1

Temat: ekologia

co robicie dla dobra naszej Ziemi?
ja używam torebek ekologicznych, używam żarówek energooszczędnych, po skończeniu korzystania np. z komputera czy telewizora wyłączam je z gniazdka, przeczytane gazety oddaję do skupu makulatury, zgniatam plastikowe butelki-chociaż nie wiem jak to ma pomóc:P

2

Odp: ekologia

ja jestem dość mocno zaangażowana w ekologię big_smile
robię sporo, ale co, to wymienię jak wrócę smile

3

Ja właściwie mało robię, bo i tak uważam, że nic tak nie niszczy ziemi jak zachłanna polityka większości koncernów, kłusowników i przemytników. Jednak u mnie w zsypie jest worek na odpadki z papieru, butelki itp, więc segreguję śmieci...

4

zima300- zgadzam się co do koncernów, przemytników, itp., ale to nie oznacza, że my nie mamy nic z tym robić. nasz mały gest czasami ma olbrzymie znaczenie

5

Ja też stosuje sie do tych zaleceń co podałaś, czyli :
ja używam torebek ekologicznych,
używam żarówek energooszczędnych,
po skończeniu korzystania np. z komputera czy telewizora wyłączam je z gniazdka,
przeczytane gazety oddaję do skupu makulatury,
zgniatam plastikowe butelki,
segreguje odpady.

6

Cieszę się,że coraz częściej się o tym mówi - bo to jedna z ważniejszych rzeczy jakie możecie zrobić.
Przykład: niedawno się przeprowadziliśmy. Segregujemy śmieci od lat i jest to mnie norma, więc byłam bardzo zdziwiona, że prawie nikt z moich nowych sąsiadów tego nie robi, więc zaczęłam ich zachęcać. Po kilku dniach moja sąsiadka pochwaliła mi się, że uzbierała cały worek plastików. Świetnie : I co z nim zrobiłaś? zapytałam. ...No jak przyjechali śmieciarze to im dorzuciłam.
Niemożliwe - a jednak.

7

Moi rodzice odkąd pamiętam segregowali śmieci. Teraz jest to już obowiązek na naszym osiedlu, z czego wszyscy są w sumie zadowoleni. jak dla mnie jednak to trochę kłopotliwe, ponieważ pewne odpady są zbierane rzadko i każdy musi je trzymać w domu aż do tego czasu.

8

Ja np wszystkie śmieci segreguje i swoje  [url=http://www.opakowanianawynos.pl/12-worki-na-odpady]worki na odpady[/url] wyrzucam do odpowiednich pojemników do tego przeznaczony do tego nie zaśmiecam otoczenia nie wyrzucam papierki.

9

Ja staram się oszczędzać wodę oraz prąd.

10

my nawet takie opakowania [url]http://induplo.pl/[/url] kupujemy eko - po co mamy wydawać kasę na plastiki które nigdy się nie zdegradują? a tak chociaż w jakimś stopniu dbamy o naszą planetę smile

11

Ten pomysł mi się podoba - płatne reklamówki w sklepach. Ludzie tych foliówek zwyczajnie nadużywają i niektórzy nie korzystają z nich ponownie, tylko wyrzucają. Zbrodnia.

[url]http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/platne-reklamowki-w-sklepach-beda-obowiazkowe-koszt-nawet-1-zl,678007.html[/url]

12

Obecnie ekologia zeszła na plan dalszy, bo w walce z epidemią konieczne są miliony rękawiczek i maseczek,  i teraz jakoś nikt nie grzmi że zaśmiecają środowisko...