URODA I ZDROWIE

Ginekologiczny anti-aging

3 lipca 2019, dodał: Redakcja

Ginekologiczny anti-aging to zabiegi ginekologii estetycznej, poprawiające wygląd okolic intymnych, zwiększające komfort życia codziennego oraz jakość doznań seksualnych. Są stosowane od lat na całym świecie, zwłaszcza przez kobiety po porodach i w okresie menopauzy. Coraz częściej decydują się na nie również Polki.

Wybór zabiegów jest szeroki, lekarz dobiera je w zależności od potrzeb kobiety. Do najpopularniejszych należą: Mona Lisa Touch, Vaginal Narrower, ostrzyknięcie kwasem hialuronowym, hymenoplastyka.

Mona Lisa Touch – laser regenerujący pochwę

MonaLisa Touch to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów ginekologii estetycznej. Polega na obkurczaniu laserem ścianek pochwy i ich stymulacji do produkcji kolagenu. Pod wpływem jego działania tkanki regenerują się, odzyskując elastyczność, napięcie i nawilżenie. MonaLisa Touch pomoże kobietom, które borykają się z problemem suchości pochwy, pojawiającym się głównie w czasie menopauzy oraz tym, które w wyniku ciąży doznały osłabienia mięśni dna miednicy i cierpią z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu. W przypadku kobiet, które urodziły, istotne może być także zmniejszenie rozmiaru pochwy, której ściany uległy naciągnięciu w trakcie porodu.

Vaginal Narrower – nici lifitingujące mięśnie krocza

Zabieg polega na wprowadzeniu specjalnych nici pod skórę w okolicy krocza. Mają one specjalne haczyki, które ułatwiają związanie tkanki podskórnej i mięśni, powodując efekt liftingujący. Zabieg przynosi natychmiastowy efekt – zwęża wejście do pochwy, poprawia jej wygląd, a tym samym zwiększa komfort życia. Polecany jest kobietom po porodzie, cierpiącym z powodu nadmiernego rozciągnięcia ścian pochwy.

Kwas hialuronowy rewitalizujący pochwę i wargi sromowe

Ostrzyknięcie kwasem hialuronowym powoduje zwiększenie elastyczności i napięcia okolic krocza, a także przywrócenie nawilżenia pochwy. Preparat służy także do rewitalizacji warg sromowych większych oraz powiększeniu  punktu G, co znacząco poprawia jakość życia seksualnego. Z zabiegu chętnie korzystają kobiety w okresie menopauzy, borykające się z suchością pochwy oraz te, którym trudno jest osiągnąć satysfakcję ze współżycia.

Hymenoplastyka – odtworzenie błony dziewiczej

Zabieg polega na odpowiednim sfałdowaniu, naciągnięciu i  zszyciu śluzówki, co przywraca jej pierwotną postać.

Zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej są skierowane do wszystkich kobiet, które potrzebują z nich skorzystać. – Wskazania medyczne w ginekologii estetycznej traktuje się nieco inaczej. Ważniejsze jest tutaj samopoczucie pacjentki, jej odczuwany dyskomfort i obniżone poczucie własnej wartości – mówi dr Dariusz Czekała z kliniki InviMed w Gdyni. Dlatego jeżeli doświadczasz przykrych dolegliwości intymnych, skonsultuj się z lekarzem wyspecjalizowanym w ginekologii estetycznej.

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Blizna po operacji
Blizna po operacji na pewno wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nie ma się co oszukiwać...
Jak rozwijać pracowników
To oczywiste, że najlepiej wysyłać pracowników na regularne szkolenia, które podniosą ich kwalifikację,...
Spadek - ile podatku się płaci?
To wszystko zależy od wielu czynników i nie jest takie proste jak się może...
Odpoczynek
Dla mnie najlepszy wypoczynek to z moim mężem i dziećmi nad Bałtykiem....