176

Odp: Mój pierwszy raz

Tak, ale jeszcze jest dużo takich, zwłaszcza te, które nie skończyły szkoły i niewielkie mają perspektywy bez faceta. Zwłaszcza jeśli jest dziecko/dzieci i ona nie ma za bardzo możliwości dopóki dzieciaki nie podrosną, żeby zdobyć jakieś kwalifikacje i podjąć pracę, usamodzielnić się.

177

Odp: Mój pierwszy raz

Nie wiem, czy to temat by tak wszystko opisywać ze szczegółami ?

178

Odp: Mój pierwszy raz

Chodzi Ci o pierwszy raz? Czy o kobiety, które są z facetami na przymus i uprawiają seks z obowiązku.

179

Odp: Mój pierwszy raz

[quote=niechcemisie]Tak, ale jeszcze jest dużo takich, zwłaszcza te, które nie skończyły szkoły i niewielkie mają perspektywy bez faceta. Zwłaszcza jeśli jest dziecko/dzieci i ona nie ma za bardzo możliwości dopóki dzieciaki nie podrosną, żeby zdobyć jakieś kwalifikacje i podjąć pracę, usamodzielnić się.[/quote]
Znam taką kobietę, ma 5. dzieci, jest po 40., najmłodsze jest już w liceum, ona pracuje w dwóch miejscach i właśnie szuka mieszkania, żeby się wyprowadzić od męża - alkoholika i sadysty...

180

Odp: Mój pierwszy raz

I dobrze. Ale na policji widziałam dwie sterty teczek ze spawami, którymi w najbliższych dniach miano się zająć - wszystkie dotyczące sytuacji, w krórych kobieta nie ma dokąd i za co pójść.

181

Odp: Mój pierwszy raz

Tu jest inna sytuacja, bo rzecz się dzieje na wsi, i mogłaby np. dostać mieszkanie socjalne w budynku należącym do gminy - są tam dwie zamknięte szkoły, gok z mieszkaniami, ale on ją tam znajdzie przecież - ona chce do miasta oddalonego kilkadziesiąt km...

182

Odp: Mój pierwszy raz

Słusznie. Baaaardzo słusznie. Ale czy on jest niebezpieczny, czy po prostu już nie może na niego patrzeć?

183

Odp: Mój pierwszy raz

Jak wypije, to będzie jej szukał, bo lubi się poznęcać... A jak będzie blisko, to wiadomo...

184

Odp: Mój pierwszy raz

A czy ona ma w tej wiosce rodzinę jakąś? Żeby na nich się ta jej wyprowadzka nie zemściła. Wiesz, mógłby ją szantażować, że im coś zrobi jeśli ona nie wróci.

185

Odp: Mój pierwszy raz

Ma matkę dwie wsie dalej, chciała do niej wrócić, ale ta się jej wyparła! W ogóle to herod-baba, jej mąż się powiesił z 15 lat temu sad

186

Odp: Mój pierwszy raz

Czyli jest bezpieczna. Nawet ten żul jej nie ruszy jak tak potrafi faceta wykończyć.

187

Odp: Mój pierwszy raz

Szkoda mi tej babki, naprawdę, jego rodzina z niej wariatkę chciała zrobić.... Ale faktem jest, że ma depresję, ale kto by nie miał w takich warunkach?

188

Odp: Mój pierwszy raz

Nie zdziwiłabym się nawet gdyby rzeczywiście zwariowała. Przecież w takiej sytuacji można się naprawdę wykończyć. Podziwiam jej siłę i wolę walki.

189

Odp: Mój pierwszy raz

Widziałam się z nią ostatnio, jest załamana, żyje tylko nadzieją, że jej się uda stamtąd wyrwać...

190

Odp: Mój pierwszy raz

Powinno być więcej instytucji, które takim kobietom pomagają. Nie żeby im życie sponsorowały, ale dawały możliwości, np. wyjazdu do jakiegoś ośrodka, w którym można zamieszkać na ile się chce i który sam siebie utrzymuje bo mają jakieś przedsiębiorstwo, w którym kobiety sobie pracują na swoje utrzymanie.

191

Odp: Mój pierwszy raz

Ciągle jest za mało takich instytucji, a w tych co są często dochodzi do wykorzystywania tych kobiet - pracują praktycznie za jedzenie i dach nad głową. Był kiedyś reportaż o tym...

192

Odp: Mój pierwszy raz

Jak tu potem stworzyć związek z mężczyzną?

193

Odp: Mój pierwszy raz

One już chyba o tym nie myślą po tym co przeszły...

194

Odp: Mój pierwszy raz

Ale przecież jeszcze więcej życia przed nimi niż za nimi.

195

Odp: Mój pierwszy raz

Tak, ale zaufanie trudno odbudować. Zostają urazy.

196

Odp: Mój pierwszy raz

Niektóre pakują się znowu w to samo i tak w kółko

197

Odp: Mój pierwszy raz

Ale takie co o sobie głównie myślą a nie o dziecku. Tamte się bardziej boją...

198

Odp: Mój pierwszy raz

Tak jeśli jest dziecko to kobieta już zupełnie inaczej myśli

199

Odp: Mój pierwszy raz

Czasem niestety nie i ma potem 5 - każde z innym...

200

Odp: Mój pierwszy raz

o a tak to też znam takie przypadki. Ma ośmioro i tylko dwójka z nich (bliżnięta) mają tego samego tatę.