URODA I ZDROWIE

„Głęboki masaż mobilizacyjno-powięziowy kręgosłupa” – recenzja

31 grudnia 2019, dodał: Iwona Marczewska

Sztywność i bóle kręgosłupa, karku, szyi, przykurcz mięśni, rwa kulszowa i wiele innych dolegliwości to już syndrom naszych czasów, w których większość codziennych czynności wykonują za nas urządzenia i maszyny, a my operujemy nimi z „wygodnej” pozycji siedzącej. Mamy za mało ruchu. Nie radzimy sobie przez to z obciążeniami, które wymagają odpowiedniej kondycji, wytrzymałości i zakresu poruszania, bo nasze układy mięśniowo-powięziowe nie są przygotowane do wykonywania działań, które nie stanowią problemu dla osoby dbającej o sprawność fizyczną.

Kto doświadczył już problemów z kręgosłupem, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wielkim zaniedbaniem było pielęgnowanie siedzącego trybu życia. Stało się. Co teraz? Leki, rehabilitacja, zabiegi, stracone pieniądze i czas, bez gwarancji, że na dłuższą metę pomogą, jednak ból każe spróbować każdego z potencjalnych rozwiązań. Jedną z najlepiej rokujących metod jest masaż kręgosłupa, będący częścią terapii mięśniowo-powięziowej, opisany w najnowszej książce znanego już masażysty.

„Głęboki masaż mobilizacyjno-powięziowy kręgosłupa” to kolejna już książka Zdzisława Drobnera, specjalisty masażu chińskiego i terapii manualnej, członka Niemieckiego Związku Chiropraktyków. Autor dokładnie opisuje w niej szczegóły przygotowania zabiegu, a także krok po kroku cały przebieg masażu wszystkich części kręgosłupa. Udziela dokładnych wskazówek opatrzonych pomocnymi ilustracjami, zachęca również do kontaktu osobistego, także przez Internet. Priorytetem jest dla niego pomoc innym, dlatego swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się bardzo chętnie i nie ukrywa wdzięczności względem tych, od których sam się uczył. Jego podejście świadczy o tym, że mamy do czynienia z człowiekiem, który wykonuje swój zawód z powołania.

Książka skierowana jest przede wszystkim do fizjoterapeutów oraz techników masażystów, jako że wymaga podstawowej wiedzy o anatomii człowieka oraz technicznego przygotowania. Osobom nie posiadającym kwalifikacji autor zaleca najpierw nabycie odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Mimo iż książka została opatrzona bogato ilustrowanym wstępem teoretycznym, praktyczne zastosowanie całej zawartej w niej wiedzy wymagać może od zainteresowanych pewnego rozeznania w tematyce związanej z kręgarstwem i fizjologią układu ruchu. Poradnik ten będzie więc ciekawą pozycją w biblioteczce osób, które na co dzień zawodowo zajmują się uwalnianiem innych od bólu i ograniczeń ruchowych.

Iwona

Książkę poleca Wydawnictwo Vital – można kupić ją TUTAJ

Dziękujemy Wydawnictwu za udostępnienie egzemplarza recenzyjnego –
Redakcja

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dieta na urodę
na urode to najlepiej po prostu zdrowa dieta, też nie ma się co przejadać...
Co myślicie o tych tanich kosmetyka…
nie ufamtak tanim kosmetykom, jak sklad jest dobry to trzba placic
Poszukujemy administratorów serwisó…
Można współpracować z nami przez określony czas, jak również na stałe - zapraszamy...
Co myślicie o tych tanich kosmetyka…
Też tak uważam, dobry kosmetyk to ze średniej póki cenowej - od ok....