Herbata matcha – dla zdrowia i sposoby parzenia
Zielona herbata od tysiącleci ceniona za swoje wspaniałe właściwości i lecznicze działanie na organizm. Ten rodzai herbaty zwłaszcza dzisiaj jest uważany za wspaniały rodzai detoksu, oczyszczenia organizmu, kobiety chętnie ją piją pod różną postacią i w różnych smakach czy kombinacjach. W zależności od podawania i preferencji smakowych łatwo ją dopasować pod swoje potrzeby.
Jednak zanim przejdziemy do tego, jaką i kiedy pić to zagłębimy się w pozyskiwanie tego afrodyzjaku. Oczywiście najważniejszym czynnikiem jest rejon świata, z którego zostaną pozyskane rośliny. Cały proces jest bardzo długi i musi przebiec z należytą dokładnością i precyzją. Eksperci pomijają punkt fermentacji, dzięki czemu wszystkie cenne substancje, witaminy zostają w pełni zachowane. Ta niepozorna roślina ma w sobie olbrzymie pokłady aminokwasów, teiny czy witamin takich jak A, B, C oraz E.
Wpływ herbaty na organizm
Wielu lekarzy poleca ją na odchudzanie, problemy ze snem czy chęć detoksu. Ma ona wspaniale uspokajające i relaksujące działanie, które pozwali nam się wyciszyć i ukoić nerwy. Pita na noc przed snem działa cuda, jednak jeśli decydujemy się na jej spożycie o późnej porze powinniśmy wybrać tę z drugiego parzenia, aby nie obciążać żołądka i nie pobudzić endorfin.
Co jeszcze?
Wpływ na metabolizm – czyli lepsze trawienie dla naszych jelit.
A coś dla mózgu? Jasne, że tak!
Herbata pobudza, a jednocześnie orzeźwia i wprawia w ruch nasze szare komórki, które zaczynają pracować o wiele szybciej i wydajniej. To trochę jak z kofeiną i ukochaną kawą, tyle że tutaj mamy zdrowszą wersję i mniej uzależniającą. Tak samo potrafi pobudzić nasz organizm i zachęcić do pełnego działania.
Skoro podstawowe zagadnienia zostały wyjaśnione, a wszelkie informacje dostarczone pora przejść do konkretów, czyli-Matcha, która staje się coraz bardziej popularna.
Matcha to również zielona herbata o bogatym składzie tyle, że w postaci proszku.
Kiedyś się ją parzyło z liści teraz jest uwielbiana na zimno z mlekiem sojowym. Wielu zagranicznych naukowców wręcz zaleca jej picie, gdyż uważają że właściwości zawarte już w jednej łyżeczce tego napoju są w stanie zapobiec rozwojowi nowotworu, chorób serca czy chociażby cukrzycy- prosty przepis na dłuższe życie. Dzięki temu, że jest ona mielona, to spożywamy liście w całości oraz wszystkie zdrowe i zawarte w niej właściwości.
Ta japońska mikstura potrafi zdziałać cuda, ma pozytywny wpływ na organizm zarówno od środka, jak i od zewnątrz. Warto spróbować i się do niej przekonać dla własnego dobra i zdrowia.
Do zrobienia herbaty będą nam potrzebne takie rzeczy jak:
miseczka/ szklanka
łyżeczka do wsypania
trzepaczka kuchenna, spieniacz do kawy
sitko do przesiania produktu w celu uniknięcia grudek.
Jak się zabrać do przygotowania napoju?
Do naczynia, czyli miseczki lub szklanki wsypać łyżeczkę matchy i zalać wodą o temperaturze nie wyższej niż 80 stopni. Całość wymieszać do chwili rozpuszczenia się proszku.
Wersja na zimno z mlekiem jako Matcha tea latte
Na jedną filiżankę wsypujemy trochę ponad łyżeczkę herbaty i zalewamy wodą jak poprzednio mieszając do momentu rozpuszczenia się napoju. Dodajemy pół łyżeczki cukru wedle upodobań, kubek dopełniamy zimnym mlekiem sojowym/kokosowym/migdałowym – według preferencji i dodajemy kostki lodu. Gotowe!
zobacz również:
Jak parzyć zieloną herbatę?
Dieta zielona – przepisy i jadłospis
Desery i różne dania z zielonej herbaty – przepisy
Zimne napoje kawowe: przepisy na mrożone desery kawowe