Generatory ozonu – czym są i jak działają?

13 maja 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W czasach pandemii coraz większą wagę przywiązuje się do zdrowia oraz dezynfekcji. Dzisiejsze możliwości są znacznie większe niż przed laty, dlatego w mieszkaniach oraz lokalach usługowych często można natrafić na przenośne urządzenia, których zadaniem jest właśnie poprawa jakości powietrza. O czym mowa? Oczywiście o generatorach ozonu, czyli sprzętach wykorzystujących ozon do oczyszczania powietrza na określonej przestrzeni.

 

Dlaczego akurat generatory ozonu?

Nic dziwnego, że w czasach pandemii coraz więcej osób sięga właśnie po generatory ozonu. Są to urządzenia dostępne w wielu wersjach, w tym również w wersji przenośnej, co pozwala na sprawne oczyszczenie powietrza w całym mieszkaniu. W dowolnej chwili można zabrać go ze sobą do biura, by całkowicie zapomnieć o zanieczyszczeniach i wirusach w powietrzu. Zapytacie pewnie jak to możliwe? Wszystko dzięki opracowanemu systemowi działania ozonatorów. W tak niewielkim urządzeniu znajduje się ozon, który w czasie pracy generatora ma za zadanie zmieszać się z powietrzem i je oczyścić. W ten sposób pozbywa się nie tylko drobnoustrojów, ale również wszelkiego rodzaju zarazków, wirusów i nawet alergenów. Lepsza jakość powietrza sprzyja poprawie samopoczucia, nic więc dziwnego, że tak chętnie sięga się właśnie po ozonatory.

Jak przebiega ozonowanie?

Zazwyczaj czynność ta jest wykonywana, kiedy nie ma nikogo w pomieszczeniu, by uniknąć ewentualnego zatrucia gazem. W momencie, kiedy wchodzi on w reakcję z powietrzem, nie jest szkodliwy, jednak sam wydzielony ozon w zbyt dużej ilości jest groźny dla człowieka. Zapewne dlatego do tej pory mieszkania ozonowali głównie specjaliści z branży, jednak teraz, kiedy urządzenia stały się popularne, warto uświadomić także codziennych użytkowników generatorów. Należy ich używać z zachowaniem wszelkiej ostrożności, pamiętając o zapoznaniu się z instrukcją – często zawarte są tam informacje o nieprzerwanym czasie pracy urządzenia oraz wydzielanej dawce ozonu. Warto zadbać o to, by generator ozonu był odpowiednich rozmiarów i radził sobie z ozonowaniem konkretnej wielkości powierzchni. Każdy sprzęt ma w swojej specyfikacji zawarte, do jakich powierzchni się nadaje oraz jak bardzo jest wydajny. To, że będzie pracował w większym pomieszczeniu dwie godziny, zamiast godzinę, wcale nie znaczy, że powietrze na danym metrażu zostanie oczyszczone. Wręcz przeciwnie, długi czas działania urządzenia może okazać się bardziej szkodliwy niż jego całkowity brak.

Ozonatory są bardzo wartościowymi urządzeniami, głównie dzięki swojej funkcji sterylizacji. Ich używanie było już rozpowszechnione wcześniej w przychodniach czy szpitalach, jednak w czasie pandemii znacznie więcej osób dostrzegło ich zalety i postanowiło wypróbować w domu. Jest to oczywiście jak najbardziej wskazane pod warunkiem, że podczas ozonowania mieszkańcy stosują się do wszystkich zaleceń. Jeśli masz problem z wyborem urządzenia bądź nie wiesz, czy wykonujesz dobrze ozonowanie swojego mieszkania, to poradź się profesjonalistów.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Dziecko płacze i jest niespokojne p…
Za nami szczepionka MMR, no i po szczepieniu płacz, niepokój i podwyższona temp...
Klimatyzacja do mieszkania
Klimatyzacja to super sprawa bo latem ochłodzisz pomieszczenia, a w sezonie przejściowym i zimą...
Jakiej firmy okna kupić
Polecam kontakt z krakowskim biurem sprzedaży okien, drzwi i bram - Kenbud https://www.kenbud.pl/...
Co na ścianę?
Jeśli farby to te bez toksyn polecam. Będziesz zadowolona zarówno z jakości, kolorystyki...