101

Odp: Problemy z kręgosłupem

Najlepiej z tego rodzaju problemami zdrowotnymi zwracać się do specjalistów, mi pomogli w  , to Centrum działa od niedawna ale już wielu lekarzy je poleca, zwłaszcza jeśli chodzi o rehabilitację bo mają tam nowoczesny sprzęt i dobrych fachowców.

102

Odp: Problemy z kręgosłupem

W przychodni to ci raczej nie pomogą. Ewentualnie wypiszą skierowanie i poślą na zdjęcie rentgenowskie, które na 99% wykaże, że nic ci nie jest. Podczas ciąży musiałaś dźwigać dodatkową osobę, więc twoje mięśnie pleców na pewno są teraz mocno przeciążone. Na twoim miejscu wybrałbym się gdzieś prywatnie - do fizjoterapeuty lub masażysty. Ja chodzę do:   i bardzo mi to pomaga. Nie wiem skąd jesteś, ale na początek znajdź dobrego masażystę w okolicy i powinno wystarczyć. Jeśli nie, to poszukaj fizjoterapeutę.

103

Odp: Problemy z kręgosłupem

Ja kiedyś miałam duże problem z kręgosłupem. Szczególnie w odcinku lędźwiowym. Siedzący tryb pracy, skłonności genetyczne. Po badaniach lekarz zalecił mi rehabilitacje. Zapisałam się prywatnie na zabiegi w  (Sopot, Gdynia, Gdańsk). Trochę pieniędzy na to poszło, ale teraz przynajmniej nie czuję takiego dyskomfortu w kręgosłupie.

104

Odp: Problemy z kręgosłupem

Jeśli masz problemy z kręgosłupem to powinnaś iść do specjalisty. Też miałam ten problem, przez siedzącą pracę i koleżanka powiedziała, że jest pod opieką neurologa z Łodzi , dzięki któremu jej plecy są w o wiele lepszym stanie. Faktycznie, mnie ten lekarz też bardzo pomógł, co prawda musiałam też dużo pracy swojej włożyć w codzienne ćwiczenia, ale nareszcie nie odczuwam dyskomfortu.

Ostatnio edytowany przez karolinakkk (2017-10-31 10:17:51)

105

Odp: Problemy z kręgosłupem

mi w bólach kręgosłupa bardzo pomogła zmiana materaca na ortopedyczny, wykonany z latekstu. jest podzielony na 7 stref i dopasowuje sie ksztaltem do ciala, dzieki czemu kregoslup ma odpowiednie podparcie -

Eh dziewczyny ja już próbowałam wszystkiego, domowych sposobów, zabiegów, czytałam artykuły jak ten , ale nic nie pomaga, praca w sklepie 12h bez siedzenia i mój kręgosłup nie daje rady. Macie jakiegoś dobrego lekarza w Radomiu? Okolicach? Jest coraz gorzej hmm

106

Odp: Problemy z kręgosłupem

Mi pomaga joga, oczywiście nie są to zaawansowane ćwiczenia, ale takie prostsze. Pomagają rozciągnąć i rozluźnić napięte mięśnie.

107

Odp: Problemy z kręgosłupem

Mnie bardzo pomagają zabiegi krioterapii. Mam problem z kolanami i faktycznie taka seria zabiegów stawia mnie na nogi. Bardzo pomaga mi fala uderzeniowa na kolana jest idealna.

108

Odp: Problemy z kręgosłupem

U mnie koniecznie trzeba było zrobić rezonans całego kręgosłupa a teraz czeka mnie rehabilitacja i to długa. Na badanie szybko dostałam się prywatnie, miałam szybko bardzo dokładnie opisany wynik.

109

Odp: Problemy z kręgosłupem

Z kręgosłupem nie ma żartów. Dzisiaj doskonale rozumiem ostrzeżenie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Szkoda, że dotarło do mojego małego rozumku po fakcie.

110

Odp: Problemy z kręgosłupem

Po wielu problemach z bólami pleców, spowodowanymi w większości moją własną ignorancją tej sprawy, musiałem zasięgnąć po profesjonalne rozwiązanie. Zdecydowałem się nie przebierać w środkach i od razy skorzystać z oferty kliniki specjalizującej się w leczeniu kręgosłupa. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że było warto.

111

Odp: Problemy z kręgosłupem

Właśnie... okazuje się, że ignorancja ma w rozwoju takich chorób kluczowe znaczenie. Bagatelizowanie, odkładanie na później, lekceważenie objawów i zaleceń, ignorowanie problemu. Potem okazuje się, że można było zapobiec, albo że mogło być lżej, a już lżej nie będzie.

112

Odp: Problemy z kręgosłupem

Nie można ignorować bólów kręgosłupa a taki zaniedbanie prowadzi do poważnych problemów. Najlepiej zrobić rezonans magnetyczny. Ja byłam na badaniu w centrum diagnostycznym, bez kolejek, bez stresu, szybko dostałam wynik.

113

Odp: Problemy z kręgosłupem

Bardzo Ci współczuję, bo wiem jak męczący jest ból kręgosłupa. Sama przez długi czas zmagałam się z urazem odcinka lędźwiowego. Na szczęście trafiłam na dobrego specjalistę - miałam przeprowadzone zabiegi i ćwiczenia wzmacniające mięśnie pleców. Po kilku tygodniach regularnych wizyt czuję się o wiele lepiej.

114

Odp: Problemy z kręgosłupem

Warto iść na rezonans żeby stwierdzić jaki jest problem...

115

Odp: Problemy z kręgosłupem

A najlepiej niech fizjoterapeuta oceni problem.