URODA I ZDROWIE

Gdzie spędzić urlop na Podkarpaciu

4 września 2017, dodał: AnnaK00994

Województwo podkarpackie to region, który każdego roku przyciąga tysiące turystów z najdalszych nawet części Polski. I nie ma w tym niczego dziwnego – niezwykle atrakcyjne warunki klimatyczne i krajobrazowe, bogata baza noclegowa i bliskość przyrody są tym, czego szukamy myśląc o wakacyjnym wypoczynku. Jedną z miejscowości, szczególnie chętnie odwiedzanych przez spragnionych wytchnienia urlopowiczów, jest Rymanów Zdrój Noclegi, wyżywienie, sposób spędzania wolnego czasu – jak zorganizować urlop w tym pięknym miejscu, by w pełni doświadczyć letniego relaksu? Oto garść praktycznych wskazówek.

Miejsce dopasowane do potrzeb całej rodziny

Jeśli już zdecydowaliście się na wypoczynek na Podkarpaciu, pierwszą Waszą decyzją będzie wybór miejscowości, w której wynajmiecie kwaterę. Powinna ona zawierać pewne istotne elementy, które pozwolą Wam nie tylko odpocząć, ale także zaspokoić potrzebę poznawania nowych miejsc i zdobywania ciekawych doświadczeń. Rymanów Zdrój to miejsce stworzone dla całej rodziny, zawiera bowiem:

  • bogatą bazę noclegową. Warto pamiętać, by odpowiednio wcześnie rezerwować noclegi. Rymanów Zdrój to miejscowość chętnie odwiedzana przez wczasowiczów. W pełni sezonu znalezienie noclegu może okazać się niemożliwe;
  • sanatoria i pijalnie wód mineralnych – to one właśnie stanowią istotę wypoczynku w Rymanowie – Zdroju. Odwiedzający tą miejscowość kuracjusze szukają bowiem nie tylko wypoczynku, ale także chętnie korzystają z jej uzdrawiających, naturalnych zasobów;
  • piękne, zabytkowe budowle, które pozwolą przysiąść na chwilę, pooddychać świeżym powietrzem, napawać się niezwykłą historią tego miejsca.

Dzięki tym elementom możecie spędzić czas przyjemnie i aktywnie.


Jak znaleź
ć nocleg?

Jak już wspomnieliśmy, noclegi warto zarezerwować z pewnym wyprzedzeniem. A na co zwracać uwagę, wybierając konkretną kwaterę?

Przede wszystkim na lokalizację – warto aby nasza kwatera znajdowała się w niewielkiej odległości od głównych atrakcji Rymanowa – czyli pijalni wód mineralnych. Jeśli przyjechaliście głównie w celach leczniczych, najlepszą opcją jest wynajem kwatery w sanatorium. Można w nim skorzystać z bogatej oferty wczasów zdrowotnych i rehabilitacyjnych. Jednym z takich ośrodków jest “Stomil”, który oferuje swoim kuracjuszom bogatą bazę zabiegową i korzystanie z nowoczesnych metod leczenia oraz odnowy biologicznej.

 

Z wyżywieniem czy bez?

Kiedy jesteśmy na urlopie, pragniemy zapomnieć na ten czas o wykonywaniu codziennych, rutynowych czynności. Zasada ta dotyczy także przygotowywania posiłków. W związku z tym, naszym zdaniem, należy zawsze wynajmować pokoje z wyżywieniem. Takie bogactwo  atrakcji i miejsc do zwiedzania oferuje Rymanów Zdrój. Noclegi z wyżywieniem gwarantują, że czasu na piesze wycieczki nikomu nie zabraknie. Sprawdź jedną z ofert noclegów z wyżywieniem w Rymanowie Zdroju.

Szlaki turystyczne

Wiemy już dokładnie jak znaleźć odpowiadające naszym potrzebom noclegi. Rymanów Zdrój to jednak nie tylko wody mineralne i sanatoria, ale także piesze szlaki turystyczne. Najważniejszym wydaje się być Główny Szlak Beskidzki, który pozwala w czasie 2,5 godziny przejść z Rymanowa Zdroju do Iwonicza Zdroju. Poza tym dwa szlaki spacerowe i trzy ścieżki spacerowe wokół Rymanowa pozwolą uprzyjemnić i uatrakcyjnić sobie pobyt.

Warto zwrócić uwagę także na ścieżki przyrodnicze i znajdujące się na nich stanowiska edukacyjne. Stanowią one niezwykłą atrakcję dla każdego, niezależnie od wieku zaspokoją wrodzoną ciekawość.

Podkarpacie oferuje bliską obecność przyrody, ciekawą historię, moc uzdrawiania i stosunkowo niedrogie noclegi. Rymanów Zdrój to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – wypoczynek, zabiegi lecznicze i długie spacery leśnymi szlakami.

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Rehabilitacja
Cześć. Słuchajcie jakiś czas temu uległam wypadkowi w wyniku którego straciłam kończynę dolną...
Kremy do twarzy
A ja lubię Tołpę i Nivea, obie marki mają same zalety:)
Lokówki
Można też zapleść wilgotne włosy na noc i rano loki gotowe bez lokówki:)
Wypożyczenie większej ilości krzese…
Ostatnio na 50. rocznicę ślubu moich dziadków wypożyczaliśmy krzesła i stoły ze szkoły,...