Jakie zasłony wybrać do salonu? Poznaj przydatne wskazówki | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Jakie zasłony wybrać do salonu? Poznaj przydatne wskazówki

13 lutego 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Firany i zasłony służą nie tylko do ochrony wnętrza przed nadmiarem słońca, ale mają również duży wpływ na atrakcyjność salonu. To właśnie dzięki nim, wnętrza stają się bardziej przytulne, z piękną oprawą okien. Dobierając odpowiednie zasłony, możesz sprawić, że twój salon będzie wydawał się bardziej przestronny. Zastanawiasz się jakie zasłony wybrać i czym kierować przy zakupie? Odpowiedź znajdziesz w dalszej części artykułu.

Jaką funkcję będą pełnić zasłony w salonie?

Na wstępie warto zwrócić uwagę na kwestię praktyczną wyboru zasłon. Jeśli salon znajduje się po stronie południowej, a nie posiadasz w oknie żaluzji lub rolet, bardzo istotny jest wybór odpowiednio grubych zasłon. Ich najistotniejszym zadaniem jest wówczas ochrona przed promieniami słonecznymi i dodatkowo zapewniają większą prywatność. Jeśli jednak zależy Ci wyłącznie na funkcji dekoracyjnej zasłon, możesz zastosować większą dowolność. Warto rozważyć preferowaną ilość światła, które docelowo ma wpadać do wnętrza.

Zasłony w salonie – lekkie czy grube?

Poza aspektami praktycznymi, zasłony warto dostosować do całego stylu mieszkania. Aby dodać wnętrzom elegancji, nie trzeba wybierać kreatywnych upięć. Warto skupić się jednak na doborze odpowiedniego materiału. Gramatura materiału ma duży wpływ na układanie się zasłon.

Aktualnie bardzo modne są minimalistyczne dodatki do okien. Jeśli zatem chcesz dodać salonowi szyku, postaw na miękkie i eleganckie zasłony welurowe. Idealnie sprawdzą się one zarówno we wnętrzach w stylu modernistycznym, jak i w stylu glamour. Należy pamiętać, że grubsze zasłony będą wpuszczać do wnętrz mniejszą ilość światła.

Aby dodać salonowi finezyjności, postaw na lekkie, przewiewne zasłony. Sprawdzą się one najlepiej we wnętrzach w stylu skandynawskim. Ten wariant warto wybrać również w przypadku niewielkich pomieszczeń. Wówczas wybranie grubych zasłon, może spowodować wizualne pomniejszenie pokoju.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze zasłon?

Przed zakupem zasłon pamiętaj, aby wziąć pod uwagę formę ich montażu. Jeśli docelowo mają być zamontowane na karniszu, konieczne będą szelki lub przelotki. Przelotki zazwyczaj posiadają metalowe kółeczka, przez które przewiesza się karnisz. Jeśli jednak posiadasz w salonie podwieszane ściany z zamontowaną szyną, należy wybrać zasłony na taśmie. Tylko w ten sposób uda Ci się je poprawnie zamontować.

Dodatkowo przy wyborze zasłon należy zwrócić uwagę na wielkość okien. Zwykle wymaga to wykonania pomiarów, aby długość zasłony kończyła się, delikatnie sięgając podłogi.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

krzesło- jakie do komputera?
Najczęściej stoję jak coś robię przy komputerze, to jest dobre na kręgosłup...
A może jakiś konkurs internetowy?
Ja często gram, ale jeszcze nic nie udało mi się wygrać:/
Tabletki wspomagające pracę wątroby…
Ja próbowałam pić, ale jest niedobry, więc zaparzałam ziarenka i rozgryzałam:)