Gdzie w Polsce wykonać masaż transbukkalny?

24 lutego 2023, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Terapie manualne twarzy biją ostatnimi czasy rekordy popularności. Wszyscy słyszeliśmy choćby o japońskim masażu twarzy Kobido, czy o tejpingu. Czym jednak jest masaż transbukkalny i gdzie można go wykonać w bezpieczny sposób?

Gdzie można wykonać masaż transbukkalny?

Masaż transbukkalny nie jest jeszcze popularny w Polsce, ale zachodni trend z pewnością niedługo u nas zagości. Coraz więcej salonów, zwłaszcza tych, które podchodzą do kwestii odmładzania holistycznie i stosują manualne terapie odmładzające, wprowadza do swojej oferty masaż transbukkalny. W Katowicach z tej usługi możemy skorzystać w renomowanych salonach SPA. 

Na czym polega transbukkalny masaż twarzy?

Zazwyczaj technika masowania twarzy, choćby w przypadku kobido czy Zoga polega na stymulowaniu mięśni od powierzchni, czyli od zewnątrz. Nowością i wschodzącym trendem w branży wellness jest natomiast masaż transbukkalny (transbukalny), który polega na masażu wewnątrz jamy ustnej. Brzmi kontrowersyjnie? Być może, ale absolutnie nie ma się czym martwić! W rzeczywistości masaż jest całkowicie komfortowy, a do tego zupełnie bezinwazyjny i niesamowicie skuteczny! Masaż ten jest wykonywany w gumowych rękawiczkach i polega na przesuwaniu palcami i pociąganiu mięśni w różnych kierunkach. 

Masaż transbukkalny jest również holistyczną techniką pozbywania się napięcia ze szczęki i redukcji bólów głowy. Masaż ten nie powinien być bolesny, jednak jeżeli masz bardzo napięte okolice mięśni twarzy i żuchwy, siłą rzeczy rozluźnienie ich będzie wywoływało dyskomfort. Jednak nie martw się – z biegiem czasu przyzwyczaisz się, a Twoje mięśnie rozluźnią się i dyskomfort zniknie!

Jakie są zalety wewnętrznego masażu twarzy?

  1. Łagodzi napięcie szczęki i odpręża
  2. Łagodzi bóle głowy i migreny
  3. Konturuje i modeluje twarz
  4. Redukuje  zmarszczki wokół żuchwy
  5. Stymuluje układ limfatyczny
  6. Przywraca równowagę wewnętrzną

 

 Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz