URODA I ZDROWIE

Ginekologiczny anti-aging

3 lipca 2019, dodał: Redakcja

Ginekologiczny anti-aging to zabiegi ginekologii estetycznej, poprawiające wygląd okolic intymnych, zwiększające komfort życia codziennego oraz jakość doznań seksualnych. Są stosowane od lat na całym świecie, zwłaszcza przez kobiety po porodach i w okresie menopauzy. Coraz częściej decydują się na nie również Polki.

Wybór zabiegów jest szeroki, lekarz dobiera je w zależności od potrzeb kobiety. Do najpopularniejszych należą: Mona Lisa Touch, Vaginal Narrower, ostrzyknięcie kwasem hialuronowym, hymenoplastyka.

Mona Lisa Touch – laser regenerujący pochwę

MonaLisa Touch to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów ginekologii estetycznej. Polega na obkurczaniu laserem ścianek pochwy i ich stymulacji do produkcji kolagenu. Pod wpływem jego działania tkanki regenerują się, odzyskując elastyczność, napięcie i nawilżenie. MonaLisa Touch pomoże kobietom, które borykają się z problemem suchości pochwy, pojawiającym się głównie w czasie menopauzy oraz tym, które w wyniku ciąży doznały osłabienia mięśni dna miednicy i cierpią z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu. W przypadku kobiet, które urodziły, istotne może być także zmniejszenie rozmiaru pochwy, której ściany uległy naciągnięciu w trakcie porodu.

Vaginal Narrower – nici lifitingujące mięśnie krocza

Zabieg polega na wprowadzeniu specjalnych nici pod skórę w okolicy krocza. Mają one specjalne haczyki, które ułatwiają związanie tkanki podskórnej i mięśni, powodując efekt liftingujący. Zabieg przynosi natychmiastowy efekt – zwęża wejście do pochwy, poprawia jej wygląd, a tym samym zwiększa komfort życia. Polecany jest kobietom po porodzie, cierpiącym z powodu nadmiernego rozciągnięcia ścian pochwy.

Kwas hialuronowy rewitalizujący pochwę i wargi sromowe

Ostrzyknięcie kwasem hialuronowym powoduje zwiększenie elastyczności i napięcia okolic krocza, a także przywrócenie nawilżenia pochwy. Preparat służy także do rewitalizacji warg sromowych większych oraz powiększeniu  punktu G, co znacząco poprawia jakość życia seksualnego. Z zabiegu chętnie korzystają kobiety w okresie menopauzy, borykające się z suchością pochwy oraz te, którym trudno jest osiągnąć satysfakcję ze współżycia.

Hymenoplastyka – odtworzenie błony dziewiczej

Zabieg polega na odpowiednim sfałdowaniu, naciągnięciu i  zszyciu śluzówki, co przywraca jej pierwotną postać.

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej są skierowane do wszystkich kobiet, które potrzebują z nich skorzystać. – Wskazania medyczne w ginekologii estetycznej traktuje się nieco inaczej. Ważniejsze jest tutaj samopoczucie pacjentki, jej odczuwany dyskomfort i obniżone poczucie własnej wartości – mówi dr Dariusz Czekała z kliniki InviMed w Gdyni. Dlatego jeżeli doświadczasz przykrych dolegliwości intymnych, skonsultuj się z lekarzem wyspecjalizowanym w ginekologii estetycznej.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz