Holter EKG – kiedy jego założenie jest konieczne? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Holter EKG – kiedy jego założenie jest konieczne? 

14 stycznia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Serce człowieka nie ma łatwego zadania, bo to od jego pracy wszystko zależy – jeżeli przestaje ono pracować prawidłowo to my nie mamy żadnych szans na przeżycie. Niestety ludzie obecnie popełniają bardzo wiele błędów i nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jaki ma to wpływ na ich serce. Układ krążenia jest nieustannie obciążony, a my nie przejmujemy się ostrzeżeniami lekarzy dotyczącymi konsekwencji palenia papierosów czy też nadwagi. Wolimy udawać, że nas to nigdy nie dosięgnie i w końcu przecież zmienimy swoje nawyki na lepsze. Pamiętajmy jednak, że nasze serce może poddać się dużo wcześniej. 

holter

 

To właśnie dlatego coraz więcej osób w różnym wieku zaczyna mieć problemy z sercem. Lekarze nie są często w stanie na jednej wizycie powiedzieć nam, co dokładnie jest nie w porządku – a wtedy wyjątkowo przydatny może się okazać holter EKG. To niewielkie urządzenie może dostarczyć specjalistom wartościowych informacji, dzięki którym będą oni mogli wdrożyć niezbędne nam leczenie – holter EKG może więc nawet w taki sposób uratować nam życie. 

Jak to działa? 

Holter EKG to specjalna aparatura, której zadaniem jest rejestrowanie pracy naszego serca. Taki sprzęt zostaje zamontowany na 24 godziny, w trakcie których czynności serca są kontrolowane przy pomocy elektrod, które zostały wcześniej umieszczone na klatce piersiowej. Holter EKG na pewno niczego nie pominie – ten sprzęt jest bardzo dokładny i jeżeli jest taka potrzeba to możemy z niego korzystać nawet przez kilka dni. Wszystko będzie zależało od tego, co zaplanuje dla nas nasz kardiolog. 

W tym czasie ważne jest też prowadzenie dziennika aktywności – my sami musimy zwracać uwagę na to, jak się czujemy. Jeżeli przytrafi nam się ból lub arytmia – koniecznie trzeba to sobie zanotować, aby lekarz mógł potem porównać te dane z danymi, które zapewni mu holter EKG warszawa. Wcale nie musimy w tym okresie czasu odpoczywać czy unikać wzmożonego wysiłku – wręcz przeciwnie. Lekarz musi zobaczyć, jak nasze serce pracuje w normalnych warunkach – możemy więc uprawiać sport i iść do pracy. Holter EKG w niczym nam nie będzie przeszkadzał. 

Kto powinien skorzystać z tego urządzenia? 

Holter EKG zostanie nam założony wtedy, gdy pojawią się podejrzenia, iż nasze serce nie pracuje prawidłowo. Możemy się tego spodziewać w momencie, gdy zdarzają nam się omdlenia, napady duszności lub problemy ze snem. Z takiego rozwiązania będą też musiały skorzystać osoby po zawale oraz ludzie chorujący na nadciśnienie czy chorobę wieńcową. O wszystkim będzie tutaj decydował nasz lekarz. W Warszawie polecamy założenie urządzenia w centrum medycznym Medispace.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz