przypadku bardzo rzadkich brwi świetnym pomysłem na ich wzmocnienie oraz szybszy wzrost jest aplikowanie każdego wieczoru olejku rycynowego, którego efekty działania widoczne będą już po mniej więcej dwóch miesiącach regularnego stosowania.

Układanie brwi za pomocą mydła

Dosyć nietypowym, jednak bardzo skutecznym sposobem na ujarzmienie niesfornych brwi, jest ich ułożenie za pomocą mydła w kostce, co jest z pewnością najtańszą metodą z możliwych do zastosowania. Dzięki tej metodzie modelowania brwi wydają się dużo gęstsze niż w rzeczywistości, zyskując przy okazji ładną linię. W jaki zatem sposób należy użyć wspomnianego wcześniej mydła? Wystarczy jedynie wziąć czystą szczoteczkę po tuszu do rzęs, zwilżyć ją ciepłą wodą i nabrać niewielką ilość mydła na włoski. Brwi należy dokładnie uczesać, kierując szczoteczkę wyłącznie do góry. Gdy zostanie im już nadany odpowiedni kształt, pozostałości mydła należy zebrać bardzo ostrożnie chusteczką.

zobacz również:

  1. Co to jest Biometryczny Paszport Makijażu?
  2. Czy zdecydować się na makijaż permanentny?
  3. Przedłużenie i  zagęszczanie włosów
  4. Jak regulować brwi do kształtu twarzy?

 

 

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Technologia żywej wody "Living Water Technology"
Cena:
390 zł
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

Fryzjerki w bikini
Szowinizm pełną gębą! A już myślałam, że wyrośliśmy z tego raczkującego kapitalizmu, który...
Wszy u fryzjera
Nie no, chyba żart! Dla mnie to tam wszystko na tyle często myte...
Sklepy z tańszymi świecami zapachow…
Polecam Yooka, są doskonałe jakościowo!
kamienny blat
Mam grill z kamienną płytą, fajny - ale tak przyjmuje plamy, że niczym nie...