1

Temat: Jak przygotować samochód do wiosny?

Może pytanie jeszcze troszkę na wyrost, ale... macie jakieś sprawdzone rady?

2

Odp: Jak przygotować samochód do wiosny?

Myślę, że podstawowa rzecz przy przygotowywaniu auta do wiosny, to wymiana opon na letnie. Ja zmieniłam je w zeszłym tygodniu, ale teraz widząc, jakie nadchodzą mrozy, myślę, czy dobrze zrobiłam. Temperatura na Święta ma spaść poniżej 7 stopni Celsjusza, więc wskazane byłyby zimówki, ale jeszcze się zastanowię. Przy okazji chciałam Wam zadać pytanie, czy warto decydować się na dodatkowe ubezpieczenie samochodowe typu minicasco? Brat namawia mnie na coś takiego, chyba jak będę mieć wolną chwilę, to się rozejrzę porządnie po sieci.

3

Jeżeli mowa o ubezpieczeniach to jeździć z uszkodzoną szybą w samochodzie nie wolno. Jeżeli jest ona wyraźnie uszkodzona, należy ją bezwzględnie wymienić, ponieważ grozi to nie tylko wysokim mandatem, punktami karnymi i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego w razie kontroli drogowej, ale też może być przyczyną wypadku drogowego.

4

Na wiosnę warto pojechać na jakieś dobre mycie i sprawdzić lakier po zimie. Wiosną i latem jest też mocne słońce, ale z tym też można sobie poradzić. Wystarczy pojechać do warsztatu, który zajmuje się przyciemnianiem szyb  i odmienić wygląd swojego samochodu.

5

Jakoś lata jeżdżę i słońce nigdy mi nie przeszkadzało, więc takie przyciemnianie szyb jest raczej bez sensu.

6

Ja tam jakoś specjalnie poza wymianą opon auta nie przygotowuję, mam w planach jeszcze wyprać tapicerkę i wymienić filterki od lpg w tym warsztacie co mi zakładali zestaw OPTIMA bo co jakiś czas trzeba to robić i robić przegląd.

Ostatnio edytowany przez patra (2017-05-08 12:13:53)

7

Ja zazwyczaj na wiosnę robię przegląd samochodu i szukam dobrego ubezpieczenia. W tym roku kusi mnie ubezpieczenie  Można je wykupić przez telefon z pomocą prostej aplikacji. Oferta jest naprawdę konkurencyjna.

8

Na początek zaznaczę, że nie znam się na samochodach. Niemniej, swoje zdanie mam. To zdanie mówi, że nie ma sprawdzonej rady.

9

ja też się nie znam dlatego zawsze przed zimą i po jade do serwisu na całkowity przegląd i wszystko załatwiamy na miejscu ze sprawdzoną obsługą... dla mnie najlepsze rozwiązanie i najbardziej komfortowe. Polecam sprawdzony salon autoryzowany eata gdyby któras tak jak ja szalała za tym modelem [i żeby była jasność naprawde nie potrafie wyjasnic dlaczego, ale to juz moje 3. auto i kolejny raz jest to seat ;p

10

Super, dzięki wielkie z ciekawe porady smile Z całą pewnością mi się to przyda smile

Hm... A gdzie kupujecie części do aut? Czy np. ta oferta jest Waszym zdaniem warta rozważenia https://mccar.pl/792-zestawy-ford ?

Ostatnio edytowany przez tomasz74 (2018-04-30 14:32:10)

11

No takie podstawowe to jest to by wymienić opony na letnie. Poza tym to można by było się zająć tapicerką i lakierem. Mogę doradzić to https://blingautodetailing.pl/ miejsce w Warszawie, gdzie fachowo zajmują się takimi rzeczami. Przemiła ekipa i mają fajne ceny.

12

Sądzę, że mój będzie już przygotowany, bo dopiero go kupię u dealera smile Z tego, co wiem, to mają takich specjalistów od serwisowania, którzy doskonale mnie będą wspierać w dbaniu o auto. Dodatkową atrakcją jest to, że gwarantują bardzo dobry serwis przy jednorazowej opłacie.