Fotodepilacja – jak się to odbywa w salonach Nomasvello?
Fotodepilacja (fotoepilacja) to usuwanie owłosienia za pomocą światła. Istnieją dwie techniki jego zatosowania: za pomocą impulsów silnego światła (IPL) i depilacja laserowa. Depilacja IPL w prównaniu z laserową jest ekonomiczna i bezbolesna.
Ponadto, tak jak w przypadku depilacji laserowej zapewnia trwały efekt.
Impulsy silnego światła (IPL) emitują fale o zakresie 590 – 1200 nm, co pozwala na indywidualne dostosowanie zabiegu do potrzeb każdego klienta.
Wykorzystywane przez nas urządzenie do fotodepilacji posiada komfortowy system chłodzenia Sub Zero Intense, który minimalizuje uczucie gorąca podczas zabiegu i delikatnie znieczula skórę.
Czy mogę poddać się zabiegowi fotodepilacji?
Większość osób może się poddać zabiegowi, lecz należy pamiętać o przeciwwskazaniach, z których najważniejsze to:
– Ciąża i okres karmienia
– Zażywanie leków fotouczulających
– Schorzenia skorne, nowotwór skory
– Osłabiony system odpornościowy
– Zaburzenie krzepnięcia krwi
– Uczulenie na słońce
– Tatuaże, makijaż permanentny.
W jaki sposób jest usuwane owłosienie?
Fotodepilacja polega na tzw. selektywnej fototermolizie, podczas której następuje konwersja energii światła kierowanego na skórę w energię cieplną i niszczenie wybranych komórek odpowiedzialnych za wzrost włosów. Melanina pochłania energię cieplną i kieruje ją do mieszka włosowego, gdzie przekształcona w ciepło niszczy komórki rozrodcze włosa. Pozbawiony tych komórek włos obumiera i wypada.
Ile zabiegów fotodepilacji potrzebuję?
Ilośc zabiegów zalezy od fototypu skóry klienta, właściwości owłosienia, partii ciała poddanej depilacji, płci i wieku klienta, a także jego profilu hormonalnego.
Podstawowym czynnikiem powodzenia fotodepilacji jest wykonanie jej podczas jednej z trzech faz wzrostu włosa. Jest to faza anagenu, kiedy włos rośnie osadzony w mieszku włosowym. To pozwala doprowadzić energię cieplną aż do korzenia i zniszczyć odżywiające go komórki.
Podczas dwóch nastepnych faz: kata genu i telogenu fotodepilacja nie przynosi dobrego efektu, ponieważ włos jest już oddzielony od swego korzenia i poddanie go zabiegowi nie wpływa na komórki.
Owłosienie na ciele może być zróżnicowane, bez względu na część ciała może mieć jasną lub ciemną barwę, rosnąć płytko lub głęboko i być poddawane różnym działaniu gruczołów łojowych i potowych.
To wpływa na łatwość usuwania owłosienia w różnych częściach ciała. Po upływie 1-3 tygodni od sesji fotodepilacji część owłosienia stopniowo wypada. Wiele włosów już nie odrasta ponieważ mieszki włosowe ulegają zniszczeniu.
Pierwszym krokiem jest wywiad z klientem i wypełnienie przez niego kwestionariusza. Należy ustalić czy zabieg jest odpowiedni dla danej osoby, określnić miejsca mające być poddane depilacji, fototyp i odcień skóry, grubość i głębokość owłosienia.
Klient otrzymuje zalecenia i porady, wypełnia i podpisuje kwestionariusz oraz poświadcza, że został w pełni poinformowany o specyfice zabiegu.
Następnie określamy tolerancję skóry przeprowadzając próbę w jednym z miejsc depilacji.
Ostatnim krokiem jest wykonanie zabiegu.