URODA I ZDROWIE

Fotobudka na wesele – dlaczego warto ją mieć?

9 lipca 2018, dodał: Reina

W dzisiejszych czasach na weselu mamy możliwość wykorzystania wielu atrakcji. Nie jest to już tylko zamówienie orkiestry i tortu weselnego, ale to również wiele ciekawych atrakcji, a jedną z nich jest fotobudka. Od kilku lat popularna jest na całym świecie, ale swoją popularność zyskuje również w Polsce.

Jeśli planujecie wesele i chcecie, aby było udane, a goście byli zadowoleni, to warto również pomyśleć o kilku atrakcjach. Taka fotobudka to świetny pomysł, ale jak z pośród wielu możliwości wybrać dla siebie, jak najlepszą ofertę? Na co trzeba zwrócić uwagę podczas wybierania najlepszej firmy i na jak długo wynająć fotobudkę?

Czym w ogóle jest fotobudka?

Fotobudki dają możliwość zrobienia zdjęć, których nie zrobiłby żaden fotograf ślubny. Dzięki niej goście będą się świetnie bawić, ale też zarówno oni, jak i Wy będziecie mieć wyjątkowe pamiątki. Fotobudki można podzielić na dwa rodzaje: fotobudki, które działają na zasadzie przenośnego studia fotograficznego oraz fotobudki przygotowane samodzielnie przez Państwa Młodych.

Te pierwsze z nich mają postać takich fotograficznych automatów do robienia zdjęć, które można ustawić w dowolnym miejscu, aby goście mogli z nich korzystać w każdej chwili. Zawsze goście weselni bardzo chętnie robią sobie w nich zdjęcia. Ich działanie jest bardzo proste i polega na tym, że trzeba stanąć lub usiąść przed obiektywem aparatu fotobudki i wystarczy tylko wcisnąć „start” na ekranie dotykowym, a aparat automatycznie zrobi serię kilku zdjęć. Zdjęcia zostają wydrukowane w ciągu kilku sekund. W zależności od tego, jaką wybrało się fotobudkę, można mieć do dyspozycji płytę CD ze zrobionymi zdjęciami, gadżety, akcesoria, a nawet galerię fotografii online.

Drugi typ fotobudki, czyli taka, którą można zorganizować samemu, również bardzo dobrze się sprawdza. Trzeba mieć tylko trochę wolnego miejsca, w którym zmieszczą się rekwizyty, a także aparat z samowyzwalaczem. Konieczne jest także tło do zdjęć, które można wykonać z kawałka materiału oraz gadżety.

Czym kierować się podczas wyboru fotobudki?

Jest wiele firm, które oferują fotobudkę do wynajęcia na wesele. Dlatego warto przejrzeć wszystkie oferty i wybrać tę najlepszą dla siebie. Na początku trzeba dokładnie przyjrzeć się stronie firmy, która oferuje fotobudkę do wynajęcia. Warto sprawdzić przede wszystkim, jak wyglądają robione przez nią zdjęcia.

Poza tym warto również zwrócić uwagę na to, czy firma, od której chcemy wynająć fotobudkę, oferuje również pomoc jakiegoś asystenta czy obsługi. Dzięki temu taki asystent będzie mógł wytłumaczyć gościom, na czym polega działanie takiej fotobudki, ale też dopilnuje porządku.

Następnie trzeba zwrócić uwagę na to, czy firma oferuje tła do robienia zdjęć, a jeżeli tak, to trzeba sprawdzić, jakie są dostępne, a także, czy w ofercie firmy znajdują się również gadżety. Na końcu trzeba się dowiedzieć, jaki jest koszt wynajęcia takiej fotobudki.

Czy gadżety są potrzebne?

Oczywiście, że tak. Jeśli firma, w której wynajmujemy fotobudkę, nie ma w swojej ofercie gadżetów, to warto przygotować je samodzielnie. Dzięki takim gadżetom zdjęcia z fotobudki na pewno będą się odróżniały od tych zrobionych przez fotografa weselnego. Poza tym takie gadżety można również kupić w sklepie z akcesoriami na przyjęcia. Najczęściej wykorzystuje się następujące gadżety: kolorowe okulary, wąsy, usta i okulary na patyczkach, szale, anielskie skrzydła i diabelskie rogi, a także kartki ze śmiesznymi napisami.

Jakie są ceny za wynajem fotobudki?

Ceny za wynajem fotobudki są różne, a zależą od firmy, miejscowości oraz dodatkowych elementów, które są wliczane w cenę.

Na jak długo można wynająć fotobudkę?

Na jak długo wynająć footbukę? To zależy przede wszystkim od liczby gości, którą zaprosiliśmy na wesele. Jedni organizują skromne wesele na 30 osób, a inni bardziej huczne na 200 osób. Dlatego warto skorzystać z oferty takiej firmy, która ma możliwość wynajęcia fotobudki nakreśloną ilość czasu. Na małą imprezę wystarczy fotobudka na 2 godziny, a na dużą imprezę na 4 lub więcej godzin. Można się skonsultować z firmą, która je wynajmuje i oni podpowiedzą Wam, na jak długo najlepiej ją wynająć.

A może księga gości też się sprawdzi?

W fotobudce można zrobić piękne zdjęcia, które od razu są wydrukowywane, i można je wkleić do księgi gości razem z dedykacją dla Państwa Młodych. Można również poprosić firmę o dodatkowe odbitki, aby jedne wkleili do księgi gości, a inne zostawili sobie.


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

KELIS / BRODKA / / KALIBER 44 |Sop…
Poszłabym na taki koncert, Brodka nadal jest w formie :)
Zapalenie wątroby
Najlepiej profilaktycznie pić ostropest, bo wątroba regeneruje się gdy przestaniemy jej szkodzić...
Gdzie iść na randkę?
W lato to zdecydowanie plener:) Piękny pejzaż gdzieś nad wodą, romantyczny zachód słońca za miastem...
Płukanka z zielonej herbaty
Ja do przyciemniania używałam płukanki z czarnej herbaty, ale po niej włosy były...