Generalne porządki – niezbędne akcesoria marki Bratek

13 lutego 2021, dodał: pinkmause
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Codzienne porządki to konieczność i obowiązek, ale również sposób na zdrowe i przyjemne spędzanie czasu we własnym, czystym domu. Porządki pozwalają oczyścić nie tylko przestrzeń, ale także umysł, a nawet ciało. Generalne porządki pozwalają uwolnić się od stresu, poprawić nastrój i zyskać więcej energii, a to z kolei może zachęcić nas do dalszych działań – zdrowego odżywiania się, czy uprawiania sportu. Dlatego warto polubić codzienne obowiązki i odpowiednio przygotować się do sprzątania, także tego generalnego.

 

sprzątanie całego domu

Lista przedmiotów do sprzątania

Sprzątanie całego domu nie należy wcale do najłatwiejszych czynności, dlatego warto podzielić sobie to zadanie na kilka etapów, bo nigdy nie uda się porządnie wysprzątać całego mieszkania czy domu w jeden dzień. Gruntowne porządki w całym domu to takie sprzątanie, którego celem jest nie tylko szybkie uprzątnięcie widocznego bałaganu, ale i uporządkowanie tego, co na pierwszy rzut oka niewidoczne. Gruntowne sprzątanie mieszkania powinno objąć każde pomieszczenie, a także szafy i szafeczki. W czasie takich porządków należy w pierwszej kolejności pozbyć się wszystkiego, co niepotrzebne – zużyte, zepsute, niekompletne lub dawno nieużywane. Stosy starych gazet, dziurawe ścierki, kubek bez ucha, nienoszone ubrania, nielubiane kosmetyki, nietrafione prezenty… Lista przedmiotów, które tylko zajmują przestrzeń, kurzą się i utrudniają domowe porządki może być naprawdę długa. Dlatego zanim zabierzemy się za szorowanie, mycie, odkurzanie, wycieranie – należy zrobić porządny remanent wszystkich posiadanych przez nas rzeczy. Warto do tego zaopatrzyć się w worki na śmieci w wielu rozmiarach i wariantach. Możemy wybrać worki na śmieci domowe w tym worki z taśmą ściągającą lub wiązane o różnych pojemnościach, aby łatwo było je wynieść z mieszkania. Marka Bratek to producent oferujący worki na śmieci różnego rodzaju dostosowane do różnych potrzeb. Osoby ceniące ekologię mogą też wybrać worki na śmieci biodegradowalne lub wytrzymałe worki kompostowalne do śmieci i odpadów różnego rodzaju. Po pozbyciu się wszystkiego, co tak naprawdę nie jest nam potrzebne zyskujemy dodatkową przestrzeń i tworzymy pole do dalszego, generalnego sprzątania.

 

worki na śmieci

Jak utrzymać czystość w domu

Utrzymywanie czystości w domu wymaga sporo pracy i stosowania produktów najwyższej jakości. Przed zabraniem się za wielkie domowe porządki, należy też sprawdzić czy mamy kompletny zestaw do sprzątania domu. Potrzebne będą na pewno wspomniane już worki na śmieci, worki użytkowe, a także gumowe rękawice, gąbeczki, ściereczki, szczotka, miotła drewniana lub plastikowa, mop oraz odpowiednie środki czystości. Mopy do mycia podłogi dostępne są współcześnie w wielu wersjach, których dobór uzależniony jest od rodzaju podłogi oraz stopnia zabrudzeń. Firma Bratek oferuje mopy do podłóg z wiskozy lub mikrofibry, a także kije do mopów i szereg innych akcesoriów. Mopy płaskie z mikrofibry doskonale usuwają wszelkie, nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia bez detergentów, mopy wiskozowe gwarantują zwiększoną skuteczność w walce z kurzem, a mopy sukienkowe i sznurkowe to gwarancja szybkiego i skutecznego czyszczenia każdej podłogi. Dokupić można także kije do mopów (teleskopowe, drewniane, metalowe) także z regulowaną wysokością, wiadro do mopa z wyciskaczem i zapasowe nakładki do mopa. Przy większych powierzchniach do generalnego sprzątania na pewno przyda się odkurzacz, który szybciej zbierze wszelkie zanieczyszczenia i kurz, ale miotła drewniana lub plastikowa również powinna znaleźć się w naszym niezbędniku. Wysokiej jakości miotła może znacznie zmienić oblicze domowego sprzątania. Bratek to producent oferujący miotły różnego rodzaju dostosowane do różnych potrzeb.

 

mopy do mycia podłogi

Gruntowne porządki

Przy gruntownych wiosennych porządkach pomocne okażą się zarówno najbardziej podstawowe przybory, jak również nowoczesne akcesoria do sprzątania domu – walczące z kurzem, zabrudzeniami i smugami. Dostępnych jest naprawdę wiele rożnych rodzajów produktów do sprzątania – myjki, gąbki, zmywaki i ściereczki wykonane ze specjalnych materiałów. Producent ścierek domowych Bratek oferuje szeroką gamę produktów wykonanych z różnego rodzaju materiałów, w tym: ścierki z wiskozy, mikrofibry, ekologiczne z celulozy, a także ścierki ostre do naczyń i wiele innych. Ścierki z wiskozy szybko schną, łatwo się płuczą, nie zostawiają smug, są trwałe i wielozadaniowe. Ścierki z mikrofibry są niezwykle chłonne i odporne na uszkodzenia, nie pozostawiają smug i kłaczków, są też ekologiczne – nadają się do czyszczenia różnych powierzchni bez użycia detergentów. Bez trudu można je wyprać, aby cieszyć się ich walorami użytkowymi i dobrym wyglądem. Ścierki z mikrofibry najlepiej sprawdzają się do usuwania kurzu z mebli, ale możemy wykorzystać je również przy czyszczeniu zanieczyszczeń z różnych sprzętów domowych. Ścierki do podłogi wykonane z mikrofibry wyróżniają się bardzo dobrą chłonnością i nieco większym rozmiarem niż ściereczki kuchenne. Taką szmatkę możemy też nałożyć na szczotkę lub na podstawę płaskiego mopa, by wyczyścić podłogę – zarówno panele, jak i płytki. Ścierki z celulozy ekologiczne i biodegradowalne to natomiast doskonała propozycja przyjazna dla środowiska. F.P.H Maro oferuje ścierki ekologiczne, które można kompostować.

 

ścierki domowe

Ochrona w trakcie porządków

Przed przystąpieniem do porządków warto także zaopatrzyć się w odpowiednie rękawice, które ochronią nasze dłonie. Rękawice powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów, odpornych na działanie detergentów. Ważny jest także ich rozmiar – muszą przylegać do dłoni. Zbyt duży rozmiar sprawi, że rękawice będą się zsuwać z rąk i zamiast pomagać w domowych porządkach, będą je utrudniać. Firma P.P.H Bratek oferuje rękawice nitrylowe, rękawice lateksowe oraz rękawice gumowe w różnych rodzajach i wariantach. Dopiero teraz możemy chwycić za ścierkę lub gąbkę i zabrać się za intensywne szorowanie. Mówiąc o przygotowaniach nie można też zapomnieć o gąbkach , które chociaż tradycyjnie stosowane są do mycia naczyń, można je także wykorzystać do innych celów porządkowych. Gąbki radzą sobie z zabrudzeniami dużo lepiej niż ściereczki, dlatego takie akcesoria do sprzątania okazują się niezbędne przy generalnych porządkach. Każda z gąbek powinna być jednak przypisana do określonego zdania – jedna do mycia naczyń, druga do czyszczenia łazienki, a trzecia do szorowania kuchenki, piekarnika, zlewu czy blatów.

 

rękawice, gąbki

Po skompletowaniu niezbędnych akcesoriów, wstępnym uprzątnięciu przestrzeni i wyrzuceniu worków ze śmieciami, możemy przystąpić do prawdziwego sprzątania. Warto mieć też na uwadze, że dobrze dobrany i skompletowany zestaw do sprzątania wcale nie musi być schowany na dnie szafki. Możemy tak dobrać akcesoria, by pasowały do siebie kolorystycznie i umieszczone w składanym koszyku lub ozdobnym wiadrze mogą być kompletnym zestawem do domowych porządków. Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą artykułów gospodarstwa domowego marki F.P.H MARO.

 

logo bratek

Więcej: www.worki.com.pl

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz